Pini Kırık İşlemci Tamirinden Hayır Gelir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mev1oz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba arkadaşlar. Dün işlemci temizliği ve stok fanı değiştirme işlemi yapmak için stok fanımı söktüm ve işlemcim stok fana yapışık geldi. Haliyle birkaç yamuk ve bir adet kırık pin ile günü bitirdim. İşlemciyi tamir için her zaman gittiğim yere teslim ettim, tamir ettiklerini söylediler ama istedikleri fiyata biraz şok oldum. 600 lira istediler.

Sizce parayı verip 2 saatlik stres testi sonucu ürünü teslim almak mı mantıklı yoksa işlemcimi almayıp oradan uzaklaşmak mı ?
Bir de işlemciyi çıkarttıktan sonra kasa güce bağlı olmasına rağmen güç tuşuna basınca kasanın fanları bile tepki vermiyor. İşlemci olmadığı için midir ? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Kasanın açılmaması işlemcinin olmamasından kaynaklı. İşlemciyi kasanın BEYNİ olarak düşünebilirsin. Senin kasan şuan bitkisel hayatta.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
İşlemcin nedir ? 600 lira neden bu kadar pahalı geldi ki sana ? Bana göre dünyanın en ahlaksız davranışıdır emeği hiçe saymak.

KS

Mev1oz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
İşlemcin nedir ? 600 lira neden bu kadar pahalı geldi ki sana ? Bana göre dünyanın en ahlaksız davranışıdır emeği hiçe saymak.
Hocam işlemcim AMD ryzen 3 3100. Fikrinizi saygı duyuyorum hatta bende aynı şeyleri düşünüyorum ama bir yandan öğrenci olup bir yandan hayatımı idare ettirmek için çalışınca o fiyatı bir anda vermek zor oluyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Merhaba arkadaşlar. Dün işlemci temizliği ve stok fanı değiştirme işlemi yapmak için stok fanımı söktüm ve işlemcim stok fana yapışık geldi. Haliyle birkaç yamuk ve bir adet kırık pin ile günü bitirdim. İşlemciyi tamir için her zaman gittiğim yere teslim ettim, tamir ettiklerini söylediler ama istedikleri fiyata biraz şok oldum. 600 lira istediler. Sizce parayı verip 2 saatlik stres testi sonucu ürünü teslim almak mı mantıklı yoksa işlemcimi almayıp oradan uzaklaşmak mı ?
Bir de işlemciyi çıkarttıktan sonra kasa güce bağlı olmasına rağmen güç tuşuna basınca kasanın fanları bile tepki vermiyor. İşlemci olmadığı için midir ? Yardım ederseniz çok sevinirim.
İşlemciyi tamir için servisine mi verdiniz yoksa harici bir bilgisayar tamircisine mi, ayrıca sorun var mı tamirden sonra?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Fiyat çok anormal değil ama işlemci düzgün çalışıyorsa tabi. İşlerini düzgün yapmadılar ve bu parayı aldılarsa o zaman ayrıca değerlendiririz tabi.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Nerede yaptırdınız hocam? Öncesinde fiyat vermediler mi garip. İstanbul'da adro elektronik vardı bu işleri yapan

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Hangi pin kırık görsel var mı ? Tüm pinler işlevsel pinler değil zaten.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Şemaya yakınlaştırır bakabilirsin , hepsi aynı işlevde değil pinlerin ki hepsi de işlemci adına işlevsel değil.

am4.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,075
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri