PC HOCASI YENİ SİSTEMDE MONİTOR VE POWER SORUNU

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
Dün monitör ile ilgili konu açmıştım bugün yeni uyumlu bir kablo denedim kabloda şuan sıkıntı yok fakat hala monitöre görüntü gelmiyor. Ayrıca power tuşuna bastığımda pc kapanmıyor arkadaki psu salterinden bilgisayarı kapatabiliyorum. Taktigim farenin rgbsi filanda yanmıyor. Nerde neyi yanlış yapıyorum? Lütfen bi yardım edin
ekran kartınızın markası nedir acaba

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
bu foto gözüken ekran kartına giden sarı kablo varya onun üstünde bi pim var havada duruyor pc kapatıp o pime bastır ve kabloyu çek sökmüş olursun dostum ama pc kapalı yap bu işlemi sonrasında ekran kartının vidalarını sök ekran kartını bi eline al ana kart ile çalıştırmayı dene pc'yi çalışıp ekran gelecek mi bir bak
@PortakaL denediniz mi

enesNFT

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Dün monitör ile ilgili konu açmıştım bugün yeni uyumlu bir kablo denedim kabloda şuan sıkıntı yok fakat hala monitöre görüntü gelmiyor. Ayrıca power tuşuna bastığımda pc kapanmıyor arkadaki psu salterinden bilgisayarı kapatabiliyorum. Taktigim farenin rgbsi filanda yanmıyor. Nerde neyi yanlış yapıyorum? Lütfen bi yardım edin
Bende de pch f6 var ramler bozuk sanırım. Gta da donuyor, durduk yere mavi ekran veriyor, forza5 de Ram hatası veriyor falan filan. Umarım cozerler yarın vatana gidicem sende direk firmaya ver onlar halletsin.

KS

PortakaL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ekran kartına giden kabloyu çıkardım ve emin olarak geri taktım ama değişen bir şey yok. Şimdi arkadaşın dediği gibi ekran kartını çıkartıp denicem ama yoruldum biraz. Az önce bios niye geldi ramleri takip çalıştırıncs ve niye kendi kendine hdmi hatasi verdi onu anlamadim

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bence daha uğraşmayın. Bir şeye zarar vermeden sistemi bırakın firma sistemi geri alsın. Sonra kullanıcı hatası demeye iş bulmasınlar.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ekran kartına giden kabloyu çıkardım ve emin olarak geri taktım ama değişen bir şey yok. Şimdi arkadaşın dediği gibi ekran kartını çıkartıp denicem ama yoruldum biraz. Az önce bios niye geldi ramleri takip çalıştırıncs ve niye kendi kendine hdmi hatasi verdi onu anlamadim
Siz den sadece şunu yapmanızı istiyorum ekran kartını sökmeden
2 adet ram iniz var ilk önce birini takıp çalıştırmanız ama öncesinde metal bir para gibi olan bios pilini (işlemci fanının attığınız fotoda amd yazısının hemen yanında görünüyor sol taraf ) çıkarıp 5 dakika beklemeniz sonra bios pilini takıp tek ram takıp sisteminizin tüm kablolarını tam oturmuş mu diye kontrol edip çalıştırmanız çalışırsa sistemi kapatıp o rami diger ram slotuna takıp tekrar çalıştırmanız bu şekilde tekrar çalışırsa o ram ve slotlar sağlamdır diyip öteki rami de tek olarak takıp çalıştırmanızı isteyip çalışırsa diğer slotta da o rami denemenizi isteyeceğim .
Tüm bunları yaparken görüntü aktaran kablonuzun tam olarak monitörde ki yerine ve ekran kartına oturduğuna emin olun monitörün menüsünden de bakın hangi hdmi ise onu seçin 1 veya 2

KS

PortakaL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bu foto gözüken ekran kartına giden sarı kablo varya onun üstünde bi pim var havada duruyor pc kapatıp o pime bastır ve kabloyu çek sökmüş olursun dostum ama pc kapalı yap bu işlemi sonrasında ekran kartının vidalarını sök ekran kartını bi eline al ana kart ile çalıştırmayı dene pc'yi çalışıp ekran gelecek mi bir bak
Hayır ekran kartını çıkardım hala hdmi no signal diyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri