Çözüldü Realtek Deep Sleep Mode is enabled Please Plug the Cable.

Tektan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Realtek in Ethernet Driverını yüklerken böyle bi hata aldım. Nasıl Çözebilirim. ?

Ekli dosyalar

• realtek-network-controller-not-found.jpg
    realtek-network-controller-not-found.jpg
    15.3 KB · Görüntüleme: 54

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Aygıt yöneticisini açın ve Ağ bağdaştırıcıları sekmesine gelin. Burada ağ kartınızı bulun ve özelliklerine tıklayın. Güç yönetimi sekmesinden ağ kartınızı güç tasarrufu sağlamak için kapatsın adlı kutunun onayını kaldırım deneyin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ağ kartınız sıkıntılı gibi görünüyor. Arızalı değilse ya BIOS üzerinden kapatılmış yada Windows üzerinde sıkıntı yaşıyor. Aşağıdaki ağ sıfırlama yöntemini deneyip kontrol edin.

Ağ Sıfırla Yöntemi : Başata CMD yazın ve Komut İstemi aracını Yönetici Olarak Çalıştır seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye aşağıdaki kodları yazıp her satırda ENTER tuşuna basıp işlemi onaylayın ve sonraki satıra geçin. Sistemi yeniden başlatıp deneyin.
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled

KS

Tektan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dediğini yaptım ama gene aynı. ethernet kablosunu taktığımda ethernet ışığı yanıyor ama internete hiç bir şekilde erişemiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
dediğini yaptım ama gene aynı. ethernet kablosunu taktığımda ethernet ışığı yanıyor ama internete hiç bir şekilde erişemiyorum
BIOS üzerinden ağ kartının aktif olup olmadığını kontrol edin. PCIe ara yüzü özelliklerinde yada ayrı bir menüsü vardır. Kart sistemde tanınmadığı için sorun yaşanıyor doğal olarak kartı sistemde aktif edene kadar çözemezsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Link :

Bu dosyayı indirip arşivden çıkartın. Daha sonrasında o uyarı olan aygıta sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir seçeneğine basın. Daha sonra Bilgisayarımdaki sürücülere göz at seçeneğine basın ve arşivden çıkarttığınız klasörü seçip Sonraki seçeneğinden ilerleyin ve sürücüyü güncelleştirin. Sistemi yeniden başlatıp Aygıt Yöneticisinden Ağ Bağdaştırıcıları kısmını tekrar kontrol edin.

Windows 11 kullanıyorsanız sorununuz ağ için konuşuyorum bu olabilir bilginiz olsun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri