Oyunda Alınan Sıcaklık ve Performans Sonuçları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba,

Bugün bilgisayarı oyunda ve boşta test etmek istedim. Bunun için FPS MONİTÖR programını indirdim ve bilgisayar boşta çalışırken sıcaklık ve kullanım oranlarının fotoğrafını çektim. Daha sonra Battlefield 1 oyununa girdim ve grafik ayarlarını ultra olarak ayarladım.

1920x1080 çözünürlükte yaklaşık 15 dakika test ettim bu süre yeterli diye düşünerek fotoğrafı çektim ve kapattım. Şimdi sizlerle bu resimleri paylaşıyorum.

Sistemim;

• İşlemci: Intel i5-11400F
• Soğutucu: SE-224-XT
• GPU: ASUS Dual RX 6600 8GB
• SSD: Crucial P5 PLUS 500GB
• RAM: Crucial Ballistix 2x8 3200mHz
• Kasa: MSI Mag Forge 100M
• PSU: HighPower 600W +80 Gold

BİLGİSAYAR BOŞTA ÇALIŞIRKEN

IMG-20220525-WA0010.jpg

IMG-20220525-WA0011.jpg

BİLGİSAYAR OYUNDA ÇALIŞIRKEN

IMG-20220525-WA0012.jpg

IMG-20220525-WA0009.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar,

Sistem yük altında %98 GPU kullanımı ile 56 derecelerde, %49 CPU kullanımı ile 61 derecelerde geziyor. Bu durum gayet normal ve verimli. Herhangi bir problem görünmüyor.
Bu alınan sonuçlar diğer oyunlarda da aynı olur diye düşünüyorum doğru mu ? Çünkü bu mantıkla düşünerek diğer oyunlarda test etme gereksimi duymadım

KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sonuçlar gayet iyi. Sisteminiz sıcaklık konusunda başarılı bir yerde.
Sonuçlar güzel hocam güle güle kullanın. :)
Selamlar,

Sistem yük altında %98 GPU kullanımı ile 56 derecelerde, %49 CPU kullanımı ile 61 derecelerde geziyor. Bu durum gayet normal ve verimli. Herhangi bir problem görünmüyor.
Peki işlemcinin ve ekran kartının voltaj değeri ve MHz değerleri normal mi ?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,163
Bu alınan sonuçlar diğer oyunlarda da aynı olur diye düşünüyorum doğru mu ? Çünkü bu mantıkla düşünerek diğer oyunlarda test etme gereksimi duymadım

Yüksek ihtimalle aynı sonuçları alırsınız. Bazı oyunlar daha yüklü olabilir. Ancak ortalama 5-6 derece fark eder. Onlar da yine normaldir. Sisteminizin sıcaklık değerleri çok iyi durumda.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,163
Peki işlemcinin ve ekran kartının voltaj değeri ve MHz değerleri normal mi ?

Evet normal. 1.39 - 1.32 Voltaj aralığı oyundan oyuna değişir. İşlemci ihtiyaç duyduğu anda kendi frekans hızını arttırmak için voltaj arttırarak (belli bir seviyeye kadar) performanslı çalışmasını sağlar. Manuel müdahalede bulunmadıysanız, gerek de yok zaten gayet iyi.

KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Evet normal. 1.39 - 1.32 Voltaj aralığı oyundan oyuna değişir. İşlemci ihtiyaç duyduğu anda kendi frekans hızını arttırmak için voltaj arttırarak (belli bir seviyeye kadar) performanslı çalışmasını sağlar. Manuel müdahalede bulunmadıysanız, gerek de yok zaten gayet iyi.
Direkt fabrika çıkışlı hali herhangi bir işlemde bulunmadım. İşlemci ekran kartını besliyor diyebilir miyiz peki ? (Takıntılı birisiyim'de içimi rahatlatmak için soruyorum )

KS

Alpaslan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Herkese teşekkür ederim ilgi ve yardımlarınız için sağlıcakla kalın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri