PC Kendi Kendine Kapanıyor Sorun Isı Olabilirmi

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemcim amd ryzen 5 5600
Ekran kartım gigabyte gaming oc 4070

İşlemci 90 dereceyi görüyor bilgisayarı alalı 8 9 ay oldu acaba termal macun yeniletsem düzelir mi bide klimalı odada pc ona rağmen çok ısınıyot

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
Stok soğutucu kullanıyorsanız termal macun biraz etki eder ama bence yetersiz kalır çünkü çok rahat 80 dereceleri görür hatta üzerine yine çıkabilir. Aynı sorunu bende yaşıyordum kasamın fanları kapalıyken 90 dereceye çıkıp pc kapanıyordu.

Kasa modeliniz nedir? Bütçe varsa soğutucu önereyim.

KS

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Stok soğutucu kullanıyorsanız termal macun biraz etki eder ama bence yetersiz kalır çünkü çok rahat 80 dereceleri görür hatta üzerine yine çıkabilir. Aynı sorunu bende yaşıyordum kasamın fanları kapalıyken 90 dereceye çıkıp pc kapanıyordu.

Kasa modeliniz nedir? Bütçe varsa soğutucu önereyim.
Hiç bi bütçem yok belki zorla termal macun yenilete bilirim o kdr termal macun kaç derce fayda eder

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,180
Hiç bi bütçem yok belki zorla termal macun yenilete bilirim o kdr termal macun kaç derce fayda eder
Termal macun alımı sonrası 90 dereceleri görmezsiniz. Soğutucuya bütçeniz yoksa bir diğer önerim kasanın ön kapağını çıkartmanız olabilir. Kasa için normalden fazla tozlanacaktır ama sıcaklığa gözle görülür etki yapıyor.

KS

cosmicswordman

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Termal macun alımı sonrası 90 dereceleri görmezsiniz. Soğutucuya bütçeniz yoksa bir diğer önerim kasanın ön kapağını çıkartmanız olabilir. Kasa için normalden fazla tozlanacaktır ama sıcaklığa gözle görülür etki yapıyor.
Tamam bi denicem bilgilendirme için teşekürller

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri