PC'de Çalışan USB Kulaklık Laptopta Çalışmıyor!

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Elimde bir USB oyuncu kulaklığı var. Bu kulaklığımı, videoda da görebileceğiniz üzere masaüstü bilgisayarımda hem USB 3.0, hem normal USB girişlerinde sorunsuz olarak kullanıyorum.

Fakat Dizüstü bilgisayarıma aynı kulaklığı taktığımda videoda göreceğiniz üzere bilgisayarın hoparlörü de iptal oluyor ve sağ alttaki ses simgesi direk kırmızı bir şekilde bağlı hoparlör ve ya kulaklık yok hatası veriyor aynı zamanda kulaklığımın ledleri yanmasına, aygıt yöneticisinde isminin falan doğru yazmasına rağmen kulaklık yokmuş gibi davranıyor.

USB kulaklık yerine jak girişli telefon kulaklığı taktığımda sorunsuz kullanabiliyorum.

Yardım edebilecek biri var mı ?

böyle bir kablo alsam düzelir mi acaba? Gerçi neden laptopum görmüyor ki usb kulaklığı? masaüstünden ne farkı var ki laptopun bu konuda ?

SORUNUMUN VİDEOSU VE FOTOĞRAFLARI

Ekli dosyalar

• IMG_20220504_002930.jpg
    IMG_20220504_002930.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 1

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
912
Laptop USB portu tanıyamadığını düşünüyorum. Farklı bir kulaklık deneme şansınız oldu mu? Ya da laptopta başka usb portu var mı?

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
laptopta 3 usb portu var 2 si 3.0 diğerleri basit usb.3 portta da çalışmıyor. Başka USB kulaklığım yok fakat normal jack girişli kulaklıklar sorunsuz çalışıyor.

Usb kulaklığımda masaüstü bilgisayarda sorunsuz çalışıyor
Laptop USB portu tanıyamadığını düşünüyorum. Farklı bir kulaklık deneme şansınız oldu mu? Ya da laptopta başka usb portu var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri