Çözüldü RAM Öneri (2000 TL bütçeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ryzen 5 5600 işlemci Msi B550-M Pro VDH WiFi anakart ile kullanacağım. Anakart 4400 mhz’e kadar bellek frekansını desteklemekte. RAM’ler 3600 mhz üstü olabilir ve RGB olursa daha iyi olur. Birkaç tane kafamda var. Siz de önerirseniz veya yorum belirtirseniz sevinirim.

1.

2.

3.

4.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Corsair modeli önermiyorum. Diğer ürünlerden G.skill > GoodRam / Kingston olarak ürünleri sıralayabilirim. Piyasaya bakıp daha iyi önerim olursa link atarım.

NOT 1 : G.skill ürünlerde NEO olan modelleri seçmeniz daha sağlıklı olur. Bu NEO serisi AMD için optimize edilmiş serinin adı.
NOT 2 : AMD sistemlerde 3600MHz hızı en iyi frekanstır. Daha üzerini önermiyorum.

Son düzenleme:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
- G.skill ürünü bununla değiştirin seçeneklerinizdeki.

Ayrıca ben 2 adet bu üründen öneriyorum. Vatan Bilgisayar genelde tek satıyor bunu aynı kişi 2 adet alamıyor onu bir şekilde 2 ayrı hesaptan mı denersiniz artık ayarlarısınız.

KS

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
- G.skill ürünü bununla değiştirin seçeneklerinizdeki.

Ayrıca ben 2 adet bu üründen öneriyorum. Vatan Bilgisayar genelde tek satıyor bunu aynı kişi 2 adet alamıyor onu bir şekilde 2 ayrı hesaptan mı denersiniz artık ayarlarısınız.
Neo modelini gördüm hocam tasarım olarak beyaz bi kısım var diye pek sıcak bakmadım. Performans olarak Trident Z ile Trident Z Neo pek bi fark var mı ? Onun dışında Ballistix Ram 3600MHz CL16 olması baya iyi ayrı ayrı alsam bir sıkıntı çıkar mı uyumluluk kısmında ? Bir de sepette 2 tane alamıyorum ama ilk rami aldıktan ödemeyi yaptıktan sonra 2. Rami aynı hesaptan satın alabiliyor muyum bir bilginiz var mıdır ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Neo modelini gördüm hocam tasarım olarak beyaz bi kısım var diye pek sıcak bakmadım. Performans olarak Trident Z ile Trident Z Neo pek bi fark var mı ? Onun dışında Ballistix Ram 3600MHz CL16 olması baya iyi ayrı ayrı alsam bir sıkıntı çıkar mı uyumluluk kısmında ? Bir de sepette 2 tane alamıyorum ama ilk rami aldıktan ödemeyi yaptıktan sonra 2. Rami aynı hesaptan satın alabiliyor muyum bir bilginiz var mıdır ?
NEO modeli AMD sistem için almalısınız. Aradaki fark sadece NEO olmayan INTEL optimizasyon NEO modeli AMD optimizasyon. O yüzden NEO seçimi yapmanız gerekiyor.

Diğer önerimdeyse nasıl alabiliyorsanız artık 2 adet aldırmıyor bildiğim. Uyum sorunu olmaz.

KS

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam bir de arkadaşım şunu attı RGB ve 3600MHz’den vazgeçmeye değer mi 16’dan 32’ye geçmek için fiyatlar heme hemen yakın

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Hocam bir de arkadaşım şunu attı RGB ve 3600MHz’den vazgeçmeye değer mi 16’dan 32’ye geçmek için fiyatlar heme hemen yakın
Siz özellikle RGB olsun dediniz diye ben ne 3200MHz nede 32GB öneri baktım. Ancak bu ürün alınabilir. Manuel OC ile bu bellekleri 3600MHz CL17 veya CL18 yaparsınız bu dert değil.

KS

bora06safak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Siz özellikle RGB olsun dediniz diye ben ne 3200MHz nede 32GB öneri baktım. Ancak bu ürün alınabilir. Manuel OC ile bu bellekleri 3600MHz CL17 veya CL18 yaparsınız bu dert değil.
OC olayında pek tecrübeli değilim hocam stok 3600MHz CL16’da kullanırım Crucial’ı tavsiyeniz için teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri