Pc de fps gereksiz düşük?

bbcruelty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
herkese iyi günler, rx590 16gb ram i7 3. nesil işlemcili bi pcye sahibim, fakat gtx 1660 super 16 gb ram ryzen 5 3600 gibi bir sistem ile fps karşılaştırdıgımız da minecraft gibi bir oyunda 200 fps diğer sistemde ise 1k fps gördü, pcde fanım bozuldugundan yerine idarelik fan takılı yaklaşık masaüstünde bile işlemci en az 70 80 derece oyuna girdiğimde ise 100 derece veriyor sorun ısınma ile mi alakalı, normal mi yoksa farklı bi sorun mu var nedenini anlamadım yardımcı olursanız sevirim

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151
ısınma fandan kaynaklanabilir ve termal macun markanız nedir en son ne zaman kullandınız kasa mesh mi ?

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Önce işlemci ısınma sorununu çözmen gerekiyor. Isınmadan dolayı performans düşüşü olabilir. Isınma değerlerini normale getirdikten sonra sorun hala devam ediyorsa o zaman diğer bileşenler bakmak lazım.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
İşlemci alev almış hocam ekran kartı da aynı sekilde mı? En son termal macun hangi marka kullanıldı

KS

bbcruelty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ısınma fandan kaynaklanabilir ve termal macun markanız nedir en son ne zaman kullandınız kasa mesh mi ?
fan cok dandik intelin en baba 150 liralıj olanlarındandır termal macun hakkında hic bi bilgim yok nedir nası kullanılır pcyi 2 gün önce arkadaşımdan aldım kasa mesh evet

KS

bbcruelty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci alev almış hocam ekran kartı da aynı sekilde mı? En son termal macun hangi marka kullanıldı
en kartı düşük 30 40 onda probşem yok macun hakkında hic bi bilgim yok nedir ne değildir nası kullanılır onu bilmiyorum

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151
fan cok dandik intelin en baba 150 liralıj olanlarındandır termal macun hakkında hic bi bilgim yok nedir nası kullanılır pcyi 2 gün önce arkadaşımdan aldım kasa mesh evet
yeni bir fan alın eğer alacaksanız biraz detaylı bahsederseniz bütçe fln yardımcı olurum

MirsatBudak01

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
151

bu videoda Taner Hocamız nasıl sürüleceğini gösteriyor. Bu videodan fikir sahibi olabilirsin .
termal macun piyasası da o kadar pahalı değil merak etmek eğer sürmek istersen.

KS

bbcruelty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önce işlemci ısınma sorununu çözmen gerekiyor. Isınmadan dolayı performans düşüşü olabilir. Isınma değerlerini normale getirdikten sonra sorun hala devam ediyorsa o zaman diğer bileşenler bakmak lazım.
sıvı sogutuculu bi fan alacagım ama ne kadar fps yani performans almam gerektiğini bilmediğimden fanı çözsem ne kadar etki edecegiini bilmiyorum

KS

bbcruelty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yeni bir fan alın eğer alacaksanız biraz detaylı bahsederseniz bütçe fln yardımcı olurum
gercekten işime yarayacak olması gereken ısıya düşürecek 1k ya kadar bi fan cok iyi olur, bir de normalde kac fps almam gerekiyor ortalama sizce normal değerlerde?

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Kasa eğer 16 cm e kadar kule tipi destekliyorsa bu ürün olur model ya da ölçü alabilirseniz daha sağlıklı olur

KS

bbcruelty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekli dosyalar

• 73A56E14-57EC-4A51-BDF8-ABC903043AD3.jpeg
    73A56E14-57EC-4A51-BDF8-ABC903043AD3.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 5

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar