Çözüldü Ram Tavsiyesi (12 Temmuz)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Merhabalar herkese,

öncelikle bayramınızı kutlarım umarım herkes iyidir.

İmzamdaki sistemime biraz değişiklik yaptım. Ekran kartı için tavsiye edilen power 850w olduğundan yeni power aldım.

image.jpg

Power 2.el aldım 7 aylık bir canavar. Bu ticarette ramimi takasta kullandım. Şimdi ise oluşan ram boşluğu için tavsiye istiyorum.

• RGB
• OC potansiyeli
• 4x8gb

olacak şekilde minimum 3600mhz cl16 ram önerilerinizi bekliyorum. Güvenilir yurtdışı siteleri de önerebilirsiniz. Bütçe olarak ise orta kararda ürünlere bakıyorum. Bütçem tam belli değil. Uçuk olmayan her öneriye açığım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sisteminiz INTEL 'mi AMD 'mi? Aşağıdaki imzada AMD sistem görünüyor ki bu durumda 3600MHZ frekans alabileceğiniz en iyi frekans değeridir. AMD sistem için aşağıdakileri öneririm.

- F/P oranı ve kalitesi yüksektir.

Alternatif olarak 2 adet bu üründen öneriyorum. F/P oranı ve kalitesi üst düzeydir. Vatan Bilgisayar genelde tek satıyor bunu aynı kişi 2 adet alamıyor onu bir şekilde 2 ayrı hesaptan mı denersiniz artık siz ayarlarısınız.

KS

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Sisteminiz INTEL 'mi AMD 'mi? Aşağıdaki imzada AMD sistem görünüyor ki bu durumda 3600MHZ frekans alabileceğiniz en iyi frekans değeridir. AMD sistem için aşağıdakileri öneririm.

- F/P oranı ve kalitesi yüksektir.

Alternatif olarak 2 adet bu üründen öneriyorum. F/P oranı ve kalitesi üst düzeydir. Vatan Bilgisayar genelde tek satıyor bunu aynı kişi 2 adet alamıyor onu bir şekilde 2 ayrı hesaptan mı denersiniz artık siz ayarlarısınız.
İmzadaki sistemde sadece Psu değişti. Ek olarak rami elden çıkardım. Tek eksiğim ram.

Crucial modeli en azından 2x8gb olarak almayı düşünebilirim. Samsung b die çiplerin çıkma ihtimali var. Dileğim 3933/14 değerlerini görebilmek.
Gskill modelde çipler genelde hynix. Örnek bir fotoğraf bırakıyorum.
Pek karar veremiyorum bu sebepten dolayı.

Ekli dosyalar

• 29A1E5B1-3CC7-45CD-9914-EFC4422CEAD9.jpeg
    29A1E5B1-3CC7-45CD-9914-EFC4422CEAD9.jpeg
    331.7 KB · Görüntüleme: 6

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
İmzadaki sistemde sadece Psu değişti. Ek olarak rami elden çıkardım. Tek eksiğim ram.

Crucial modeli en azından 2x8gb olarak almayı düşünebilirim. Samsung b die çiplerin çıkma ihtimali var. Dileğim 3933/14 değerlerini görebilmek.
Gskill modelde çipler genelde hynix. Örnek bir fotoğraf bırakıyorum.
Pek karar veremiyorum bu sebepten dolayı.
Karar sizin ben bir şey diyemem.

Crucial önerdiğim belleği alabilirsiniz, yongaları iyidir. Aynı belleğin 16GB kiti piyasada 3500-4000 TL fiyatlarda.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Zaten aklımda olan 2 modeli önerdiniz. Pek seçenekte yok. Bunlar dışında sadece Corsair ram’ler var onlara da pek güven olmuyor.
Corsair bende önermiyorum. Eğer 2000 TL ve üzeri bütçeniz varsa Crucial bellek kadar iyi alternatiflerden öneri yaparım ama yoksa bütçeniz Crucial belleği alın geçin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri