Çözüldü PSU Fan Yağlamak İçin Ne Kullanmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yseyrek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Selam Arkadaşlar,

PSU bu :

Ders çalışıyorum kasa sesi beni rahatsız etmeye başladı bilgisayar çalışırken fanları elimle durdurduğumda sadece PSU dan çok ses geliyor.

İşlemci ekran kartı ve egzoz fanını biostan sessize aldım PSU yu açıcam birazdan hangi yağı dökmem lazım acaba sıvı yağ olur mu veyahut traş makinemin yağı var o olur mu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sıvı bir yağ kullanmayın. Fanı taktığınızda aşağı doğru devrelere akacaktır. Varsa katı makine yağı kullanın. Ayrıca ürün yeniyse ki yeniden kastım en az 1 yıllık bir ürünse yapısı öyledir fanın yağlamak bir işe yaramaz.

KS

yseyrek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Sıvı bir yağ kullanmayın. Fanı taktığınızda aşağı doğru devrelere akacaktır. Varsa katı makine yağı kullanın. Ayrıca ürün yeniyse ki yeniden kastım en az 1 yıllık bir ürünse yapısı öyledir fanın yağlamak bir işe yaramaz.
wd40 buldum bi arkadaşımdan onunla deneyeceğim ürün 1 yılı geçti ilk aldığımda ses çıkarmıyordu hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
wd40 buldum bi arkadaşımdan onunla deneyeceğim ürün 1 yılı geçti ilk aldığımda ses çıkarmıyordu hocam
O halde sadece toz temizliği işe yarayacaktır ama yağlayacaksanız fanı dikkatli yapın ve bol sürmeyin yağı. Yağ sürdükten sonra elle biraz çevirin fanı yedirin yani ki fan hızlı döndüğünde bir yere toplanmasın veya aşağı devrelere düşmesin. WD40 içinde geçerli söylediğim şeyler.

KS

yseyrek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
O halde sadece toz temizliği işe yarayacaktır ama yağlayacaksanız fanı dikkatli yapın ve bol sürmeyin yağı. Yağ sürdükten sonra elle biraz çevirin fanı yedirin yani ki fan hızlı döndüğünde bir yere toplanmasın veya aşağı devrelere düşmesin. WD40 içinde geçerli söylediğim şeyler.
işlemi uyguladım sesi bir nevi azaltabildim sanırım yeni sessiz bir fan almam gerekecek varmı öneriniz hocam şu anki kullanılan fanıda ekledim

Ekli dosyalar

• b881177c-337b-44ed-851f-feaa9ca7e3eb.jpg
    b881177c-337b-44ed-851f-feaa9ca7e3eb.jpg
    249.1 KB · Görüntüleme: 53

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Fan soketi farklı mı yoksa bildiğimiz 3 pin DC veya 4 pin PWM fan soketi mi? Birde bence bu kadar uğraşacağınıza ürünü satın üzerine ekleme yapıp hem daha iyi bir markadan PSU alın hem de sessiz bir ürün.

KS

yseyrek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Fan soketi farklı mı yoksa bildiğimiz 3 pin DC veya 4 pin PWM fan soketi mi? Birde bence bu kadar uğraşacağınıza ürünü satın üzerine ekleme yapıp hem daha iyi bir markadan PSU alın hem de sessiz bir ürün.
önereceğiniz psu varmıdır hocam bütçe: 1500 e kadar yolu var fakat ne kadar ucuz okadar iyi ders çalıştığım için kitap deneme vb ihtiyaçlarımda oluyor sessiz olması kafi.
sistemim: ryzen 5 3600 rtx 3050 b450s2hv2 2x8 3200mghz ram

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bu sisteme 550W iyi bir PSU fazlasıyla yeterlidir ama ne kadar kaliteli o kadar iyi.
Hepsi kaliteli, sessiz ve sisteminiz için uygun ürünlerdir.

KS

yseyrek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bu sisteme 550W iyi bir PSU fazlasıyla yeterlidir ama ne kadar kaliteli o kadar iyi.
Hepsi kaliteli, sessiz ve sisteminiz için uygun ürünlerdir.
MSI MAG olanı sipariş geçiyorum hocam ozaman teşekkür ettim vaktinizi ayırdınız bilginizi paylaştınız Allah razı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri