PC Hocası Hero Sistem Alınır mı? (RX 6700)

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhabalar,

Bunu bu forumda sormak tabiki biraz abes ama benim icin en azından büyük miktar para vereceğim ve emin olmak istediğim için soruyorum. Bu kasayı almak istiyorum fakat Amd tarafı beni korkutuyor Hem CPU hem GPU tarafı.

Cpu tarafında sıcaklık değeri beni korkutuyor çünkü sıcak bir memlekette yaşıyorum (Mersin) ve yaz ayları çok sıcak geçiyor bu sistemi etkiler mi?
İkinci olarak GPU tarafı yeni piyasaya sürülmüş yeni kart ama Amd tarafında sürücü problemleri ile karşılaşmak beni çok üzer. Rx 6xxx serisinde çözüldüğü söyleniyor ama devam ediyor diyen de var.

Son olarak Kasa, psu ve Ssd beni üzer mi? Kimisi psunun veya kasanın kötü olduğunu söylüyorlar ama bütçemi daha fazla aşamıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam bu forumda yanlış yapılana yanlış deniliyor doğruyada doğru 1 senedir buna çok şahit oldum o yüzden raht olun derim. Şahsi fikrim alınır çünkü sebepler geçerli birincisi: kasa mesh yapıda, psu da fsp markasına ait kaliteli bir model.

anakart a520 bütçe varsa biraz özelleştirme kısmından b550 yapın derim. b450 stok kalmadığı için a520 tercih edilmiş aynısı sayılır.

Diğer tarafta oyun testlerine bakarsanız gpu ve cpu sıcaklıkları çok iyi durumda. kasa kapalı olsa derim ki başka model kasa bakın ama havalandırması iyi. içinde 4 tane fan var zaten.

gpu rx 6700 3060 ti yakın bir kart. Kafa kafaya hatta. Eskisi gibi wattman hataları yok amdde o yüzden tercih edilebilir. Alternatiflerine bakınca arada çok fiyat farkı var nvidiada. Güzel bir sistem olduğunu söyleyebilriim.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Açıkçası rx serisinden bir kart kullanıyorum. Zamanında gözü karartıp aldım. Çok problem yaşadım mı hayır , ama yaşayan bir sürü insan oldu. Şuan bu riski göze alır mıyım, bilmiyorum emin değilim. Sende bu paraya nvdia muadili bir sistem alabilirmisin imkansız. Bu yüzden alabileceğin tek sistem bu açıkçası.. Ayrıca 6600 serisinin çok başarılı olduğuda dile getiriliyor.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Ürün incelemesinde anlatılan neyse o şekilde zaten sistemin tüm parçaları. Bence gayet güzel. Zamanla da yükseltilebilir. AMD'nin GPU driver konusunda sıkıntıları ortadan kalktı artık. Sonrasında işlemcin için bir kule tipi soğutucu da alırsın yaza doğru.

utexson

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Kanka aldımda bugün kargoya verilcek dedi vermediler hala bazı arkadaşlar var bizden sonra sipariş verenler onlarınki gelmiş kurdular onlara bişi demiyorum ama hani sıraylaydı hani 12 Eylül'den sonra dağıtılacaktı @OceanLaB

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,086
Kanka aldımda bugün kargoya verilcek dedi vermediler hala bazı arkadaşlar var bizden sonra sipariş verenler onlarınki gelmiş kurdular onlara bişi demiyorum ama hani sıraylaydı hani 12 Eylül'den sonra dağıtılacaktı @OceanLaB

Sipariş numaranı yazabilir misin? Sorayım ürün durumu nedir diye.

KS

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam bu forumda yanlış yapılana yanlış deniliyor doğruyada doğru 1 senedir buna çok şahit oldum o yüzden raht olun derim. Şahsi fikrim alınır çünkü sebepler geçerli birincisi: kasa mesh yapıda, psu da fsp markasına ait kaliteli bir model.

anakart a520 bütçe varsa biraz özelleştirme kısmından b550 yapın derim. b450 stok kalmadığı için a520 tercih edilmiş aynısı sayılır.

Diğer tarafta oyun testlerine bakarsanız gpu ve cpu sıcaklıkları çok iyi durumda. kasa kapalı olsa derim ki başka model kasa bakın ama havalandırması iyi. içinde 4 tane fan var zaten.

gpu rx 6700 3060 ti yakın bir kart. Kafa kafaya hatta. Eskisi gibi wattman hataları yok amdde o yüzden tercih edilebilir. Alternatiflerine bakınca arada çok fiyat farkı var nvidiada. Güzel bir sistem olduğunu söyleyebilriim.
B550 yapmaya çalışayım ama zor gibi duruyor a520 beni çok üzer mi?

KS

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Açıkçası rx serisinden bir kart kullanıyorum. Zamanında gözü karartıp aldım. Çok problem yaşadım mı hayır , ama yaşayan bir sürü insan oldu. Şuan bu riski göze alır mıyım, bilmiyorum emin değilim. Sende bu paraya nvdia muadili bir sistem alabilirmisin imkansız. Bu yüzden alabileceğin tek sistem bu açıkçası.. Ayrıca 6600 serisinin çok başarılı olduğuda dile getiriliyor.
Rx 580 sanırım kartınız o kartların driver sorunu hep vardı galiba eski sistemim laptopta amd r7 260m kullanıyordum ve muadili gt 820m gibi kartlari solluyordu driveri da cok uğraştırıcı değildi benim için. Kurup hayatıma devam etmiyordum ama sinir de etmiyordu.

KS

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
üzmez hocam sadece b550de vrm ve mosfet soğutucular var. overclock falan yapacak olursanız lazım a520de yok o seçenekler
Overclock işini tam bilmediğim için yapmaktan çekiniyorum ki şu anlık sistemin oyunlar icin overclockluk bir işi yok gibi duruyor.
Birde şuanda 1600*900 60hz monitörüm var ve hdmi girişi yok dönüştürücü ile görüntü sağlasam performans kaybı yaşar mıyım?
Yada 1080 p olmadığı için darboğaz yaşar mıyım?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Overclock işini tam bilmediğim için yapmaktan çekiniyorum ki şu anlık sistemin oyunlar icin overclockluk bir işi yok gibi duruyor.
Birde şuanda 1600*900 60hz monitörüm var ve hdmi girişi yok dönüştürücü ile görüntü sağlasam performans kaybı yaşar mıyım?
Sistem özelleştirme yapılmadan alınabilir vaziyette. 1600x900 sana idarelik yeter şimdilik. Aşırı darboğaz olacağını düşünmüyorum hatta hiç olmayabilir.

Dönüştürücü performans düşürmez zaten monitörün 60hz olduğu için 60hz de kullanmaya devam edeceksin. Sistem güçlü olduğu için bazı oyunlarda 300 fps üzeri alabilirsin. Bu durumda biraz takılma olabilir monitörün 60 hz olduğu için. Onuda halletmenin yolu FPS i 150 200 lere sabitlersen o sorunda çözülür.

Genel olarak sistemi alabilirsin gayet güzel.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Ben dönüştürücü olarak genelde aparat halinde değil de direkt kablo halinde iki ucu da istediğin giriş tipi olanları öneririm. Aparatlar zamanla arıza yaratabiliyor, temassızlık vb durumlarla karşılaşılabiliyor.

KS

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sistem özelleştirme yapılmadan alınabilir vaziyette. 1600x900 sana idarelik yeter şimdilik. Aşırı darboğaz olacağını düşünmüyorum hatta hiç olmayabilir.

Dönüştürücü performans düşürmez zaten monitörün 60hz olduğu için 60hz de kullanmaya devam edeceksin. Sistem güçlü olduğu için bazı oyunlarda 300 fps üzeri alabilirsin. Bu durumda biraz takılma olabilir monitörün 60 hz olduğu için. Onuda halletmenin yolu FPS i 150 200 lere sabitlersen o sorunda çözülür.

Genel olarak sistemi alabilirsin gayet güzel.
Peki driver ve ısınma hakkında ne düşünüyorsunuz?

KS

kysenvallano

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Ben dönüştürücü olarak genelde aparat halinde değil de direkt kablo halinde iki ucu da istediğin giriş tipi olanları öneririm. Aparatlar zamanla arıza yaratabiliyor, temassızlık vb durumlarla karşılaşılabiliyor.
Daha sipariş vermediğim için bakmadım kartta vga girişi yok diye düşünerek söyledim dönüştürücüyü

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Peki driver ve ısınma hakkında ne düşünüyorsunuz?
6700 de Hero sistemdeki XFX yeterli soğutmaya sahip. Oyun testlerinde zaten belli oluyor. Muadili Sapphire Pulse olan model 75 derecelerde kendini sabitleyip fan devrini arttırmaya başlıyor. XFX sanırım bunu 70 derecelerde tutmaya çalışıyor. Driver problemi WHQL modelini kullanırsan sıkıntı olmuyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri