R5 5600X Stok Fan Sıcaklık Değerleri

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
R5 5600X Kullanıyorum ve boştayken alttaki gibi sıcaklıklar çok saçma şekilde oynuyor, 40 iken bir anda bazen 60 a çıkıyor ve haliyle fanda kafayı yiyor bir hızlanıyor bir yavaşlıyor kafam ağrıdı sesten bu yüzden böyle olması normalmi ? Alttaki linkten sıcaklıkları görebilirsiniz

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Hocam bu işlemci stok fan yetersiz kalır bu işlemci için ya kule tipi yada sıvı soğutma gerekli.
Hocam sıvı soğutma veya kule tipi soğutucu alıcam zaten biliyorum yetersiz olduğunu fakat attığım videoyu izledinizmi ? 44 Den 55 e felan yükseliyor bir anda çok garip oynuyor sıcaklıklar onu sormuştum

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
R5 5600X Kullanıyorum ve boştayken alttaki gibi sıcaklıklar çok saçma şekilde oynuyor, 40 iken bir anda bazen 60 a çıkıyor ve haliyle fanda kafayı yiyor bir hızlanıyor bir yavaşlıyor kafam ağrıdı sesten bu yüzden böyle olması normalmi ? Alttaki linkten sıcaklıkları görebilirsiniz

AMD işlemcilerde optimizasyon şart tabi bunu çoğu kullanıcı bilmiyor bu ayarları yapın farkı göreceksiniz.
Ryzen master ile bu ayarı uygulayıp Start Optimizinge tıklayın 1 saat civarı sürecek işlem bitince applya tıklayın sonra sıcaklıkları kontrol edin düşüş olacaktır.
Screenshot (3).png

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Hocam sıvı soğutma veya kule tipi soğutucu alıcam zaten biliyorum yetersiz olduğunu fakat attığım videoyu izledinizmi ? 44 Den 55 e felan yükseliyor bir anda çok garip oynuyor sıcaklıklar onu sormuştum
İşlemci güçlü , fan ona göre güçsüz olduğundan anlık kullanım biraz yükseldi mi soğutucu yetersiz olduğundan sıcaklık fırlıyor olabilir.

KS

n7cati

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
AMD işlemcilerde optimizasyon şart tabi bunu çoğu kullanıcı bilmiyor bu ayarları yapın farkı göreceksiniz.
Ryzen master ile bu ayarı uygulayıp Start Optimizinge tıklayın 1 saat civarı sürecek işlem bitince applya tıklayın sonra sıcaklıkları kontrol edin düşüş olacaktır.Ekli dosyayı görüntüle 12773
Bu kısıma nereden gireceğim hocam?

Bu kısıma nereden gireceğim hocam?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 18

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri