PC KAPANIYOR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba hocalar,sistemimde ki sorunu şöyle açıklayayım daha önce farklı bir kasada aynı anakart,işlemci ve ram kullanıyordum kasa sallandığında veyahut farklı şekillerde darbe aldığında sistem kendini yeniden başlatıyordu.Arada ise kendini kapatıyor 2-3 kere res atıyro arka arkada sonra tekrar açılıyor fakat Ekrana görüntü gelmiyor VGA ışığı yanıyor anakartımın üzerinde.Farklı bir kasa satın aldım bu sorun halen devam etmekte ben ramlerden olduğunu düşünmüyordum hddler sallanıp bilgisayarı donduruyor sonra da resetleniyor diye düşünüyordum lakin ssdye geçiş sağladım halen sorun devam etmekte.Kısaca bilgisayarın darbe veya sallantıdan sonra kendi kendini kapatıp resetlemesi ramlerden kaynaklımıdır bu sorun neden olabilir bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
GPU yani ekran kartı yada anakart PCIe hattı sorununuz olabilir. Ekran kartı sallantı olduğunda soketi oynatıyor olabilir. Buda sisteme hata verdirip reset atmasına sebep oluyor olabilir ki anakart üzerinde yanan VGA uyarı LED buna bir işaret.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
GPU yani ekran kartı yada anakart PCIe hattı sorununuz olabilir. Ekran kartı sallantı olduğunda soketi oynatıyor olabilir. Buda sisteme hata verdirip reset atmasına sebep oluyor olabilir ki anakart üzerinde yanan VGA uyarı LED buna bir işaret.

Ekran kartı ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünki ne zaman pc kapandıktan sonra açsam görüntü gelmiyor ve ram slotlarını değiştirdikten sonra pc tamamen kendine geliyor ve açılıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Direkt ekran kartında sorun var demedim zaten GPU hatasına neden olan bir şey var dedim. Buna anakartta sebep olabilir GPU 'nun kendisi veya RAM yada işlemcide. Bir bellek testi yapın sisteme  yazılımı ile. RAM hatası varsa zaten sorun budur. Sonucu paylaşırsınız.

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilmediğimden soruyorum herhangi bir şekilde format atılır mı bu dosyayı kurduktan sonra sistemimde kayıtlı olan dosyalardan kayıp yaşarmıyım ?

16GB Ram mevcut ne kadar sürebilir bu test ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Testin tamamlanması ortalama 2-3 saat sürebilir ama test başında birkaç hata alırsanız direkt testi durdurabilirsiniz. Sorun varsa başta bitmesine gerek yok testin.

Sorun yorumunuzdan ilk sorunuzu anlamadım neden bahsediyorsunuz?

KS

Emre Türel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Testin tamamlanması ortalama 2-3 saat sürebilir ama test başında birkaç hata alırsanız direkt testi durdurabilirsiniz. Sorun varsa başta bitmesine gerek yok testin.

Sorun yorumunuzdan ilk sorunuzu anlamadım neden bahsediyorsunuz?

Bilgisayarımdaki herhangi bir belge/video vs kaybolmaz değil mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri