PC Boştayken Kapanıyor

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar pc boşta iken video izlerken kapanıyor ama 5 6 saat oyun oynadığım zaman kapanmıyor masaüstüne geri gelebilmek için restart atmam gerek oluyor pc ye sistem özellikleri
Ekran kartı:Rtx 3060 12gb
İşlemci:Intel core i5 11400F
Anakart:biostar b560mhp 2.0

caakmakyakup

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhabalar pc boşta iken video izlerken kapanıyor ama 5 6 saat oyun oynadığım zaman kapanmıyor masaüstüne geri gelebilmek için restart atmam gerek oluyor pc ye sistem özellikleri
Ekran kartı:Rtx 3060 12gb
İşlemci:Intel core i5 11400F
Anakart:biostar b560mhp 2.0
bendede aynı sorun var kanka yenidenmi başlatıyor kendini otomatikmen

caakmakyakup

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bende çok denedim ddu ile ekran kartı kaldırdım bios ayarları resetledim uyku modunu kapattım olmadı maalesef
benzer konularda ısınmadan yapabilir deniyor ama yük altına girmeden yapıyor çok acayip

Bende çok denedim ddu ile ekran kartı kaldırdım bios ayarları resetledim uyku modunu kapattım olmadı maalesef
ana karta bağlı olan tüm kablo bağlantılarını çıkartıp dikkatli bir şekilde takıp tam oturduğundan emin ol , bi konuda görüştüm en azından denemiş olursun bende denedim ama bende işe yaramadı

KS

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
benzer konularda ısınmadan yapabilir deniyor ama yük altına girmeden yapıyor çok acayip

ana karta bağlı olan tüm kablo bağlantılarını çıkartıp dikkatli bir şekilde takıp tam oturduğundan emin ol , bi konuda görüştüm en azından denemiş olursun bende denedim ama bende işe yaramadı
Kasa bende garantisi var içini açamam

KS

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ozaman kanka bu sıkıntı devam ederse aldığın yere götürüp şikayetini beyan edersin
Ettim zaten ekran kartı degistirdiler önceden ekran kartı arizaliydi oncekinde direk oyun oynarken de kapanıyordu sistem açılırken hata felan vardı düzeldi onlar olmadı temiz bir format aticam

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Yok kanka bende direk kapanıyor sinyal yok güç tasarrufu diyor masaüstüne geri gelebilmek için PC ye restart atmam gerek
güç tasarrufu diyorsun. öyle ise tasarrruf moduna giriyordur. denetim masası güç seçeneklerine girip kontrol et.

Frank absurg

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kankam güç seçeneklerine girip uyku süresi kapanma süresi fln var ayarla istersen ordan

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
açıldığında crash rapor filan da çıkmıyor sanırım.

başlat çalıştır de. komut olarak eventvwr yaz orda olay günlükleri raporu çıkar. kapandığı zamanda hangi sorundan ya da ayardan kapandığı yazıyor mu kontrol et. muhtemelen işlemiştir oraya sistem.

KS

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
açıldığında crash rapor filan da çıkmıyor sanırım.

başlat çalıştır de. komut olarak eventvwr yaz orda olay günlükleri raporu çıkar. kapandığı zamanda hangi sorundan ya da ayardan kapandığı yazıyor mu kontrol et. muhtemelen işlemiştir oraya sistem.
Evet crash rapor felan çıkmıyor

KS

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam böyle bişey var ne zaman buraya girsem sistem kendini kapatıyor çok detaylı bakamadım ama bunu buldum ben sistemi doğru kapattigimdan eminim

Ekli dosyalar

• IMG-20240709-WA0000.jpg
    IMG-20240709-WA0000.jpg
    152.7 KB · Görüntüleme: 8

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
C:\Windows\Minidump dosyası var mı ?

yok ise

Başlat menüsünden Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Sistem Özellikleri > Başlat ve Kurtarma > Ayarlar kısmında Sistem arızası bölümünde hem sistem günlüğüne bir olay yaz hem de Otomatik olarak yeniden başlat seçeneklerinin işaretle.
Hata ayıklama bilgilerini yaz tıkla , açılır kutuya tıklayıp ve Otomatik memory dump seçeneğini işaretle. ok de kapat.
tekrar hata alıp kapanmasını sağla minidum klasörü oluşacak oradan detaylı döküme bakalım niye olduğuna.
power da sıkıntı olabilir. eski ise miladını doldurmuştur ya da elektrik voltaj gidip gelmesinde hasar aldı

yazılımsal ise şuradaki adımları izleyerek çözebilirsin yoksa power değişeceksin.

KS

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

yok ise

Başlat menüsünden Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem > Gelişmiş Sistem Ayarları > Sistem Özellikleri > Başlat ve Kurtarma > Ayarlar kısmında Sistem arızası bölümünde hem sistem günlüğüne bir olay yaz hem de Otomatik olarak yeniden başlat seçeneklerinin işaretle.
Hata ayıklama bilgilerini yaz tıkla , açılır kutuya tıklayıp ve Otomatik memory dump seçeneğini işaretle. ok de kapat.
tekrar hata alıp kapanmasını sağla minidum klasörü oluşacak oradan detaylı döküme bakalım niye olduğuna.
power da sıkıntı olabilir. eski ise miladını doldurmuştur ya da elektrik voltaj gidip gelmesinde hasar aldı

yazılımsal ise şuradaki adımları izleyerek çözebilirsin yoksa power değişeceksin.

Hocam ne eskisi alalı 1 ay anca oldu sistem hazır sistemin garantisinde var garantiyemi göndereyim uğraşmasam?

yok ise

Birde mavi ekran almiyorumki @kcrasco

Son düzenleme:

kcrasco

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
mavi ekran hatası bug adı gibi bişi hocam. sistem sapıtıp kapanınca resetleyince vs. mavi ekran hatası diye geçiyor aslen. garantiliyse götür hocam hiç durma.

3-5 gün vs. bekletirler mi bilmem hani pc gitmesin diyorsan son attığım linktekileri yapmayı dene çözüm olarak. yazılımsal bişiyse en azından bilgisayarsız kalmazsın. yine yaparsa zaten powerda filan sıkıntı vardır garantiden değişir.

geçmiş olsun ayrıca.

KS

1_Memory

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
mavi ekran hatası bug adı gibi bişi hocam. sistem sapıtıp kapanınca resetleyince vs. mavi ekran hatası diye geçiyor aslen. garantiliyse götür hocam hiç durma.

3-5 gün vs. bekletirler mi bilmem hani pc gitmesin diyorsan son attığım linktekileri yapmayı dene çözüm olarak. yazılımsal bişiyse en azından bilgisayarsız kalmazsın. yine yaparsa zaten powerda filan sıkıntı vardır garantiden değişir.

geçmiş olsun ayrıca.
Çok teşekkür ederim bende ne olduğunu bilmiyorum sorunu ne anlatacağım onlarada aynı hatayı söyledim Erkan kartı degistirdiler şimdi ne yapacaklar bilmiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri