Pc Hocası Hero windows yüklü mü geliyor ?

Xer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Pc Hocası Hero aldım arkadaşlar içinde windows deneme sürümü yüklü mü geliyor ve sistem geldiğinde yapmam gereken şeyler nedir ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Deneme sürümü geliyor sizin key almanız lazım. Sistemde Bios ve ekran kartı sürücüsünü kontrol edin güncel değilse güncelleyin. Ram XMP açın.

• Beğen
Reactions: Xer
KS

Xer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Deneme sürümü geliyor sizin key almanız lazım. Sistemde Bios ve ekran kartı sürücüsünü kontrol edin güncel değilse güncelleyin. Ram XMP açın.
Hocam kargonun teslimat adresini nasıl değiştirebilirim biliyor musunuz

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Şu anda hazırlanıyor gözüküyor, mail attım firmaya pazartesi mi dönüş yapılır
hafta sonu dönüş olmaz pazartesi olur isterseniz eğer açık olursa yarın (pek bir fikrim yok) müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz

• Beğen

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Şu anda hazırlanıyor gözüküyor, mail attım firmaya pazartesi mi dönüş yapılır
Hafta sonu kapalılar cuma EFT yaptım muhasebecileri gördü ama sisteme geçmedi ödeme yapılmadı gözüküyor bende pazartesi gününü bekliyorum bios ayarlarını yaptıklarını söylüyorlar Windos da deneme sürümü ile geliyormuş

• Beğen

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Xmp ne oluyor? Veya nerden açılıyor
Mesela Ram frekansı 3200 diyelim ama sistem ilk geldiğinde genelde bunlar daha düşük hızlarda çalışıyor. Atıyorum 2400MHz gibi. Bios üzerinden zaten ilk ekranda X.M.P Profile kısmı oluyor genelde. Oradan Profile 1 seçip kaydet çık yaptığında genelde frekans 3200 e yükselir normal şekilde çalışmaya başlar. Anakarttan anakarta da açıldığı yer değişebilir. Bios üzerinden açılıyor.

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Xmp ne oluyor? Veya nerden açılıyor
bios ayarı xmp profili f1 tuşuna veya del tuşuna basarak bios ayarına girip(power tuşuna bastıktan sonra ekran gelmeden bu tuşlara basmanız lazım) ram frekanslarını kaç destekliyorsa (3200 veya 3600) en yükseğe çıkartmanız gerekli sisteminizin daha performanslı çalışması için

Shenzia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Sistem gelince konu açsam yardımcı olabilirmisin hocam bu konularda daha yeniyimde

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
bios ayarı xmp profili f1 tuşuna veya del tuşuna basarak bios ayarına girip(power tuşuna bastıktan sonra ekran gelmeden bu tuşlara basmanız lazım) ram frekanslarını kaç destekliyorsa (3200 veya 3600) en yükseğe çıkartmanız gerekli sisteminizin daha performanslı çalışması için
Bunu ilk açılışında yapayım mı yoksa ilk normal çalıştırıp sonraki açısında mı yapayım çökme etme olmasın. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Bunu ilk açılışında yapayım mı yoksa ilk normal çalıştırıp sonraki açısında mı yapayım çökme etme olmasın. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim
ilk açılışta yapabilirsin herhangi bir sıkıntı yaratmaz ilk açılışta yapman daha yararlı olur rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Mesela Ram frekansı 3200 diyelim ama sistem ilk geldiğinde genelde bunlar daha düşük hızlarda çalışıyor. Atıyorum 2400MHz gibi. Bios üzerinden zaten ilk ekranda X.M.P Profile kısmı oluyor genelde. Oradan Profile 1 seçip kaydet çık yaptığında genelde frekans 3200 e yükselir normal şekilde çalışmaya başlar. Anakarttan anakarta da açıldığı yer değişebilir. Bios üzerinden açılıyor.
Bunu ilk açılışta yapsam problem olur mu çökme gibi ? Bilgiler içinde teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri