RAM hakkında

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar bilgisayarımda 8 GB ram bulunuyordu bende 8 GB daha satın alarak yükseltme yaptım şuan sıkıntısız kullanıyorum ancak bazı sorularım var.

1. Ram XPG-3000MHZ
2. Ram XPG-3200MHZ

2 slotum bulunmakta ramlar sıkıntısız çalışıyor birbirine uyum sağlıyor ancak son zamanlarda dual channel gibi birşeyler kulağıma geldi tam performans almıyor muyum? 2 slotum olduğu için tam performansa erişemiyor muyum.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Tam tersi olacak. Asıl 2 slot olduğu için tam performansı alabiliyorsunuz. Tek slot Ram çoğu zaman dual channel ile karşılaştırıldığında daha geride kalır.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Merhabalar bilgisayarımda 8 GB ram bulunuyordu bende 8 GB daha satın alarak yükseltme yaptım şuan sıkıntısız kullanıyorum ancak bazı sorularım var.

1. Ram XPG-3000MHZ
2. Ram XPG-3200MHZ

2 slotum bulunmakta ramlar sıkıntısız çalışıyor birbirine uyum sağlıyor ancak son zamanlarda dual channel gibi birşeyler kulağıma geldi tam performans almıyor muyum? 2 slotum olduğu için tam performansa erişemiyor muyum.
Hocam bir ürün 3000 bir ürün 3200 şuanda ram hızınız 3000MHZ diğeri düşük olduğu için ikisi de 3200 MHZ kullanamıyorlar.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269

1. Ram XPG-3000MHZ
2. Ram XPG-3200MHZ

En düşük MHz en yüksek Cl de çalışırlar. Sorun yok dual channel kullanıyorsunuz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri