R77800X3D Istikrarsız Isı Artışı

aressusama

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar. R77800x3d işlemcim saçma bir şekilde ısı arttırıyor. 8 aylık yeni bir sistem. Prime95 ve furmark CPU burner testlerinde 64ü geçmeyen işlemci bios güncellemesinden sonra ana ekranda sadece Steam ve msı afterburner açıkken 50lerden 70lere çıkıyor. Sıvı soğutma deepcool ls720 360mm. Çok saçma bir olay. Bios güncellemesinden 1 2 ay sonra sıvı soğutmadan takırtı sesleri gelmeye başladı bir arkadaşın tavsiyesiyle Lian li galahad trinity performance 360mm aldım thermal grizly kryonaut termal macun ile montajladım ve sorun yine aynı YouTubeda video izlerken 55lerden 70lere çıkıyor ısı fanlar uçak motoru gibi dönüyor ve ısı düşüyor bunu normal bulmuyorum stress testinde bile böyle birşey olmazken noldu şimdi. Şimdi stress testi yapınca 80leri geçiyor ısı fanlar 4 5 saniye sonra hızlanmaya başlıyor. Fark ettiğim tek fark 4800mhzde çalışan işlemci bios güncellemesinden sonra 5050 MHz çalışmaya başladı ama yinede bunun YouTubeda video izlemek gibi basit bir olayda bile 20derecelik ısı artışı yapması canımı sıkıyor korkudan oyuna giremez oldum
RAM
Corsair 16+16 5600mhz cl40
Anakart
Pro b650m-a wifi

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Yaptığınız Bios güncellemesi eğer tam sürüm değil ve Beta ise bu tarz hataların ortaya çıkması normal denilebilir. Tam sürüm olsa bile bir hata meydana gelmiştir gayet normal. Eski sürüme dönmeyi deneyebilirsiniz.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Derhal eski sürüme dönün .İşlemciyi ısıtmanın bi alemi yok.

KS

aressusama

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaptığınız Bios güncellemesi eğer tam sürüm değil ve Beta ise bu tarz hataların ortaya çıkması normal denilebilir. Tam sürüm olsa bile bir hata meydana gelmiştir gayet normal. Eski sürüme dönmeyi deneyebilirsiniz.
Eski sürümümü bilmiyorum biosu sıfırlamaya çalıştım ama olmuyor

Derhal eski sürüme dönün .İşlemciyi ısıtmanın bi alemi yok.
Eski sürümümü nasıl bulabilirim

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Eski sürümümü bilmiyorum biosu sıfırlamaya çalıştım ama olmuyor

Eski sürümümü nasıl bulabilirim
Anakart sürümünüzü öğrenmek için windows + r tuşuna basarak açılan yere ''msinfo32'' yazın.

Aşağıdaki şekilde sürüm yazacaktır. Ona göre bir öncekine dönebiliriz.

1720609231625.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri