Pc sürekli mavi ekran veriyor

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Herkese iyi forumlar
arkadaşlarımla craftrise vb. oyunlar oynarken sürekli bu sorunla karşılaşıyorum biraz süre geçiyor ve mavi ekran veriyor bu neden kaynaklanıyor olabilir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bileşenler nedir ve sadece bu oyunda mı sorun var yoksa gündelik kullanımda veya başka işlerde de oluyor mu?

Ayrıca C > Windows > minidump klasöründeki dosyaları arşivleyip paylaşın.

KS

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Bileşenler nedir ve sadece bu oyunda mı sorun var yoksa gündelik kullanımda veya başka işlerde de oluyor mu?

Ayrıca C > Windows > minidump klasöründeki dosyaları arşivleyip paylaşın.
@ugur.gozaydin hocam gündelik kullanımda olmuyor genellikle oyunda oluyor
pc özellikler:
Gtx 1050ti
İ5 8300H
16 Gb ram
1661099830000.png

Son düzenleme:
KS

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
hocam buraya yükledim
birde aklıma geldi hocam sonoyuncu craftrise tl launcher yani genellikle minecraft sunucularında oluyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
hocam buraya yükledim
birde aklıma geldi hocam sonoyuncu craftrise tl launcher yani genellikle minecraft sunucularında oluyor
Ben bu oyundan ve eklentilerinden çok anlamıyorum, bu yüzden bir şey söyleyemeyeceğim ama anti hile vb. bir eklenti varsa oda mavi ekran verdirir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kontrol ettim dosyaları. INTEL grafik kartı hatası olarak görünüyor. INTEL dahili grafik kartı sürücünüzü ya silin yeniden kurun yada güncel değilse güncelleyin. Ayrıca diğer bir hata da yine ekran kartı ama bu sefer NVIDIA tabanlı bir GPU modeline ait ki 1050 Ti kullanıyorsunuz. DDU yazılımıyla ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve güncel sürücüyü GeForce Drivers sitesinden indirip kurun ve böyle deneyin.

KS

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Kontrol ettim dosyaları. INTEL grafik kartı hatası olarak görünüyor. INTEL dahili grafik kartı sürücünüzü ya silin yeniden kurun yada güncel değilse güncelleyin. Ayrıca diğer bir hata da yine ekran kartı ama bu sefer NVIDIA tabanlı bir GPU modeline ait ki 1050 Ti kullanıyorsunuz. DDU yazılımıyla ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve güncel sürücüyü GeForce Drivers sitesinden indirip kurun ve böyle deneyin.
Tamam hocam teşekkürler bunları yapınca sonucu yazarım sizede fakat hemen yapamayabilirim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri