Ram olarak seçim

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar XPG 3000MHZ Ramım var ve yanına 3000MHZ değil 3200MHZ olarak aynı markanın ürününü sipariş ettim 8 Ramım vardı 8 Daha ekledim sorun yaşar mıyım?

Anakartımın desteklediği hız 2666MHZ

Takılı olan Ram: 3000MHZ

Gelecek olan Ram: 3200MHZ

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Desteklenen hızda çalışacaktır. Eğer anakartınız 3600MHz desteklese bile düşük Ram frekansı ne ise diğer Ram ona eşitlenir. Şuan olma ihtimali olan tek sorun mavi ekran gibi duruyor. Belleklerde uyumsuzluk sorunu çıkmazsa başka da sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Desteklenen hızda çalışacaktır. Eğer anakartınız 3600MHz desteklese bile düşük Ram frekansı ne ise diğer Ram ona eşitlenir. Şuan olma ihtimali olan tek sorun mavi ekran gibi duruyor. Belleklerde uyumsuzluk sorunu çıkmazsa başka da sorun çıkmaz diye düşünüyorum.
Syqexin dediği gibi. CL değerleri iki raminde aynı olması lazım. Farklı ürünler oldukları için mavi ekran hatası alabilirsiniz. Ramin iç üreticilerine bakın. Sizinki Micron ram kullanıyorsa alacağınız ramin de micron üretimli olması önemli.

KS

estir9

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki aldığımda eğer çalışırsa ileriye dönük problem yaratma şansı varmı? Başta yaratmazsa yani

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri