psum Rx 460 için güç yetirir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yusuf Kaçar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İŞLEMCİ: Pentium G2030
ANAKART: foxconn 2abf
RAM:2x4
PSU:d11-300p1a
ALMAK İSTEDİĞİM EKRAN KARTI: Rx 460 oem 2gb

Arkadaşlar psum 300watt msı psu güç hesaplamasında 250 watt cıvarı çıkıyor olur mu kaldırır mı ?
+12Va olaylarını tam bilmiyorum yardım ederseniz sevinirm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
300W PSU gücü 200-250W güç aktarımı yapamaz maalesef. Az önce bir arkadaşın daha bu tarz bir sorusunu cevapladım ona verdiğim cevabı aynen aktarıyorum aşağıya.

12V kanalından 300W stabil verebilen güç kaynağı sisteme yeterli olacak ancak PSU işinden anlamıyorsanız PSU 'lar üzerlerinde yazan gücün bir kısmını verebilirler 12V kanalı gücü buradaki verebildiği güç değeridir. 300W bir PSU bu gücü veremez ki zaten eski PSU 'lar 150W-300W civarı rakamlarda olurlar. 400W 80+ sertifikalı yada sertifikasız bir güç kaynağı işinizi görür.

- Sertifikasız 400W ve 12V kanalından 324W güç verebiliyor yani sisteminiz için yeterli.

- 80+ Sertifikalı ve 12V kanalından 360W güç verebiliyor + daha kaliteli iç bileşene ve daha uzun ömre sahip.

Karar sizin dayanıklı daha uzun ömürlü olsun isterseniz sertifikalı ürünü alın yok yeterli olsun benim için ideal derseniz sertifikasız ürünü alabilirsiniz. Bu dayanıklılık PSU 'larda uzun süre kavramında ve kısa dönemde sorun yaşamazsınız bu dert edilecek bir durum değil bütçeniz yoksa.

KS

Yusuf Kaçar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
peki şu an kullandığım ile devam etsem sıkıntı olur mu patlar mı

P7kg8b.png

Gereken güç olarak bu oluyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Patlamaz bu sıkıntı değil sadece yetersiz güç olursa ki olacak, sistem ya açılmaz ya açılır ama ani yük binmesi durumunda sistem ya kapanır yada reset atar kendisine veya açılır kullanırsınız ama aşırı düşük performans alırsınız parçalar tam güç ihtiyaçlarını karşılayamadığı için.

MSI hesaplama tablosunda 235W güç ihtiyacınız çıkmış benim hesabıma göre 190W-200W arası bir değer çıkıyor. %90 yük veya altı olması gerek PSU 'nun çalışma yükü bu aşamada benim hesabıma göre size 250W güç aktarabilen ve MSI 'ın hesabına göre 300W güç aktarabilen bir PSU 'ya ihtiyacınız var. Bu güce güncel PSU 'larda 400W bir PSU ile ulaşabilirsiniz ve kaliteli bir ürün olmalı tabi.

Sizdeki PSU 'yu deneyin sorun çıkartmaz bileşenleri bozmaz merak etmeyin ama dediğim gibi ya p attığım linklerdeki ürünleri alın derim.

KS

Yusuf Kaçar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yani oynanılabilir bir durumda şuan alabilirim değil mi kötü bir şey yapmam almakla

arada fps düşüşünden başka bir sorun olmaz derseniz alıcam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Bakın burada siz olayı yanlış değerlendiriyorsunuz. Sistem açılmayabilir yada açılır aniden kapanır veya reset atar yada aşırı düşük performans alırsınız ve hiç oyun zevki alamazsınız o aldığınız kart boşa gider. Yani hiçbir durumda olumlu bir senaryo yok. PSU almanız şart diyebilirim. Attığım 2 üründen birisini tercih edebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri