Pc açık monitörde görüntü yok

Efe Çınar Çek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Öncelikle sa . Toplama pc ye sahibim bugün termal macun değişikliği yaptım daha rahat silmek için işlemciyi çıkardım temizledim yerine koydum herhangi zarar vs görmedi fanı sökerken ekran kartını falan çıkardım zarar görmesin diye ve şuan pc de görüntü yok açılıyor fakat power tuşundan kapanmıyor psudan kapatıyorum herhangi bir görüntüde yok. Daha önce yaşadım fakat o durduk yere oluyordu servise gönderdim ekran kartında sorun var dediler. Şimdi ise bu sorun ortaya çıktı bilgisi olan varsa yardım edebilirmi

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Ekran kartının tam oturup oturmadığını kontrol ettiniz mi?

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Ekran kartının kasa arkasında bulunan çıkışlarını kontrol edin ve farklı portları kullanarak monitörü bağlamaya çalışın. Lütfen veya kasanın içini açarak ekran kartının ana kart yuvasına tam olarak oturduğundan emin olun. Gerekirse çıkartıp takabilirsiniz. Bir daha tek tek RAM ' leri çıkartıp deneyin bazen RAM ' lerden ' de kaynaklı olabiliyor..

KS

Efe Çınar Çek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartının kasa arkasında bulunan çıkışlarını kontrol edin ve farklı portları kullanarak monitörü bağlamaya çalışın. Lütfen veya kasanın içini açarak ekran kartının ana kart yuvasına tam olarak oturduğundan emin olun. Gerekirse çıkartıp takabilirsiniz. Bir daha tek tek RAM ' leri çıkartıp deneyin bazen RAM ' lerden ' de kaynaklı olabiliyor..
Monitörüm Dvi destekliyor fakat kasayı hdmi ile tv ye bağladım görüntü yine gelmedi ram i çıkardım iki yuvayada taktım düzelmedi

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Monitörüm Dvi destekliyor fakat kasayı hdmi ile tv ye bağladım görüntü yine gelmedi ram i çıkardım iki yuvayada taktım düzelmedi
BİOS sıfırlamayı denediniz mı? peki.

İlk olarak sistemin gücünü kesmeyi kesinlikle unutmayın. Bu pili çıkarttıktan sonra bilgisayarınızın güç düğmesine 10-15 saniye kadar basılı tutun ve sistemde kalan gücün boşaltılmasını sağlayın. Ya da BIOS pilini çıkarttıktan sonra 5-10 dakika kadar beklerseniz BIOS sıfırlanmış olacaktır

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri