Ram Bellek Uyumu Hakkında

BeyazKarga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Herkese merhabalar ; merak ettiğim bir konuyu sizlere sunmak istiyorum fikir , yorum ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşlar bilgisayarımda şuan 16 GB ram takılı 32 GB daha eklesem toplamda 48 GB ram olsa uyumsuzluk veya herhangi bir sorun olur mu ?

İşlemci AMD 7700x
Takılı olan ramler Kingston Fury 8x2 (16GB) 6000mhz 36CL
Anakart Asus B650-plus

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
Herkese merhabalar ; merak ettiğim bir konuyu sizlere sunmak istiyorum fikir , yorum ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşlar bilgisayarımda şuan 16 GB ram takılı 32 GB daha eklesem toplamda 48 GB ram olsa uyumsuzluk veya herhangi bir sorun olur mu ?

İşlemci AMD 7700x
Takılı olan ramler Kingston Fury 8x2 (16GB) 6000mhz 36CL
Anakart Asus B650-plus
Alıcağınız ramler nedir? 2x16 daha iyi olabilir

KS

BeyazKarga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Alıcağınız ramler nedir? 2x16 daha iyi olabilir
Benim konum biraz spontane gelişti . Önceden 32GB ram kullanıyordum ramler arızalı çıktı , iade değişim için yolladım onlarda test , onarım , değişim iptal sürecine soktular . uzun bir süreç olacağı için gittim 16GB şuan ki ramleri satın alıp taktım . Bilgisayarsız yapamazdım :)

16GB kullanıyorum zorunlu olarak , değişim durumu olduğunda yeni 32 GB ramler gelmiş olacak . ikisini takıp sıkıntısız kullanma durumum olacak mı merak ediyorum .

Son düzenleme:

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
Benim konum biraz spontane gelişti . Önceden 32GB ram kullanıyordum ramler arızalı çıktı , iade değişim için yolladım onlarda test , onarım , değişim iptal sürecine soktular . uzun bir süreç olacağı için gittim 16Gb şuan ki ramleri taktım . Bilgisayarsız yapamazdım :)))

16GB kullanıyorum zorunlu olarak , değişim durumu olduğunda yeni 32 GB ramler gelmiş olacak . ikisini takıp kullanma durumum olacak mı merak ediyorum .
Dual Channel daha iyi diye biliyorum 2x16 daha iyi olur bence

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri