PDF Dosyasını Silemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

amed211

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. Masaüstüne iki adet pdf dosyası indirmiştim ve bu dosyaların çıktılarını aldıktan sonra silmek istedim fakat çöp kutusuna sürükledim silemedim, sağ tık yapıp sile bastım etki etmedi, shift+delete tuşlarını denedim tık yok. En sonunda başka bir klasör açıp içine kes yapıştır yapıp direkt klasörü sileyim dedim kes komutu da işlemedi. Bu iki dosya için hiç bir işlem yapılamadığını fark ettim isimleri dahi değiştiremiyorum. Masaüstünü yenileyip yenileyip deniyorum fakat bir türlü silemedim. Bu ikisi hariç diğer dosyalar veya klasörleri silmek istediğim zaman silebiliyorum ama bu ikisi buraya  sanki mühürlenmiş gibi bana mısın demedi. Yardımcı olabileceğinizi düşündüğümden paylaşmak istedim. Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Eğer virüs değillerse veya o an kullanılmıyorlarsa birkaç yöntem ile silinebilirler. Öncelikle Windows 'u güvenli mod ile başlatıp böyle silmeyi deneyin. Güvenli mod sırasında hiçbir ekstra program çalışmayacağı için kullanılmadan dolayı silinme olasılıkları olmayacak. Eğer işe yaramaz ise kodlar ile silmek işe yarar ama kafa karışıklığı olmasın diye 3. parti bir yazılım önereceğim size.   bu yazılım ile deneyin.

KS

amed211

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Eğer virüs değillerse veya o an kullanılmıyorlarsa birkaç yöntem ile silinebilirler. Öncelikle Windows 'u güvenli mod ile başlatıp böyle silmeyi deneyin. Güvenli mod sırasında hiçbir ekstra program çalışmayacağı için kullanılmadan dolayı silinme olasılıkları olmayacak. Eğer işe yaramaz ise kodlar ile silmek işe yarar ama kafa karışıklığı olmasın diye 3. parti bir yazılım önereceğim size.   bu yazılım ile deneyin.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, birazdan deneyeceğim.

amed211' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, birazdan deneyeceğim.

Az önce güvenli modda da silmeyi denedim fakat durum yine aynıydı. Bu iki dosya silinmiyor fakat geri kalanlar silinebiliyordu.

ugur.gozaydin' Alıntı:

Evet şimdi önerdiğiniz program ile çok hızlı bir şekilde dosyalardan kurtuldum çok teşekkür ederim hem yardımcı oldunuz hem de böyle bir programı öğrettiniz, sağ olun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri