Çözüldü Oyun Oynarken PC Yeniden Başlaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

godlike666

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim;
intel 13700kf işlemci
asus z790-p anakart
msi gaming trio x rtx 3070 ekran kartı
kingston fury 8x2=16gb ddr4 3600mhz
cooler master 700w güç kaynağı
samsung 980 pro ssd
corsair h100i sıvı soğutucu

Oyun oynarken full ultra ayarlarda işlemci sıcaklığım 50-55 derece arasında ve ekran kartım ise 50-55 derece arasındadır. Bilgisayarımı toplayalı 1 hafta olmadı bütün parçalar sıfır şekilde alınmıştır.Forza horizon 5 gta v gibi oyunlar oynayınca bilgisayarım 10-15 dakika içerisinde kendini yeniden başlatmaktadır sadece cs go oynarken problem yaşamıyorum.Sizden ricam sorunun neyden kaynaklı olduğu hakkında yardımcı olmanızdır.

Saygılarımla

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,104
Merhaba arkadaşlar,

Sistemim;
13700kf işlemci
z790-p anakart
rtx 3070 ekran kartı
8x2=16gb ddr4 3600mhz
700w güç kaynağı
980 pro ssd
corsair h100i sıvı soğutucu

Oyun oynarken full ultra ayarlarda işlemci sıcaklığım 50-55 derece arasında ve ekran kartım ise 50-55 derece arasındadır. Bilgisayarımı toplayalı 1 hafta olmadı bütün parçalar sıfır şekilde alınmıştır.Forza horizon 5 gta v gibi oyunlar oynayınca bilgisayarım 10-15 dakika içerisinde kendini yeniden başlatmaktadır sadece cs go oynarken problem yaşamıyorum.Sizden ricam sorunun neyden kaynaklı olduğu hakkında yardımcı olmanızdır.

Saygılarımla
Güç kaynaginizin markasını yazarmisinız

KS

godlike666

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Tam yük altındayken psunuz yetersiz kalıyor galiba bunu tam yük vericek programlarda denermisin?
Önerdiğiniz tam yük veren ve kullanabileceğim program varmıdır hocam

Tam yük altındayken psunuz yetersiz kalıyor galiba bunu tam yük vericek programlarda denermisin?
hocam occt güç testi yaptım işlemci anlık olarak 90 derece ekran kartı 70 derece görüyor sistem kapanmıyor

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,104
Önerdiğiniz tam yük veren ve kullanabileceğim program varmıdır hocam

hocam occt güç testi yaptım işlemci anlık olarak 90 derece ekran kartı 70 derece görüyor sistem kapanmıyor
Peki oyun oynarken ekran kaydı alma şansın var mı mümkünse kaç derece olduğunu kaç watt tükettiğini görelim ve kapanana kadar alma şansın varsa çok iyi olur

KS

godlike666

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Peki oyun oynarken ekran kaydı alma şansın var mı mümkünse kaç derece olduğunu kaç watt tükettiğini görelim ve kapanana kadar alma şansın varsa çok iyi olur
hocam bandicam ile 10 dakika kayıt alabilirim fakat kendi kendine kapandığı için size 3-4 dakikalık video gönderebilirim sıcaklık ve tüketim değerlerini vs görebilmeniz için yeterli olur mu

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,104
hocam bandicam ile 10 dakika kayıt alabilirim fakat kendi kendine kapandığı için size 3-4 dakikalık video gönderebilirim sıcaklık ve tüketim değerlerini vs görebilmeniz için yeterli olur mu
Olabilir ama sanırsam psunuz yetersiz yinede videoyu atabilirmisiniz

KS

godlike666

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Olabilir ama sanırsam psunuz yetersiz yinede videoyu atabilirmisiniz

hocam video kaydında yine bilgisayar kapandı telefon ile çektiğim 5 dakikalık bir video var gpu w kullanımı 190-205 arası cpu w kullanımı 80-95 arası kaydı yüklüyorum

KS

godlike666

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,104

buyrun hocam buda tam kayıt yaklaşık 6 dakika

evet hocam ara ara anlık olarak sıcaklık yükseliyor geri düşüyor mesela 4-5 saat cs go oynadıktan sonra oyunu kapatıyorum masaüstüne alıyorum sıcaklık 45 derecede 29-30 dereceye düşüyor
15 dakikalık occt testi yapma şansın var mi ?

KS

godlike666

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
15 dakikalık occt testi yapma şansın var mi ?
hocam işlemci sıcaklık derecesi 90 derece son olarak ayarlı fakat psu güç testi yaparken 4-5 saniye içerisinde 90 derece üstüne geçiyor ve test sona eriyor occt tesinde güç kaynağı testi mi işlemci sıcaklığı testi mi istiyorsunuz işlemci sıcaklığı testi ise yapabilirim

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,104
hocam işlemci sıcaklık derecesi 90 derece son olarak ayarlı fakat psu güç testi yaparken 4-5 saniye içerisinde 90 derece üstüne geçiyor ve test sona eriyor occt tesinde güç kaynağı testi mi işlemci sıcaklığı testi mi istiyorsunuz işlemci sıcaklığı testi ise yapabilirim
Tamam işlemci yapın psu yapsanız da iyi olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri