RAM Uyumlu Olur mu?

emreakrsu06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba.

Gigabyte H110M-S2V anakartımın bir slotunda GSKILL 2133mhz DDR4 CL15 RAM takılı. 5 senelik bir RAM. Bu RAM'ın üstüne bir 8GB RAM daha ekleyip 8x2 yapmak istiyorum. Yalnız uyum sorunu vs. kafam çok bulandı. 4GB sipariş etmiştim ama 8GB almamı söylediler.

Almak istediğim RAM bu ( ). Bir sorun yaşar mıyım?

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

emreakrsu06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam eski bir ram var elinizde satıp 2x8 alın. Sorun yaşama ihtimaliniz yüksek
Hocam o işe girersem en kötü 1k ile çıkabilirim. Hali hazırda aynı RAM'ın 4gb halini sipariş etmiştim.( ). Birkaç arkadaş 8gb alsaydın falan dediler kafam karıştı. 400tlye aldım bunu ama iptal edilebilir halen.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
4gb almayın zaten çünkü dual performans gücünü 2x4 2x8 2x16 şekilde kullanırsanız alırsınız. O yüzden siparişinizi iptal edin. Öncelikle aynı kullandığınız rami ikinciel ürünlerde arayın. Ben internette göremedim. Muadil olarak uyumlu olabilecek ram öneremiyorum. @ugur.gozaydin belki önerebilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Genel olarak sonradan eklenen belleklerde birebir aynı özelliklerde bile olsa bir uyum sorunu yaşanabilir. Ancak genel olarak sorunsuz çalışması için kapasitelerinin de aynı olması gerekiyor. 4+4 veya 8+8 gibi gibi kombiler yapmalısınız. Yongalardaki RANK değeri sebebiyle DUAL olarak çoğu zaman sıkıntı çıkabiliyor. Size tavsiyem elinizdeki belleği satıp aldığınız bellekten bir adet daha alın.

KS

emreakrsu06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4gb almayın zaten çünkü dual performans gücünü 2x4 2x8 2x16 şekilde kullanırsanız alırsınız. O yüzden siparişinizi iptal edin. Öncelikle aynı kullandığınız rami ikinciel ürünlerde arayın. Ben internette göremedim. Muadil olarak uyumlu olabilecek ram öneremiyorum. @ugur.gozaydin belki önerebilirsiniz.
Valla hocam bu ram'e 500-700tl arası bi şey ekleyebilirim maksimum.

KS

emreakrsu06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Genel olarak sonradan eklenen belleklerde birebir aynı özelliklerde bile olsa bir uyum sorunu yaşanabilir. Ancak genel olarak sorunsuz çalışması için kapasitelerinin de aynı olması gerekiyor. 4+4 veya 8+8 gibi gibi kombiler yapmalısınız. Yongalardaki RANK değeri sebebiyle DUAL olarak çoğu zaman sıkıntı çıkabiliyor. Size tavsiyem elinizdeki belleği satıp aldığınız bellekten bir adet daha alın.
Nereden satabilirim ?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Arada indirimlerle 350-400 bandina düşüyor 3200 hrz 8 gb lar. En son pc kolik baya bi satti 400 tlden . O şekilde denk getirin 8x2 3200mhz cl16 almanizi öneririm. Elinizdekini de satarsiniz çok masraf olmaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri