Parayı Neye Yatırayım?

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Selam Dostlar,

Uzun vadede (2 senelik) bir yatırım yapmak istiyorum. Yaklaşık 10k kadar. Altına yatırmak, dolara yatırmaktan daha mantıklı geliyor ama sizin de bir görüşünüzü almak isterim.

Son düzenleme:

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Başkasının aklıyla girmemen gerekiyor. Buradan öneri yapmak problemli olur çünkü bu çoğu kişinin bildiği kesin konuşabileceği bir şey değil. Dolar ve Altın konusuna gelirsek alım gücün her durumda aynı kalmış olacak. Daha yüksek risk, daha yüksek kar/zarar orantısında kriptoya veya hisse işlerine de girilebilir. Kendi araştırmanı kendin yapman gerek. Kripto seçeneğine gelirsek de yatırım yapabileceğin borsa olarak Mexc' yi öneririm. Coin çeşidi olarak fazla, çıkış oranı yüksek olanlar da var. Kripto veya hisse işine girersen hiç kimseden akıl alma dostum. Ben derim Mefa, o der Eth, bir diğeri der Sol. Yatırım işlerinde detayı ve risk yönetimini iyi yap. Bu dönemde her yatırım kar sağlayamayabiliyor.
Kripto hakkında bilgin yok ise çok basit şu iki örneği vereyim.
140 Dolardan yüklü eth alan arkadaşım 4200 Dolardan bozdurmuştu.
Yüksekten Luna alan arkadaşım tüm servetini( bireysel ev+araba dahil) kaybetti.

Son düzenleme:

ediproedi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
sermaye piyasalarına bakabilirsin.Borsadan anlamam veya uğraşamam dersen hisse senetleri yerine devlet tahvili veya hazine bonolarına göz atabilirsin. YTD :)

KS

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Teşekkürler önerileriniz için. Çok fazla yatırımdan anlamadığım için daha az karlı fakat daha güvenli alanlara yöneleceğim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
hocam çiftlikbank diye bir yer duydum ben bi 100 bin tl yatırdım bence sizde bi gözden geçirin....
Arkadaş dalgasını geçmişken aklıma geldi hatırlatmış olayım. Ponzi sistemlere kesinlikle bulaşmayın. İşte yeni açıldı hemen patlamaz karımı yapar çeker giderim diye düşünseniz bile yaklaşmayın. Hangisinin ne kadar ayakta kalacağı belli değil. Kripto düşünürseniz MoveToEarn projelerini de çok ciddi şekilde araştırın lütfen.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Arkadaş dalgasını geçmişken aklıma geldi hatırlatmış olayım. Ponzi sistemlere kesinlikle bulaşmayın. İşte yeni açıldı hemen patlamaz karımı yapar çeker giderim diye düşünseniz bile yaklaşmayın. Hangisinin ne kadar ayakta kalacağı belli değil. Kripto düşünürseniz MoveToEarn projelerini de çok ciddi şekilde araştırın lütfen.
Hocam şakası bir yana ben bulaştım aldım çıktım, 2.de ucu ucuna anapara kalınca elimde çekirgeden ibret aldım daha da girmem :D

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocam şakası bir yana ben bulaştım aldım çıktım, 2.de ucu ucuna anapara kalınca elimde çekirgeden ibret aldım daha da girmem :D
Borsa analisti olan tanıdıklarım yeni açılanları üzmeyecek miktarlar ile deniyorlar. Ama bu adamların ana paraları min 250-500k Dolar. O yüzden 4-5k parayı çok önemsemiyorlar. Ancak elinde sınırlı bakiyesi olan arkadaşlar için büyük risk. Bu işlerden para kazanmak isteyenler Vadeli İşlemler konusunda uzun süre eğitim alıp deneyebilirler ancak amatörler için sadece 1 verip 2 alan bir bölge. YTD

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Borsa analisti olan tanıdıklarım yeni açılanları üzmeyecek miktarlar ile deniyorlar. Ama bu adamların ana paraları min 250-500k Dolar. O yüzden 4-5k parayı çok önemsemiyorlar. Ancak elinde sınırlı bakiyesi olan arkadaşlar için büyük risk. Bu işlerden para kazanmak isteyenler Vadeli İşlemler konusunda uzun süre eğitim alıp deneyebilirler ancak amatörler için sadece 1 verip 2 alan bir bölge. YTD
Katılıyorum hocam, açıldığı tarihi bildiğim için bi şansımı denedim(kaybetmeyi göze alıp) patlamadık ama bir olur iki olur ponzi kimseyi affetmiyor :)

KS

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
hocam çiftlikbank diye bir yer duydum ben bi 100 bin tl yatırdım bence sizde bi gözden geçirin....
Mantıklı bir karar gibi. Umarım sahibi ne var ne yok çalıp Uruguaya kaçıp hayatını yaşarken mafya ona musallat olup türkiyeye geri dönüp tutuklanmasına rağmen dolandırdığı kişilere parasını vermemezlik yapmaz.

billiemills

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
En iyi yatırım seçeneğini seçmek her bireye bağlıdır. Gayrimenkul, bitcoin ve altın alırdım.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri