PCH-VENOM4 Monitör Kaynaklı Donma Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alpererbekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba venom 4 aldım 3 gündür falan kullanıyorum gta 5 de grafik ayarı ile baya oynadım esc ye bastım fps 180 den 10 a düştü sonra esc ye bastım tekrar oyunu devam ettirdim geçti 2-3 saniye falan 10 fps de kaldı ama esc menüsünü kapattığım anda geçti anlamadım acaba çok grafikle oynadım diye bug falan mı oldu veya anlık ısındırdı mı çok grafik ile oynamak bilmiyorum bir de valorant da silah sesi kasarak geldi ama görüntü kasmadı arada böyle şeyler normal midir yoksa devam ederse servise götürmem gerekir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Oyun ayarlarından ekran modunuzu Full Screen yani Tam Ekran olarak ayarlayıp deneyin. Tabi böyle değilse. Ayrıca farklı bir oyunda daha benzer şeyleri deneyin oyun aynı tepkiyi verecek mi bakın.

KS

alpererbekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Oyun ayarlarından ekran modunuzu Full Screen yani Tam Ekran olarak ayarlayıp deneyin. Tabi böyle değilse. Ayrıca farklı bir oyunda daha benzer şeyleri deneyin oyun aynı tepkiyi verecek mi bakın.
Benim monitörüm eski bir monitör 1440x900 bir monitör dönüştürücü ile hdmi yaptım acaba monitörden dolayı mı fps drop yaşıyorum mesela valorant 1.024x180 gibi bir şey oluyor en fazla

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Monitör sorundur büyük ihtimalle. Birincisi çözünürlük tam 1080p değil buda işlemci odaklı sistemi zaten biraz daha fazla sıkıntıya sokuyor ve diğer şeyde dönüştürücü onunla da alakası olabilir. Oyun tam olarak çözünürlüğü ölçekleyemiyor olabilir ESC veya ALT+TAB işlemleri oyunu şişiriyor olabilir.

Her ihtimale karşın siz alternatif başka oyunlarda bir test edin yinede.

KS

alpererbekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Monitör sorundur büyük ihtimalle. Birincisi çözünürlük tam 1080p değil buda işlemci odaklı sistemi zaten biraz daha fazla sıkıntıya sokuyor ve diğer şeyde dönüştürücü onunla da alakası olabilir. Oyun tam olarak çözünürlüğü ölçekleyemiyor olabilir ESC veya ALT+TAB işlemleri oyunu şişiriyor olabilir.

Her ihtimale karşın siz alternatif başka oyunlarda bir test edin yinede.
Anladım sistemim ryzen 5 5500 rx6600 8gb çift fan 16 gb ram gta 5 i her türlü kaldıracak bir bilgisayar ondan sorayım dedim monitör yoruyor pc yi galiba

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Evet Alper Bey dediğiniz gibi. Sorun büyük ihtimal ile monitör ile alakalı. Eğer monitör almak isterseniz forumda fiyat/performans olarak çok güzel monitörler paylaşıyoruz. Takipte kalmayı unutmayın. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri