Öneri Oyuncu Koltuğu Önerisi. (Oturma Yeri De Hareketli Kilitli)

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Arkadaşlar oturulan kısımın da sırtıyla birlikte bir miktar geriye yatıp o pozisyonda kilitlenebildiği tarzda oyuncu koltuğu arıyorum. Bazı modellerde bu sallanma özelliği olarak geçiyor. Fakat ben yattığı pozisyonda da kilitlenebilmesini istiyorum. Diğer özellikler genel olarak her koltukta var zaten. Bu özelliklerde fiyatı ne kadar uygun olursa benim için o kadar iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Arkadaşlar oturulan kısımın da sırtıyla birlikte bir miktar geriye yatıp o pozisyonda kilitlenebildiği tarzda oyuncu koltuğu arıyorum. Bazı modellerde bu sallanma özelliği olarak geçiyor. Fakat ben yattığı pozisyonda da kilitlenebilmesini istiyorum. Diğer özellikler genel olarak her koltukta var zaten. Bu özelliklerde fiyatı ne kadar uygun olursa benim için o kadar iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
bütce ?

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Exvega Andromeda koltuğuna bakabilirsiniz. Kullandığım koltuk rahatlığı vs çok güzel.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Günde +10 saat bilgisayar başında geçirdiğim için oturma kısmının yatar özellikte kilitlenmesi çok önemli. Bu özellik var mı koltukta?
Oturma kısmı sabit sadece bel kısmı oynuyor. Ben bunu alırken araştırdığım da aradığınız özellikte koltuğa hiç denk gelmedim bu fiyat bandında. Sanırsam o özelliğe sahip koltuklar biraz daha pahalı. Şuan bunun fiyatı 3.5k olmalı sizin aradığınız özellikte olanlar 4-5k olabilir

KS

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Oturma kısmı sabit sadece bel kısmı oynuyor. Ben bunu alırken araştırdığım da aradığınız özellikte koltuğa hiç denk gelmedim bu fiyat bandında. Sanırsam o özelliğe sahip koltuklar biraz daha pahalı. Şuan bunun fiyatı 3.5k olmalı sizin aradığınız özellikte olanlar 4-5k olabilir
Videosunu izledim de komple arkaya doğru yatıyor. Sadece sırtı değil koltuğun tamamı. O pozisyonda kitlenebiliyor mu?

KS

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
tarih 2021 yazılan bir mesaj exvega koltuk konuda

Oyuncu koltuğu alacak arkadaşlar bence tekrardan düşünmeli, bu marka için söylemiyorum genel olarak. Aklınıza gelen tüm piyasadaki oyuncu koltuklarını düşünün hiç biri ergonomik değil. Ergonomik yönleriyle bahsedilmeleri gerekirken yok şurası cafcaflı yok şurası böyle kendini oyuncu hisset saçma sapan reklamlar yapılıyor. Bende en uzun PC başında süre geçiren gamer'lar olduğundan gamer koltuğu aldım geçenlerde fakat almamla iade etmem bir oldu. Bir kere koltuğun iskeletinde belinize destek verecek şekilde bir yapı eğim yok illa bel yastığı kullanacaksınız. Omuz kısmına gelirsek sizi karides duruşu yapmaya zorluyor (merak edenler google'a "shrimp posture" yazabilir). Oyuncu koltukları yukarıdan omuzları içeri rotasyon yapmaya zorluyor. Bu koltukçuların tasarlayanlarında ne bir mühendislik ne bir anatomik bilgisi geçmişi var.

Gidin adam akıllı mağazada güzel ergonomik ofis koltuklarını deneyin. Demir/aliminum iskelet üzerine dümdüz ütü masası gibi süngerle kaplanmış dandik rahatsız koltuklara 1.500+ para vermeyin hak etmiyorlar.

KS

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
tarih 2021 yazılan bir mesaj exvega koltuk konuda

Oyuncu koltuğu alacak arkadaşlar bence tekrardan düşünmeli, bu marka için söylemiyorum genel olarak. Aklınıza gelen tüm piyasadaki oyuncu koltuklarını düşünün hiç biri ergonomik değil. Ergonomik yönleriyle bahsedilmeleri gerekirken yok şurası cafcaflı yok şurası böyle kendini oyuncu hisset saçma sapan reklamlar yapılıyor. Bende en uzun PC başında süre geçiren gamer'lar olduğundan gamer koltuğu aldım geçenlerde fakat almamla iade etmem bir oldu. Bir kere koltuğun iskeletinde belinize destek verecek şekilde bir yapı eğim yok illa bel yastığı kullanacaksınız. Omuz kısmına gelirsek sizi karides duruşu yapmaya zorluyor (merak edenler google'a "shrimp posture" yazabilir). Oyuncu koltukları yukarıdan omuzları içeri rotasyon yapmaya zorluyor. Bu koltukçuların tasarlayanlarında ne bir mühendislik ne bir anatomik bilgisi geçmişi var.

Gidin adam akıllı mağazada güzel ergonomik ofis koltuklarını deneyin. Demir/aliminum iskelet üzerine dümdüz ütü masası gibi süngerle kaplanmış dandik rahatsız koltuklara 1.500+ para vermeyin hak etmiyorlar.
Uzun süreler oturmak için ofis koltukları daha rahat mı oluyor diyorsunuz? Siz hangi koltuğu kullanıyorsunuz şu an? Bir de genelde hepsinde bel ve boyun yastığı oluyor aslında

simdi denedim. arkaya doğru yatırınca oturma kısmı da ön tarafı öne kalkıyor arka tarafı aşağı iniyor öyle kilenıyor
Anladım. Aradığım özellik var yani. Herkes kargoda vs sıkıntı yaşamış. Size çabuk geldi mi? Memnun musunuz kalitesinden rahatlığından

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
exvega koltuk alan bir arkadas daha sonradan pisman oluyor

Merhaba arkadaşlar. Karşıma şu model çıktı: Exvega Andromeda profesyonel kumaş oyuncu koltuğu masaj özellikli siyah – Exvega.

Ben de araştırdım alsam mı almasam mı diye. Çok kişinin yorumunu gördüm. Birçoğu kötülemiş firmayı merdiven altı diye. Tabii ben bunları aldıktan sonra okudum. Acaba kararsız kaldım, geri iptal etsem mi diye ama beklemek istedim. Yaklaşık 17 günlük bir süreçde ulaştı elime. Kurulumu basit ama biraz ugraştırıcı. Yanınızda birisi olursa 15 20 dk içinde kurulum yapılabilir. Koltuk aşırı rahat. 3 günlük deneyimim ile yazıyorum bunları. Eski koltugumda 25 dk 30 dk civarı oturdugum zaman hem bel kısmında hem de oturdugumuz bölüm kısmında ciddi anlamda agrılar vardı ama şu anda 3 gündür nereden baksanız her gün 11-12 saat aralıksız oturuyorum ve hiçbir agrı söz konusu degil.
Ayrıca bel kısmında masaj özelligi çok rahatlatıyor insanı. Bende ürünün kusuru yok ama illa kusur sayılmak istenirse bel kısmı arkaya dogru yatarken kilitlenebiliyor. Ayarlanabiliyor olsaydı daha da iyi olurdu ama onun dışında ben pek de bir kusur görmedim. Alacak arkadaşlara bilgiler olsun.

Valla Arkadaşlar tekrar bir açıklama yapma kararı aldım bugün 4 günü bitirdim koltuk güzel ama gıcırdamalar mevcut ve nedense koltuktan soguma hissi geldi arkadaşlar size tavsiyem almayın ben çok yorum okudum alıp almamak arasında tedirgin oldum en sonunda aldım ama pişman oldum yetkililere mesaj atıp iade etmek istedigimi söyledim gersini siz düşünün artık oturdugum kısımdan agrı gelmeye başladı yani iademi yapıp bilindik bir marka almaya karar verdim sizinde aklınızda bulunsun bence almayın paranıza yazık zaten 20 günde anca geliyor ben pişman oldum sizde olmayın diye tavsiye veriyorum tabi karar yine sizin

bir arkadasın daha yorumu

EXVEGA'yı önermiyorum. EXVEGA'dan 26.10.2022 tarihinde koltuk sipariş verdim. Koltuk çok kez mail ve aramamın sonunda 28.11.2022'de bana ulaştı. Ulaştı ama alt mekanizması yanlış gönderilmiş, yan kapakları gönderilmemişti montajını gerçekleştiremedim. Hemen o gün mail atıp aradım, bana eksik parçaları göndereceklerini söylediler. Tabii onların gelmesi de 10.01.2023'ü buldu. (40 günden fazla) Neyse tamam, güzel, geldiler montajlarım 26.10.2022'de aldığım koltuğa 10.01.2023'de oturdum ama bitmedi. Birkaç saat oturduktan sonra koltuğun altı mekanizmanın bağlı olduğu yer yamuldu ve sırtı artık yukarı kalkmıyor, mekanizma kilitlenmesi bozuldu, sürekli yatıp kalkıyor. Neyse, ben de 15 Ocak'ta mail attım. Attığım günden beri arıyorum ve beni sürekli erteliyorlar. Diyeceğim o ki bu EXVEGA markasını tavsiye etmem. Benim bu yaşadıklarımı inanın yaşarsınız. Şu an koltuk inanılmaz gıcırdıyor, sabitlenmiyor, sırtımı yaslasam direkt düşerim zaten.

KS

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

Merhaba arkadaşlar. Karşıma şu model çıktı: Exvega Andromeda profesyonel kumaş oyuncu koltuğu masaj özellikli siyah – Exvega.

Ben de araştırdım alsam mı almasam mı diye. Çok kişinin yorumunu gördüm. Birçoğu kötülemiş firmayı merdiven altı diye. Tabii ben bunları aldıktan sonra okudum. Acaba kararsız kaldım, geri iptal etsem mi diye ama beklemek istedim. Yaklaşık 17 günlük bir süreçde ulaştı elime. Kurulumu basit ama biraz ugraştırıcı. Yanınızda birisi olursa 15 20 dk içinde kurulum yapılabilir. Koltuk aşırı rahat. 3 günlük deneyimim ile yazıyorum bunları. Eski koltugumda 25 dk 30 dk civarı oturdugum zaman hem bel kısmında hem de oturdugumuz bölüm kısmında ciddi anlamda agrılar vardı ama şu anda 3 gündür nereden baksanız her gün 11-12 saat aralıksız oturuyorum ve hiçbir agrı söz konusu degil.
Ayrıca bel kısmında masaj özelligi çok rahatlatıyor insanı. Bende ürünün kusuru yok ama illa kusur sayılmak istenirse bel kısmı arkaya dogru yatarken kilitlenebiliyor. Ayarlanabiliyor olsaydı daha da iyi olurdu ama onun dışında ben pek de bir kusur görmedim. Alacak arkadaşlara bilgiler olsun.

Valla Arkadaşlar tekrar bir açıklama yapma kararı aldım bugün 4 günü bitirdim koltuk güzel ama gıcırdamalar mevcut ve nedense koltuktan soguma hissi geldi arkadaşlar size tavsiyem almayın ben çok yorum okudum alıp almamak arasında tedirgin oldum en sonunda aldım ama pişman oldum yetkililere mesaj atıp iade etmek istedigimi söyledim gersini siz düşünün artık oturdugum kısımdan agrı gelmeye başladı yani iademi yapıp bilindik bir marka almaya karar verdim sizinde aklınızda bulunsun bence almayın paranıza yazık zaten 20 günde anca geliyor ben pişman oldum sizde olmayın diye tavsiye veriyorum tabi karar yine sizin

EXVEGA'yı önermiyorum. EXVEGA'dan 26.10.2022 tarihinde koltuk sipariş verdim. Koltuk çok kez mail ve aramamın sonunda 28.11.2022'de bana ulaştı. Ulaştı ama alt mekanizması yanlış gönderilmiş, yan kapakları gönderilmemişti montajını gerçekleştiremedim. Hemen o gün mail atıp aradım, bana eksik parçaları göndereceklerini söylediler. Tabii onların gelmesi de 10.01.2023'ü buldu. (40 günden fazla) Neyse tamam, güzel, geldiler montajlarım 26.10.2022'de aldığım koltuğa 10.01.2023'de oturdum ama bitmedi. Birkaç saat oturduktan sonra koltuğun altı mekanizmanın bağlı olduğu yer yamuldu ve sırtı artık yukarı kalkmıyor, mekanizma kilitlenmesi bozuldu, sürekli yatıp kalkıyor. Neyse, ben de 15 Ocak'ta mail attım. Attığım günden beri arıyorum ve beni sürekli erteliyorlar. Diyeceğim o ki bu EXVEGA markasını tavsiye etmem. Benim bu yaşadıklarımı inanın yaşarsınız. Şu an koltuk inanılmaz gıcırdıyor, sabitlenmiyor, sırtımı yaslasam direkt düşerim zaten.
Herkes olumsuz yorum yapmış bu koltuğa, belli ki bir sıkıntı var. Görünüşü insanı cezbediyor ondan hevesleniyoruz sanırım. En iyisi başka koltuk bakmak olacak gibi, yorumlar pek olumsuz.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Uzun süreler oturmak için ofis koltukları daha rahat mı oluyor diyorsunuz? Siz hangi koltuğu kullanıyorsunuz şu an?

Anladım. Aradığım özellik var yani. Herkes kargoda vs sıkıntı yaşamış. Size çabuk geldi mi? Memnun musunuz kalitesinden rahatlığından
1 haftada gelmişti gecen sene kargoları yavastı suan 24 saatte kargo diyorlar. kumaşı cok güzel ve bel yastığı arayı cok güzel dolduruyor. tibetbeyin de dediği gibi otururken omuz kısımları koltuğa deyecek şekilde olmalı. yoksa öne doğru eğilir ve belinizde ağrılar yaşarsınız. kalitesinden memnunum.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Herkes olumsuz yorum yapmış bu koltuğa, belli ki bir sıkıntı var. Görünüşü insanı cezbediyor ondan hevesleniyoruz sanırım. En iyisi başka koltuk bakmak olacak gibi, yorumlar pek olumsuz.
suanlık bütcenizi toplayın daha dahada bilgiye sahip olduktan sonra almanızı öneririm benimde malesef bilgim hiç yok

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892

bende bu yorumları alırken okumuştum hatta eksik yanlış parca göderimleri görmüştüm ama onların talihsizliği diye düşünüp bu riski göze almıştım. istanbulda oturduğum için birde şubelerine gitmeyi bile düşündüm. herhangi bir sorunda şubeye gidip çözerim hallederim diye düşünüp siparis vermiştim.

KS

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Çok kararsız kaldım gerçekten. Koltuk benim için önemli, pişman olacağım bir şey almak istemiyorum.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
https://exvega.com/exvega-andromeda-profesyonel-kumas-oyuncu-koltugu-masaj-ozellikli-siyah/#reviews yorumlara bakabilirsiniz secim size kalmış. her üründe illaki sorun yaşayanlar cıkıyor zaten. 58 yorumdan 3-4 tanesi kötü

Çok kararsız kaldım gerçekten. Koltuk benim için önemli, pişman olacağım bir şey almak istemiyorum.
istanbuldaysanız şubesine gidip deneyebilirsiniz. daha sağlıklı olur

benim alma sebebim arkadaşımdı 2021 de almıştı sanırsam aynı koltuğu onun tavsiyesi üzerine almıştım halen kullanmakta onun kılosu 100 benim 94-95 ikimizde sorun yaşamadık hocam. yaşayanlar elbette olur bu sizde olabilirsiniz bizde.

fabata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Yakın dönemde bir başka başlık altına yazdığım yorumu tekrar buraya da belirtme zarureti hissettim.
ilk olarak belirtilen hususlara katılyıorum. +3000 tl ile "bilindik" firmalardan alacağınıza 1000-1500 tl gibi fiyatlara yerelde gönlünüze göre koltuk bulabilirsiniz bunu mutlaka göz önünde bulundurun.
ofisel-xprime royal pro modelini kullanıyorum öncelikle firma sonrasında da koltuğa dair yorumlarımı belirteceğim
firma oldukça zayıf gerçekten bir stajyer avukat olarak haklarımı bilmeden hareket etmiş olsaydım büyük mağduriyetler doğacaktı ve bu kimsenin umurunda olmayacaktı. firma ile yaşadığım öncelikle teslim süresinde yaşanan sorunlar ardından kaplaması yanlış yapılmış ve vidaları kaplamanın altında kalmış, karbon fiber olarak ifade edilmesine rağmen o desende naylon döşemeli bir ürün aldım. gördüğünüz görüntülere aldanmayın öncelikle.
ikinci olarak ise koltuğun 65 dansisite olarak bahsedilen oturma kısmı kesinlikle 30dk-1 saatlik oturum için ideal sonrasında taşa oturmaktan çok da farklı hissettirmeyen bir hal alıyor. mecburen bu süre aralıklarında kalkıp tekrar oturmak veya oturma pozisyonunuzu değiştirme zorunluluğu hissediyorsunuz.
ikinci olarak koltuğun oturulan kısmı sallanıyo, muhtemelen amortisörün bağlantı kısmı ile oturma kısmı arasında sabit kullanılan üründen kaynaklı üründen ürüne bir "oturmama" sorunu oluyor bu da rahatsızlık veriyor.
denemeden bir ürünü almayın öncelikle
ikinci olarak denediğiniz ürün teşhir ürünü olmasın ki elinize geçecek potansiyel ürünü görün,
ileride açılır genişler cart curt olur mentalitesinde ayakkabıcıdan ayakkabı alır gibi ikna olmayın
paranızın değerini bilin...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri