Önemli PC Hocası Yeni Sistem Nasıl Olsun?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
12400 veya 5600 işlemci. 3060 veya üstü ekran kartı. Pek yapılmıyor ama işlemci soğutucusu eklenirse sonrasında uğraştırmaz.

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Selamlar arkadaşlar,

Yeni Fiyat/Performans PC Hocası sistemi belirleyeceğiz. Bunun için AMD, Intel CPU ve AMD - NVIDIA GPU öncelikli olup, diğer parçaları da (giriş - orta segment olacak şekilde) belirleyip firmalarla kavgaya başlayacağım.

Örneğin;

• "Sistem giriş seviye olsun. GPU AMD, CPU AMD olsun. Fiyat aralığı 4899 - 5899 TL arası olabilir." şeklinde yorumlayabilirsiniz. Ortak karar alıp ona göre şekillendirelim hamuru :)
20k civarı bir sistem tahminen ne zaman gelir

Ulas_Erdoone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Taner Hoca, sistem gereksinimlerini herkesin alabileceği düzeyde maksimum stokla yapmaya çalışıyor. Mevcut stok durumunda bulunan parçaları sistem olarak toplaması haliyle zaman alıyor. Lojistik süreci dahil etmeden belirtiyorum. 2060 veya 3050 bekliyorum. Yeni sistem alacak arkadaşlara hayırlı olsun. Sabredin ve Taner Hocaya güvenin.
Ben, onun toplamadığı ve forum üzerinden gaminggen.tr den ULTIMA satın aldım. Yani Taner kardeşimiz kendisi toplamasa bile tavsiye verecek kadar altın kalpli bir insan...
Esenlikler.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,190
Selamlar arkadaşlar,

Yeni Fiyat/Performans PC Hocası sistemi belirleyeceğiz. Bunun için AMD, Intel CPU ve AMD - NVIDIA GPU öncelikli olup, diğer parçaları da (giriş - orta segment olacak şekilde) belirleyip firmalarla kavgaya başlayacağım.

Örneğin;

• "Sistem giriş seviye olsun. GPU AMD, CPU AMD olsun. Fiyat aralığı 4899 - 5899 TL arası olabilir." şeklinde yorumlayabilirsiniz. Ortak karar alıp ona göre şekillendirelim hamuru :)
Sistem orta segment olab rtx 3060 ve amd ryzen 5 5500 olsun fiyat aralığı 12 bin ila 13 bin olabilir
Giriş segment de ise amd apu yada amd + gtx 1050 gibi kart kulanilabilri fiyat aralığı 8k 9k olursa memnun eder insanları

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Sistem orta segment olab rtx 3060 ve amd ryzen 5 5500 olsun fiyat aralığı 12 bin ila 13 bin olabilir
Giriş segment de ise amd apu yada amd + gtx 1050 gibi kart kulanilabilri fiyat aralığı 8k 9k olursa memnun eder insanları
Gtx 1050 sisteme kampanyalı okarak 8-9k fazla olur. Gtx 1650 aşağısı çıkmıyor zaten sanırım yazım yanlışı oldu.
Sadece piyasadan uygun ve bol stoklu olması güzel olur.

Aloncy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Selamlar arkadaşlar,

Örneğin;

bence anakart, ram ssd yi ileriye dönük güzel parçalardan seçip orta seviye gpu ve cpu çok iyi olur cpu amd gpu nvidia

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Taner Hoca, sistem gereksinimlerini herkesin alabileceği düzeyde maksimum stokla yapmaya çalışıyor. Mevcut stok durumunda bulunan parçaları sistem olarak toplaması haliyle zaman alıyor. Lojistik süreci dahil etmeden belirtiyorum. 2060 veya 3050 bekliyorum. Yeni sistem alacak arkadaşlara hayırlı olsun. Sabredin ve Taner Hocaya güvenin.
Ben, onun toplamadığı ve forum üzerinden gaminggen.tr den ULTIMA satın aldım. Yani Taner kardeşimiz kendisi toplamasa bile tavsiye verecek kadar altın kalpli bir insan...
Esenlikler.
taner hocaya güvenin demişsin taner hocam çok iyi bir insan fakat hero sistemini almıştım sistemde bi ton hata çıktı ekran kartı ile ilgili üstelik bu bi bende çıkmadı yani yüzlerce kişi mağdur oldu bende onlardan biriyim yaklaşık 2 ay uğraştım benim bu durumlarla uğraşmamam lazım ben müşteriyim parasını veriyorsam sorunsuz bir şekilde almam lazım hatta alırken bile sistemi geç gelebilir sadece sorunsuz çalışsın diye not bırakmıştım adamlar dalga geçer gibi yaptıkları testin sadece görüntü gelip gelmemesine bakıyorlar tamam 1000 stok olabilir fakat bunu öngörerek o 1000 stoğu çıkartınız değil mi madem sistemleri tek tek test etme imkanınız yok bu işin altına girilmez taner hoca da kendisine gelen bu tepkilerden dolayı instada ben işi yapamam forumdan destek alabilirsiniz diyor tabi anlaştığı bu firma ile ilk sistemdi bu fakat o firma ile sonradan tekrardan anlaştı yani ben burda güvenip 15k gibi bi meblağ verdikten sonra bunları yaşayınca insan bir sorumlu arıyor.

localex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
9-11 k arası rx6600 lü veya rtx2060 lı bir orta segment olursa çok iyi olur

Ulas_Erdoone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
taner hocaya güvenin demişsin taner hocam çok iyi bir insan fakat hero sistemini almıştım sistemde bi ton hata çıktı ekran kartı ile ilgili üstelik bu bi bende çıkmadı yani yüzlerce kişi mağdur oldu bende onlardan biriyim yaklaşık 2 ay uğraştım benim bu durumlarla uğraşmamam lazım ben müşteriyim parasını veriyorsam sorunsuz bir şekilde almam lazım hatta alırken bile sistemi geç gelebilir sadece sorunsuz çalışsın diye not bırakmıştım adamlar dalga geçer gibi yaptıkları testin sadece görüntü gelip gelmemesine bakıyorlar tamam 1000 stok olabilir fakat bunu öngörerek o 1000 stoğu çıkartınız değil mi madem sistemleri tek tek test etme imkanınız yok bu işin altına girilmez taner hoca da kendisine gelen bu tepkilerden dolayı instada ben işi yapamam forumdan destek alabilirsiniz diyor tabi anlaştığı bu firma ile ilk sistemdi bu fakat o firma ile sonradan tekrardan anlaştı yani ben burda güvenip 15k gibi bi meblağ verdikten sonra bunları yaşayınca insan bir sorumlu arıyor.
Sevgili Hüseyin,
Evet dedim ve yine diyorum. Taner güvenilir insandır. Tedarikçi firmanın servis departman prosedürü neyse uygulanır. Burada Taner'in yapabileceği bir şey yok. Geçmiş olsun senin adına üzüldüm.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Öncelikle dediğin gibi zaten sorumlu firma Taner hocanın bir eli yok.Bir ikincisi ne gibi sorunlarla karşılaştın ve nerde gördün senin gibi 100lerce kişinin bu sorunlara maruz kaldığını,herhangi bir kaynak varsa incelemek istiyorum.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Sevgili Hüseyin,
Evet dedim ve yine diyorum. Taner güvenilir insandır. Tedarikçi firmanın servis departman prosedürü neyse uygulanır. Burada Taner'in yapabileceği bir şey yok. Geçmiş olsun senin adına üzüldüm.
dediğim gibi zaten yapabileceği bir şey yok benim sistemim firmayla anlaştıkları ilk sistemdi bilemezdi fakat daha sonra aynı firmayla tekrar sistem çıkarttı ve taner abi de bu hataların farkındaydı dememin sebebi bu ben güvenilmez demiyorum zaten çok severek izlediğim bir insan.

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
taner hocamın yapabileceği birşey yok burada zorla kimse al demiyor ayriyeten herkes biliyor rx 6700xt driver sorunlu olduğu ona göre bizde burada öneriyoruz o kartı f/p olaraktan kimisinede diyoruz paran varsa nvdia al sorun yaşama send eöyle yapsaydın kimseyi suçlamana gerek yok burada sorumlu birini arıyorsan sen olabilirsin üstüne alınma herkes için söylüyorum bu kartın sorunlu olduğu bile bile alınıyor sonra yok efendim böyle

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri