Yardım PC Mi Hdmi Ile Tv Ye Bagladım Ses Gelmiyor

melih4028

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
merhabalar laptopumu tv ye bagladım hdmi ile bir anda ses giti tv den gelmiyor araştırdım ama hiç birşey bulamadım yapamadım tv gözükmüyor bile

burda gördügünüz gibi gözükmüyor bile tv ama aygıtlara gelince baglı oldugu gözüküyor ses gidericisi de bulamadı sorunu lütfen yardım edin
1678129708189.png

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
merhabalar laptopumu tv ye bagladım hdmi ile bir anda ses giti tv den gelmiyor araştırdım ama hiç birşey bulamadım yapamadım tv gözükmüyor bile

burda gördügünüz gibi gözükmüyor bile tv ama aygıtlara gelince baglı oldugu gözüküyor ses gidericisi de bulamadı sorunu lütfen yardım edin
Ekli dosyayı görüntüle 16363
Merhaba seçili laptop varsayılanın altında beyaz boşluğa sağ tıklayıp devredışı bırakılmış aygıtları göster (bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneği de varsa onu seçin) deyin
orada tv pasif olarak altta görünürse üstüne sağ tıklayıp etkinleştir deyip varsayılan olarak seçin.

KS

melih4028

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Merhaba seçili laptop varsayılanın altında beyaz boşluğa sağ tıklayıp devredışı bırakılmış aygıtları göster (bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneği de varsa onu seçin) deyin
orada tv pasif olarak altta görünürse üstüne sağ tıklayıp etkinleştir deyip varsayılan olarak seçin.
yaptım önceden onu ama yine aynı gözükmüyor

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
yaptım önceden onu ama yine aynı gözükmüyor
Aygıt Yöneticisinden ses sürücüsüne sağ tık yapıp sürücüyü güncelle dediniz mi, belki sürücünüz güncel değildir.
Eğer denediyseniz ve olmadıysa ;
Başlat sağ tık yapıp çalıştırı seçip açılan kısma services.msc yazıp enter tuşuna basın,
Açılan pencereden windows ses i bulun sağ tıklayın ve durdur deyin,
Sonra tekrar aynısını sağ tıklayın ve bu seferde yeniden başlat deyin,
Hdmi kabloyu tv den söküp yeniden bağlayın düzelmesi lazım.
Bu adımları denediyseniz yazın, denemediyseniz deneyip olumlu olumsuz tekrar buraya yazın ki farklı çözümler araştıralım.

KS

melih4028

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Aygıt Yöneticisinden ses sürücüsüne sağ tık yapıp sürücüyü güncelle dediniz mi, belki sürücünüz güncel değildir.
Eğer denediyseniz ve olmadıysa ;
Başlat sağ tık yapıp çalıştırı seçip açılan kısma services.msc yazıp enter tuşuna basın,
Açılan pencereden windows ses i bulun sağ tıklayın ve durdur deyin,
Sonra tekrar aynısını sağ tıklayın ve bu seferde yeniden başlat deyin,
Hdmi kabloyu tv den söküp yeniden bağlayın düzelmesi lazım.
Bu adımları denediyseniz yazın, denemediyseniz deneyip olumlu olumsuz tekrar buraya yazın ki farklı çözümler araştıralım.
denedim ama olmadı birde windows ses te durdur deyince yeniden başlat diyemiyoruz sadece açık ken yeniden başlatılyor sanırsam durdurduktan sonra yeniden başlatırmadı çünki çalışır durumda iken yeniden başlatabildim

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
denedim ama olmadı birde windows ses te durdur deyince yeniden başlat diyemiyoruz sadece açık ken yeniden başlatılyor sanırsam durdurduktan sonra yeniden başlatırmadı çünki çalışır durumda iken yeniden başlatabildim
Tamam yeniden başlatma olması gereken her türlü onu yapmanı istedim. Onda bir sonuç alabildin mi?

KS

melih4028

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
gençler şakamı ya nvda grafik ayarlarını güncerledim düzeldi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri