PCI Kart güç kablosu? (SATA/Molex)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drortho

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,
Ben internetten bir PCI kart satın aldım. Bu kartın üzerindeki giriş şu şekilde;
pci-express-pci-e-2x-usb-30-type-c-31-kart-4409p-pcie-2-port-co__0423425979483617.jpg

Kasamın içinde ise kartı nasıl bağlayacağımı bilemedim. Anakartım DH55TC. Kasamın içerisinde şöyle bir molex boşta duruyor. 
wicp1n.jpg

Bir de biraz araştırma yaptım ama anakart üzerinde bir sürü giriş çıkış pinler vs var başka bir yerden mi güç vermem gerek yoksa bu molexten mi? Nasıl yapacağım?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
PCI hattını kullanan bir kart ki anakartlarlar PCI-e hattı 75W güç aktarabiliyor. Anacak sizin bu aldığınız kart ekstra SATA güç kablosu istiyor ki sizin PSU eski sanırım bu SATA güç kablosu yok gibi görünüyor. SATA güç kablosu bu resimdeki gibi oluyor. Sizde PSU da varsa bu kablodan bunu takacaksınız eğer yoksa o kablodan bu dönüştürücü ile tuttuğunuz beyaz MOLEX kablosunu aldığınız kartın güç girişine dönüştürebilirsiniz.

KS

drortho

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
PCI hattını kullanan bir kart ki anakartlarlar PCI-e hattı 75W güç aktarabiliyor. Anacak sizin bu aldığınız kart ekstra SATA güç kablosu istiyor ki sizin PSU eski sanırım bu SATA güç kablosu yok gibi görünüyor. SATA güç kablosu bu resimdeki gibi oluyor. Sizde PSU da varsa bu kablodan bunu takacaksınız eğer yoksa o kablodan bu dönüştürücü ile tuttuğunuz beyaz MOLEX kablosunu aldığınız kartın güç girişine dönüştürebilirsiniz.

hocam cevabınız için çok teşekkür ederim kasanın içine tekrar bakacağım ama sanırım SATA uçlu kablo yok bende, zannedersem ara kabloyu almak durumundayım, benim kafamı karıştıran bu uçların dişi erkek vs olmasıydı ama sanıyorum bir sorun olmayacak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Size zaten dişi MOLEX to erkek SATA önerisi yaptım. Yani sizin MOLEX erkek bu önerdiğim ara kablodaki MOLEX dişi diğer uç yani SATA kabloda erkek sizin PCI-e cihazında ise Dişi yani bir sorun yok.

KS

drortho

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:

Hocam bu ürün de sizin attığınız ile aynı ürün mü acaba?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Molex tarafı doğru Sata tarafıda doğru ama SATA tarafı 15 pin mi sorun mağazaya ki sonra patlamayın. Eğer Sata tarafı 15 pin ise bunu alabilirsiniz.

KS

drortho

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Molex tarafı doğru Sata tarafıda doğru ama SATA tarafı 15 pin mi sorun mağazaya ki sonra patlamayın. Eğer Sata tarafı 15 pin ise bunu alabilirsiniz.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri