RAM´lerime Nasil OC Yapabilirim.

Lunchx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba öncelikle iki tane sorum var birincisi RAM´lerime OC uygular isem bir arizaya veya urunun ömrunu kisaltmis olur muyum ? Ve ikinci soru8m ise RAM´ lerime nasil OC yapabilirim.
Anakartim: Asus Prime Z690-P Wifi D4
Islemcim: I5 12600KF
RAM: Corsair Vengeance Pro Sl 16 GB 3600 MHz Cl 18

KS

Lunchx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Ayrica bir cok kisi bu RAM lere OC yapma diyor cipleri kötu diyorlar RAM lerimin uzerinde B die cipler bulunuyor

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
yapılan her oc. işlemi ömürde azaltma sağlar ayrıca cl18 ile cl16 arasında performans farkını arttıracak bir fark olacağını düşünmüyorum yapmanız çok bir etki etmeyecektir ki, hadi diyelim %5e kadar etki yaptı, zaten 12600kf işlemcisi kullanıyorsunuz gördüğüm kadarıyla iyi bir sisteminiz var. oradan gelicek şeye ihtiyaçınız olmaz. o yüzden neden oc. yapmak istediğinizi de anlamadım açıkcası.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Intel kullandığınız için gerekli görmüyorum. Zaten raminiz ideal değerlerde. İllaki yapmak istiyorsanız rehber atarım. Voltajla desteklenmeyen şekilde oynarsanız Rami çöp edersiniz. Onun dışında çok problem olmaz hata durumunda bios pili aracılığıyla bios sifirlarsiniz.

KS

Lunchx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Intel kullandığınız için gerekli görmüyorum. Zaten raminiz ideal değerlerde. İllaki yapmak istiyorsanız rehber atarım. Voltajla desteklenmeyen şekilde oynarsanız Rami çöp edersiniz. Onun dışında çok problem olmaz hata durumunda bios pili aracılığıyla bios sifirlarsiniz.
Tamamdır hocam o zaman yapmayacağım.

KS

Lunchx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
yapılan her oc. işlemi ömürde azaltma sağlar ayrıca cl18 ile cl16 arasında performans farkını arttıracak bir fark olacağını düşünmüyorum yapmanız çok bir etki etmeyecektir ki, hadi diyelim %5e kadar etki yaptı, zaten 12600kf işlemcisi kullanıyorsunuz gördüğüm kadarıyla iyi bir sisteminiz var. oradan gelicek şeye ihtiyaçınız olmaz. o yüzden neden oc. yapmak istediğinizi de anlamadım açıkcası.
Peki hocam teşekkür ederim sadece OC nasıl yapıldığını uygulamak istedim açıkçası fakat tekrardan teşekkürederim

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Peki hocam teşekkür ederim sadece OC nasıl yapıldığını uygulamak istedim açıkçası fakat tekrardan teşekkürederim
Bilgilenmeniz ve istiyorsanız denemeniz için intelin paylaşmış olduğu rehber linkini ekliyorum.

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
rica ederim ram bellek oc. stabiletisini yakalayamazsanız eğer sürekli mavi ekran alırsınız. o yüzden de tavsiye etmiyorum pek. iyi forumlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri