PC Hocası F6 11.999 TL RTX 3060 Sistem

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
beyler konuda fan konusunda yardım edebilecek biri yokmu ya pc açtığımda cpu fanı dışında hiçbiri dönmüyor bozuk olma oranı yüzde kaç

Slmcbn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
beyler konuda fan konusunda yardım edebilecek biri yokmu ya pc açtığımda cpu fanı dışında hiçbiri dönmüyor bozuk olma oranı yüzde kaç
Vatan bilgisayar şubesine götürmeni tavsiye ederim.Bir sorun varsa orada açığa çıkar.

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Vatan bilgisayar şubesine götürmeni tavsiye ederim.Bir sorun varsa orada açığa çıkar.
yardımcı olurlar mı faturasını vs göstersem çünkü dünden beri herşeyi denedim . oyuna girince kasa ısınsa dahi ön arka hiçbiri dönmüyor ama ledler yanıyor garip :D

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
vay arkadaş 13 gün bekledik biosu güncelledik uefi bi windows kurduk ama ön arka fanlar çalışmıyor. işin garibi bunu deneyip yolladılar hadi onu geçtim ledleri niye çalışıyor

semre57

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Hocam cpu fanı dönüyor diğer fanlar dönmüyorsa diğer fanlar zaten kasanın dahili fanları. 3'ünün de bozuk olma ihtimali bence yok. Hadi 1'i bozuk olsun 2'si olsun 3'ü birden bozuk çıkmaz yani ihtimal çok düşük. O 3 fan kasanın fanı olduğu için güç kabloları ortaktır ve o kablolarda temassızlık vardır ya da bağlanmamıştır. Vatana geri gönderip tekrar kargo beklemekle uğraşmayın fiziksel vatan mağazasına götürün eğer öyle bir hizmetleri varsa. Yoksa bir bilgisayarcıya götürün baksın. Bence bozuk değillerdir ama güç bağlantılarında sorun vardır.

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Hocam cpu fanı dönüyor diğer fanlar dönmüyorsa diğer fanlar zaten kasanın dahili fanları. 3'ünün de bozuk olma ihtimali bence yok. Hadi 1'i bozuk olsun 2'si olsun 3'ü birden bozuk çıkmaz yani ihtimal çok düşük. O 3 fan kasanın fanı olduğu için güç kabloları ortaktır ve o kablolarda temassızlık vardır ya da bağlanmamıştır. Vatana geri gönderip tekrar kargo beklemekle uğraşmayın fiziksel vatan mağazasına götürün eğer öyle bir hizmetleri varsa. Yoksa bir bilgisayarcıya götürün baksın. Bence bozuk değillerdir ama güç bağlantılarında sorun vardır.
aynı şeyi düşünüyorum hocam cpu fanı sıkıntısız sessiz çok güzel çalışıyor ama diğerleri çalışmıyor ne arka egzoz ne ön 2 fan çalışıyor rgbleri çalışıyor ama dönmüyor hepsinin bozuk olma ihtimali yok bence. ya bunların çoklayıcı bozuk ya temassızlık var yada kablolar yolda sallantıdan çıkmış olabilir açıp baktım dün içine kablolardan pek anlamam çoklayıcının içinde banlar vs var değişik duruyordu bugun açıp bakarım olmazsa şehrimdeki vatana gidip böyle bölye derim bi deneyin.

buko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim benimde internet çalışmıyor kabloyu takıyorum ama yok gözükmüyor ışıkları yaniyor üstte turuncu altta yeşil ama internet yok iki kabloda denedim hiç bı turlu gelmedi internet

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim benimde internet çalışmıyor kabloyu takıyorum ama yok gözükmüyor ışıkları yaniyor üstte turuncu altta yeşil ama internet yok iki kabloda denedim hiç bı turlu gelmedi internet
buradaki şeyi indirip açınca yada kurunca düzelmesi lazım bende öyle oldu ama bi fanlarıma çözüm bulamadım

m.eminayas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sistem gündüz geldi az önce açtım eksik yok, ama içim rahat değil kasa camını açtım köşe noktası 5 cmden yere düştü cam bin parçaya ayrıldı, yenisini nerden bulurum bilen varsa bilgilendirebilir :) Nazar dedim, kurdum taktım fişe fanlar vs çalışıyor ama bios ekranından öteye gidemedim, video vs izliyorum sinirden olsa gerek öyle kaldı. Herkesin sistemi hayırlı olsun. Yarın veya haftasonu yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

furnout

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Yeni aldığım sisteme win11 kurdum ama ethernet kablosu takılı olmasına rağmen internete bağlanmıyor sürücü mü yüklemem lazım ? Yardımcı olabilecek var mı ?
@ugur.gozaydin
yukardaki alıntıda çözümü var

buko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
IMG_20220908_114656.jpg
internete bağlandım teşekkür ederim yardımınız için aklıma bı soru daha takıldı sağdaki mavi USB içine göçük gibi geldi bana ama bilemedim ne yapmam gerek vatanın müşteri hizmetlerini aramaya gerek varmı ?

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Ekli dosyayı görüntüle 6837internete bağlandım teşekkür ederim yardımınız için aklıma bı soru daha takıldı sağdaki mavi USB içine göçük gibi geldi bana ama bilemedim ne yapmam gerek vatanın müşteri hizmetlerini aramaya gerek varmı ?
Anakart aynasının kasa içine bakması gereken metal parçası dışarda kalmış. Montaj hatası. Orayı düzeltmeden usb takmaya çalışmayın.

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
arkadaşlar ön arka fanlarım çalışmıyor bu yüzden çoklayıcı almayı düşünüyorum benim gibi aynı sorundan olan varmı?

Gigachaddd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Arkadaşlar windowsu nasıl kuracağım biostan hangi ayarları yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz ?

arelz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Çoklayıcıyla gönderdiler sizde çıkmadı mı? Fanlar anakarta bağlanmamış mı baktınız mı?
valla hocam dünden beri kasayı açıp bakıyorum çoklayıcı çıkmadı galiba benden. sadece kasayla birlikte gelen kontrolcu var arkasında onun dışında kablo falan yok yada ben göremiyorum. 2 gündür oyun vs oynayamadım maalesef üzgünüm. kasa tuşuna bastığımda hiçbir fan çalışmıyor ya koymadılar çoklayıcı diye düşünüyorum. amazondan çoklayıcı satın aldım ama beni vatanın yorması çok sinir bozucu. yolda çıktı desem görmem lazım koptu desem görmem lazım fan bozuk desem 3 tanesi imkansız. yarın açıp bakarım düzgünce kablolama yaparım denerim olmazsa sağlık olsun yeni çoklayıcıyı bekleyeceğiz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri