PC Hocası Sistem Soru!

Yunus : )

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Selam Arkadaşlar,

Bu a520m h anakart 3. Nesil ryzen işlemci destekliyor sistemde ryzen 5 4500 var firmada bunu takarken bios güncellemesi yapmışlar mıdır?

Bilgilerime göre bu işlemci bios güncellemesiz o anakarta takılmıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Selam Arkadaşlar,

Bu a520m h anakart 3. Nesil ryzen işlemci destekliyor sistemde ryzen 5 4500 var firmada bunu takarken bios güncellemesi yapmışlar mıdır?

Bilgilerime göre bu işlemci bios güncellemesiz o anakarta takılmıyor.
BIOS güncellemesi olmadan testleri yapamayacakları için işlemcinize uygun güncelleme yapılıp, test edilip gelir sistem.

Ayrıca anakart 3000/4000/5000 serisi işlemcilerin tamamına desteğe sahip. 3100 ile 5950X işlemcisine kadar güncel tüm işlemcileri takabilirsiniz destek anlamında.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bios güncellemesini mecbur yapmak zorundalar çalışmayan sistemi yollayamazlar. Benim bildiğim zaten test ederek yolluyorlar güncellemeseler çalışmaz zaten.

Rebelle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
50
Bios güncellemesini mecbur yapmak zorundalar çalışmayan sistemi yollayamazlar. Benim bildiğim zaten test ederek yolluyorlar güncellemeseler çalışmaz zaten.
Yani bende bu sistemi RYZEN 5 5500 yaparak aldım daha kargoya bile verilmedi ama şöyle soriyim sistem geldiğinde benim ek olarak usb üzerinden bios güncelleme yapmaksızın Windowsumu kurabilecekmiyim? Bios son sürüm olarakmı elimize ulaşacak?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Yani bende bu sistemi RYZEN 5 5500 yaparak aldım daha kargoya bile verilmedi ama şöyle soriyim sistem geldiğinde benim ek olarak usb üzerinden bios güncelleme yapmaksızın Windowsumu kurabilecekmiyim? Bios son sürüm olarakmı elimize ulaşacak?
Direk windows kurabilirsiniz. Anakartın Bios sürümleri hakkında bilgim yok ama bence güncellemişken eski sürüm varsa yapmazlar zaten. En günceli ne varsa onu kurarlar.

Rebelle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
50
Direk windows kurabilirsiniz. Anakartın Bios sürümleri hakkında bilgim yok ama bence güncellemişken eski sürüm varsa yapmazlar zaten. En günceli ne varsa onu kurarlar.
Ben normalde ilk bios güncelleyip sonra ram frekansı ayaralyıp Windows kuracaktım şimdi bios güncel gelirse rahatlarım direk frekans + windows tamam

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Ben normalde ilk bios güncelleyip sonra ram frekansı ayaralyıp Windows kuracaktım şimdi bios güncel gelirse rahatlarım direk frekans + windows tamam
Windows kurduktan sonra bakabilirsiniz hangi sürüm var diye ona göre anakartın sitesine bakılıp daha günceli varsa kurulum yapılır basit bir şey zaten.

Rebelle

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
50
Windows kurduktan sonra bakabilirsiniz hangi sürüm var diye ona göre anakartın sitesine bakılıp daha günceli varsa kurulum yapılır basit bir şey zaten.
Aldıgım bilgilere bakılırsa Windows Kurulumundan önce Bios güncellemek daha sağlıklı oldugu söyleniyor sistem sağ salim elime ulaşsın bakıcam artık

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri