PC hocası sistemi aldım böyle hatalar var

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
PC hocasından sistem aldım 2 ay oluyor şuanda kulakligimin mikrofonunu görmüyor mjk çalışmıyor kulaklik çalışıyor ! * bilgisayarda + bu hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz
IMG-20221203-WA0005.jpg

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
948
Driver kaynaklı problem yaşıyorsunuz hocam. Driver kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
WHQL olan driver sürücüsünü.

En stabil olan sürücü diğerleri ham sorunlu driverlar.
Silip yaptıktan sonrada aşağıdakini uygulayın.
Ekli dosyayı görüntüle 12191
Hocam arkadaşın bilgisayarı bu benim değil de bu attığınız yere nasıl giriyoruz ve adım adım ne yapmamiz gerekiyor neyi sileceğim ben bilgisayardan pek anlamıyorum yardımcı olur musunuz

Neden Pro sürücü kurdunuz ki ? Bence DDU ile sürücüyü kaldırın ve normal sürücü yükleyin.
Pro sürücü derken win 10pro dan mi bahsediyorsunuz ne yapayım anlamadım

AMD driver sürümünüz nedir ?
Nereden bakacağım ona hocam

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Son düzenleme:
KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
DDU ile AMD driver silinecek;

Aşağıdaki linkden Kırmızı kutucuktaki Window 10'sa;
Ekli dosyayı görüntüle 12252
Windows 11'se bu driver'ı indirin;
Ekli dosyayı görüntüle 12253
İndirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve açın.
Açtıktan sonra Driver'a girip aşağıdaki ayarın aynısını yapın;
Ekli dosyayı görüntüle 12254
Linki atmamissiniz sanırım bunları arkadaşın eve gidip yapayım o videoda her şey anlatılıyor dimi hocam ? Bir de mikrofon çalışmıyor pcde başka pcde çalışıyor oda driverle mi ilgili

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Linki atmamissiniz sanırım bunları arkadaşın eve gidip yapayım o videoda her şey anlatılıyor dimi hocam ? Bir de mikrofon çalışmıyor pcde başka pcde çalışıyor oda driverle mi ilgili
Linki attım güncelledim F5 atıp görebilirsiniz video da sadece driver silmeyi anlatıyor uygulama ile aşağıda DDU uygulamasını indirmek için linkide bırakıcam drver linkini de;

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
225

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Driver sorunu yok diyen amd fanboylarına sesleniyorum neredesiniz beyler sesiniz çıkmıyor :D
Buradayım arkadaş yanlış driver yüklediği için böyle istersen Nvidia konularını atabilirim.
WHQL de sorun yaşayan çok görmedim yaşayanda sonradan ham sürüme güncellediği için sorun oluyor zaten.

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Buradayım arkadaş yanlış driver yüklediği için böyle istersen Nvidia konularını atabilirim.
WHQL de sorun yaşayan çok görmedim yaşayanda sonradan ham sürüme güncellediği için sorun oluyor zaten.
Hocam attığınız şeyleri adım adım yapacağım pcden tam anlamıyorum bı sıkıntı olmaz umarım bide mikrofonu görmüyor PC onu nasıl yapacağım?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Onu nasıl yapacağım hocam

Nasıl böyle bir hata olabiliyor doğru kurmuştuk oysa ki
Asus pme b450m ii olarak şu linkten indirebilirsiniz. Anakartınız farklıysa onaa göre indirmeniz lazım.
Ekran kartı hatası eski serilerden beri var. Genelde whql verdiyon ile çözülüyor. Bazılarında süreç uzayabiliyor ama sorun var.

KS

emrebuduncar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Asus pme b450m ii olarak şu linkten indirebilirsiniz. Anakartınız farklıysa onaa göre indirmeniz lazım.
Ekran kartı hatası eski serilerden beri var. Genelde whql verdiyon ile çözülüyor. Bazılarında süreç uzayabiliyor ama sorun var.
• Anakart: ASUS Prime B450MK II BU ANAKARTIM HOCAM

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri