Öneri Ram Ve İşlemci Önerisi

3miRun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, bilgisayarımın RAM'ı bozulduğundan dolayı yeni RAM almayı planlıyorum. 2x8 Dual Ram almayı düşünüyorum. 1500 lira civarı bütçem var. Anakart modelim: .
RGB falan hiç önemli değil, ekstra para vermek istemiyorum ve kasa görünürde değil zaten.

Ayrıca yakın zamanda Ryzen 5 2600 olan işlemcimi de güncelleyeceğim, 5500 nasıl acaba? Anakartla uyumlu bir model önerirseniz sevinirim.

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Merhaba, bilgisayarımın RAM'ı bozulduğundan dolayı yeni RAM almayı planlıyorum. 2x8 Dual Ram almayı düşünüyorum. 1500 lira civarı bütçem var. Anakart modelim: .
RGB falan hiç önemli değil, ekstra para vermek istemiyorum ve kasa görünürde değil zaten.

Ayrıca yakın zamanda Ryzen 5 2600 olan işlemcimi de güncelleyeceğim, 5500 nasıl acaba? Anakartla uyumlu bir model önerirseniz sevinirim.
sen genede diğerlerinede SOR

ama gelceğe yönelik olsun dersen örnek olarak 3600 mhz ye benzer fiyatta var anakartı yenilersen hazır 3600 mhz ramin olur ya da daha yukarısı daha aşağısı gibi ben anakartına uyumlu mhz dekileri getirdim dersen yüksek mhz li alıyım sonraki anakartıma takarım oda olur ama 3600 mhz den ya da 2666 mhz yukarısı herhang bir ramdan 2666 mhz alırsın yüksek mhz li ram takınca sorun yaratır mı bilmiyorum ama yüksek ihtimal sorun yaratmaz

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Aşağıdaki üründen 2 adet alınabilir. İşlemci olarak 5500 güzzel işlemci ama anakartınızın Bios sürümü eski ise işlemciyi taktığınızda görüntü vermez. Yeni sürüme güncellemeniz gerekir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri