Parçalara uygun kasa önerisi yapabilecek?

nacod2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba dostlar,

Aşağıda belirttiğim parçalarla uyumlu güzel bir kasa önerisi bekliyorum.
Önemli not olarak sıvı soğutucum 280mm olduğu için kasanın üst panelinde yer alacak şekilde bir öneri yaparsanız sevinirim.
Ayrıca parçalardan uyumsuz gördüğünüz keşke şunu tercih etseydin dediğiniz olursa lütfen yazın.

Parçalar:
Anakart: MSI Pro z690-A WiFi DDR4 5200Mhz 1700p (OC) ATX
İşlemci: i5 12600k
Sıvı Soğutucu: MSI MEG Coreliquid S280 280mm
Ram: Corsair Vengeance 16Gb (2x8) 3200 Mhz DDR4 CL16
PSU: MSI MPG A850GF 850W 80+ Gold
ARGB Lian Li 8pin ve 24 pin uzatma kabloları

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Max 4bin fakat daha uygun olursa sevinirim.
Corsair konusunda tecrübeniz nedir ne tavsiye ederdiniz?
Tecrübeden farklı olarak son aylarda özellikle Corsair marka belleklerde sorun yaşayan o kadar fazla kişi geldi ki sadece bu foruma. Genel olarak markadan ürün önermiyorum. Crucial Ballistix , XPG D50 ve üzeri, GoodRam markasının ürünleri, TEAM markasının ürünleri, APACER NOX ürünleri olabilirdi mesela.

Önerinizi yapacağım.

KS

nacod2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tecrübeden farklı olarak son aylarda özellikle Corsair marka belleklerde sorun yaşayan o kadar fazla kişi geldi ki sadece bu foruma. Genel olarak markadan ürün önermiyorum. Crucial Ballistix , XPG D50 ve üzeri, GoodRam markasının ürünleri, TEAM markasının ürünleri, APACER NOX ürünleri olabilirdi mesela.

Önerinizi yapacağım.
Tamamdır RAM konusunda önerilerini dikkate alacağım dostum.
Kasa önerilerini de bekliyorum teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
  1. - Orijinal Link :
  2. - Orijinal Link : - Ses yalıtımlı bir kasadır. Önü kapalı değil merak etmeyin, isteye göre ön panel çıkartılıp sırf MESH olarak kullanılabiliyor.
  3. Aynı kasanın ARGB fanlısıdır.
  4. - Orijinal Link : - Çok büyük bir kasadır. Fansızdır en az 4 fan gerekir. Çift sistem destekliyor ve üst panelde 280mm desteği yok.
  5. - Orijinal Link : - Önü kapalı değil merak etmeyin hava akışı oldukça iyidir, Yine çift sistem destekliyor.
NOT 1 : Kasaların hepsi PHANTEKS sitesine kayıt yaptırırsanız 5 yıl garantilidir.
NOT 2 : Başka marka önermedim, sebebi bu markanın ürünleri pişman etmez. Ama ille başka marka ürün isterseniz söylersiniz.
NOT 3 : Çift sistem desteği olan kasalarda çift sistem destekleyen PSU kullanmak zorundasınız. Böyle bir düşünceniz varsa bilin.

KS

nacod2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
  1. - Orijinal Link :
  2. - Orijinal Link : - Ses yalıtımlı bir kasadır. Önü kapalı değil merak etmeyin, isteye göre ön panel çıkartılıp sırf MESH olarak kullanılabiliyor.
  3. Aynı kasanın ARGB fanlısıdır.
  4. - Orijinal Link : - Çok büyük bir kasadır. Fansızdır en az 4 fan gerekir. Çift sistem destekliyor ve üst panelde 280mm desteği yok.
  5. - Orijinal Link : - Önü kapalı değil merak etmeyin hava akışı oldukça iyidir, Yine çift sistem destekliyor.
NOT 1 : Kasaların hepsi PHANTEKS sitesine kayıt yaptırırsanız 5 yıl garantilidir.
NOT 2 : Başka marka önermedim, sebebi bu markanın ürünleri pişman etmez. Ama ille başka marka ürün isterseniz söylersiniz.
NOT 3 : Çift sistem desteği olan kasalarda çift sistem destekleyen PSU kullanmak zorundasınız. Böyle bir düşünceniz varsa bilin.
Dostum zahmetin için teşekkür ederim maalesef kasaların havadar olması hoş fakat diğer türlü tip olarak bana hitap etmiyor.
Önerebileceğin başka modeller varsa bekliyorum.
Örnek veriyorum Lian Li nin warcry tarzı, Corsair iCUE 5000x gibi benzer kasalar hoşuma gidiyor tabi lian li pek havadar gelmiyor ama tip olarak örnek veriyorum. Önemli nokta da üst kısmın 280mm radyatör desteklemesi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133

- 350 TL geri ödeme kampanyası var. !!! Link :

- 4K bütçeyi aşmasın demiştiniz ama iyi kasadır. NOT : Fansız gelmektedir.!!!

Alternatif önerilerim. Hepsinde üst panele 280mm radyatör desteği var.

Son düzenleme:
KS

nacod2

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

- 350 TL geri ödeme kampanyası var. !!! Link :

- 4K bütçeyi aşmasın demiştiniz ama iyi kasadır. NOT : Fansız gelmektedir.!!!

Alternatif önerilerim. Hepsinde üst panele 280mm radyatör desteği var.

Sekirayı beğendim fakat 280mm için modart youtube kanalı uyarmış 5cm anakarta kadar boşluk var benim soğutucu 5.7cm fanla radyatör birleşince.
Sekira dışında ASUS GT501 ve iCUE 5000X arasında gidip geliyorum asus aşırı büyük ileriye dönük iyi fakat corsair biraz daha sakin.
Sekiradan emin olsam diğerlerine bakmayacağım.
Teşekkür ederim tekrar. Sekira konusunda bilgisi olan varsa etiketler misin kullanan falan.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sekirayı beğendim fakat 280mm için modart youtube kanalı uyarmış 5cm anakarta kadar boşluk var benim soğutucu 5.7cm fanla radyatör birleşince.
Sekira dışında ASUS GT501 ve iCUE 5000X arasında gidip geliyorum asus aşırı büyük ileriye dönük iyi fakat corsair biraz daha sakin.
Sekiradan emin olsam diğerlerine bakmayacağım.
Teşekkür ederim tekrar. Sekira konusunda bilgisi olan varsa etiketler misin kullanan falan.
Her anakart ve RAM yüksekliği aynı değil, bu yüzden o durum modele göre değişiyor.

Ayrıca ürününüz fan dahil 5.2cm orada yanlışınız var. 27mm radyatör + 25mm fan ile 52mm yapar ürün. Orijinal Link :

nacod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Her anakart ve RAM yüksekliği aynı değil, bu yüzden o durum modele göre değişiyor.

Ayrıca ürününüz fan dahil 5.2cm orada yanlışınız var. 27mm radyatör + 25mm fan ile 52mm yapar ürün. Orijinal Link :
Kendim ölçtüğüm için öyle bir sonuç aldım umuyorum olursa msi uyumluluk açısından da daha hoş ve en azından ekstra fan almama gerek kalmayacak.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Kendim ölçtüğüm için öyle bir sonuç aldım umuyorum olursa msi uyumluluk açısından da daha hoş ve en azından ekstra fan almama gerek kalmayacak.
Yanlış ölçmüşsünüzdür ürün standart 52mm kalınlığında. Piyasanın %99 'u 27mm radyatör kalınlığına ve 25mm fan kalınlığına sahiptir. Zaten MSI markasının sitesinden link attım oradan da bakabilirsiniz. Yalan yanlış yazacak değiller sonuçta.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
Airhawk duo oneririm kendim kullaniyorum. Ugur reisin onerileri de iyidir kulak ver bence. Tip de olsun istiyorsan dark diamont pro önerebilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri