Reboot And Select Proper Boot Device Hatası

Hüseyin emirler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba Dostlar,

Bilgisayarı bu sabah açtım ve reboot and select proper boot device hatası aldım.

Normalde düzgün çalışıyordu bilgisayar bende internette biraz dolaştıktan sonra legacy+ uefi olan boot seçeneğini sadece uefi yaptım ve başka bir hata aldım onu düzelttim.

Başlatma önceliğini harddisk uefi den alıp Toshiba harddiskime verdim bişey değişmedi kasayi açtım harddisk kablolarının yerine oturduğunda emin oldum ittim biraz ve şuan biosa dahi giremiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Hüseyin emirler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba, bilgisayarı bu sabah açtım ve reboot and select proper boot device hatası aldım normalde düzgün çalışıyordu bilgisayar bende internette biraz dolaştıktan sonra legacy+ uefi olan boot seçeneğini sadece uefi yaptım ve başka bir hata aldım onu düzelttim başlatma önceliğini harddisk uefi den alıp Toshiba harddiskime verdim bişey değişmedi kasayi açtım harddisk kablolarının yerine oturduğunda emin oldum ittim biraz ve şuan biosa dahi giremiyorum
Şuan girebilmeyi başardım biosa ama ne degistide oldu bilmiyorum

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bilgisayardaki Windows olan hariç diğer USB CD gibi hafızaları falan çıkarıp deneme şansınız var mı ? Bu da işe yarayabilir veya Bios a girebilmişken Boot ayarını hangi diskte işletim sistemi varsa onu da seçerek başlatmak denenebilir.

KS

Hüseyin emirler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bilgisayardaki Windows olan hariç diğer USB CD gibi hafızaları falan çıkarıp deneme şansınız var mı ? Bu da işe yarayabilir veya Bios a girebilmişken Boot ayarını hangi diskte işletim sistemi varsa onu da seçerek başlatmak denenebilir.
Denedim fakat hata devam etti ne yazikki çikarabilecegim takılı bir USB falan da yok çözüm ugraştiracak gibi

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Selamlar,
Bios'u varsayılan ayarlara geri çevirip kaydet & çık seçeneği ile ilerleyin. Yine aynı sorun devam ederse bios'u tekrar açıp boot menüsünün resmini çekip burada paylaşır mısınız.

KS

Hüseyin emirler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Selamlar,
Bios'u varsayılan ayarlara geri çevirip kaydet & çık seçeneği ile ilerleyin. Yine aynı sorun devam ederse bios'u tekrar açıp boot menüsünün resmini çekip burada paylaşır mısınız.
Sorun hala devam ediyor

Ekli dosyalar

• IMG_20220901_111214.jpg
    IMG_20220901_111214.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 9
KS

Hüseyin emirler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Uğraşmak yerine formatı koyim mi artık yapacak bişe yokmuş gibi geliyo bana galiba windows dosyaları bozulmus

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
İşletim sistemi listenin ilk sırasında yer alan Toshiba disk e mi kurulu ? Eğer bu disk'e kurulu ise ayarları kaydet ve çık dediğinizde bilgisayarın açılması gerekiyor.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Formatta kurtarmayacak diskle helalleşip ayrılma vakti gelmiş yavaş yavaş , herşey düzelsede bir süre sonra yine aynı hatayı alacan. Bütün kabloları sökecen psu yu kapatacan acacan düzelecek 3 gün sonra bi daha bi daha

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Göndermiş olduğunuz görsel ve yapmış olduğun bios ayarlarında bir sorun göremedim. Mevcut disk üzerinde ki sistem dosyaları silinmiş / disk'in ömrü dolmuş olma ihtimali var. Eğer bilgisayarda önemli bir veriniz yok ise format atmayı deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri