PC Ekran kartını Tam kullanmıyor

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Genellikle GPU %72 Felan CPU % 42 Civarı oluyor Ekran kartı nadir 90 üstüne çıkıyor.
GTA 5 Benchmarkta Sürekli Oyun Takılıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bileşenlerinizi yazar mısınız. Birde oyun orijinal mi belirtin. Eğer orijinal değilse orijinal demeyin ki boşa uğraşmayalım.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Oyun orijinal Ryzen 5 5500 RX 6600 PCH Venom IV Sistem
Bunun ayrıcında Coil Whine ve uygulamalarda donma FPS düşme sorunu var. İlk defa sistem alıyorum bunlar korkutuyor beni o kadar para vermişiz. Vsync kapatinca donmalar oluyor benchmarkta acinca düzeliyor onuda anlamadım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Coil Whine şans meselesi o herkeste az veya çok kendini belli eder ve olabilir ama diğer şeyler ondan mı başka bir şeyden mi bakmak gerek.

V-Sync açınca FPS sınırlandığı için kart gücü kullanımı düşüyor ve sorun düzeliyorsa bu durumda kartta bir sıkıntı olabilir fikrini bende doğuruyor.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Coil Whine şans meselesi o herkeste az veya çok kendini belli eder ve olabilir ama diğer şeyler ondan mı başka bir şeyden mi bakmak gerek.

V-Sync açınca FPS sınırlandığı için kart gücü kullanımı düşüyor ve sorun düzeliyorsa bu durumda kartta bir sıkıntı olabilir fikrini bende doğuruyor.
Bununla ilgili nereyle iletişime geçicem ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ekran kartını hangi firmadan aldıysanız sorunu bildirin servise gönderin derlerse servise gönderirsiniz bize gönderin derlerse firmaya gönderirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri