Rampage Kulaklık Mikrofonu Çalışmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ksenonkheshig

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler, yaklaşık bir hafta önce satın aldığım  kulaklığın mikrofonu, bilgisayarımda var olan tekli 3,5 mm jak girişine Y tipi toplayıcı kablo ile bağlamama rağmen (Mikrofon ve Kulaklık girişi ayrıca gelen kutunun içinden çıktı) son 3 gündür mikrofonum sebebini anlamadığım şekilde sıkıntı çıkarıyor. Kulaklığı telefonuma taktığımda mikrofonda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum bu sorun sadece bilgisayarımda meydana geliyor. Ayrıca kulaklığın herhangi bir driver'ı olmadığı için -kutunun içinden çıkan kullanım kılavuzunda da herhangi bir driver yüklemenize gerek yok diye bir yazı var- direkt olarak laptopta kullandığım Realtek Mikrofonunun yerine geçiyor. Fakat bahsettiğim üzere son üç gündür bu sıkıntı oluştuğu için otomatik olarak bilgisayar kulaklık mikrofonunu değil realtek mikrofonu çalıştırıyor.

(Yüklü olan tüm mikrofon driverlarını silip tekrar yükledim, güncelleştirdim. Ek olarak bir de Y tipi jak toplayıcı kablosunu çıkartıp sadece mikrofon jakını taktığım zaman gayet güzel mikrofon çalışıyor. Sıkıntı ikisini beraber taktığımda başlıyor ayrıca diğer cihazlarda yine böyle bir sıkıntı yaşamıyorum.)

kulaklık ürün kodu: 35527

Bilgisayarımın Özellikleri: 
Acer Predator Helios 300
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz  2.59 GHz(Batarya)
Ekran Kartı: NVIDIA RTX 2060 
16 Gb Ram
Windows 10, 64 bit işlemci

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
realtek konsolunda iki adet kulaklık olur. Orada ikincisini seçersen sorunun çözülecektir

msiarmor06

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arama kısmına realtek audio console yaz çıkar orada aygıtın gelişmiş ayarları seçeneğine bas orada iki kulaklık olur onlarda birini seçersen sorunun düzelecektir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri