Çözüldü Red Dead Redemption 2 İndirimde ₺149,50

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
red dead redemption 2 steamde indirimle 150 TL olmuş sizce alayım mı veya daha ucuz bi tavsiyeniz var mı.
EPIC Games kuponları bulursan uygun fiyata alabilirsin.
EPIC'te RDR2 Ultimate Edition'ı 63 TL'ye satın almıştım.
1662061217969.png

KS

Keremu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
bir keresinde epic games store indirdim ve epic oyunu olmayan oyunları bile kastırdı (50 altına düşme hatta ücretsiz verilme olasılığı her zaman olabilir, bunu bilemeyiz ve Epic'e neden güvenmiyorsunuz merak etsistemim o kadar da iyi değil)

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
Hazır konusu açılmışken... Dün akşam kaydettiğim 2-3 görseli paylaşayım.
Eğer alabilecek paranız varsa, tereddüt etmeden almanız gereken bir oyun.
Screenshot_61.png
jh.png
Screenshot_67.png

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
150 liranın altına düşer mi eğer düşecekse bekleyebilirim çünkü şu anda alsam bile sonra oynayacağım

Şu anda hiçbir şekilde oynayamayacaksanız ve oyunu gerçekten istiyorsanız satın almanızı öneririm veya bekleyebilirsiniz. Tercih tamamen sizindir.

Ancak güzide ekonomimiz yüzünden bildiğiniz üzere oyun fiyatları da artık etkileniyor ve RDR2 benim zamlanmasını beklediğim oyunlar arasında. Çünkü fiyatlandırma açısında şu anda oyun en ucuz Türkiye'de satılıyor. Bizim için 150₺ olabilir ancak dolar bazlı olarak bu oyun bizim ülkemizde 8-9$ etmekte, diğer ülkelerde hala 30$ civarında ve haklı olarak diğer ülkelerdeki oyuncularda bu fiyat farkı yüzünden Steam kurallarını suistimal edip oyunu bizim ülkemizden alacaktır. Bu durumda oyun yayıncısı bunu farkettiğinde de ister istemez Türkiye'deki fiyatını yükseltecektir. (Şahsi düşüncem)

Juice

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
269
Bir sonraki indirimlerde yeniden fiyatı düşer mi acaba zam gelmeden

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
Şu anda hiçbir şekilde oynayamayacaksanız ve oyunu gerçekten istiyorsanız satın almanızı öneririm veya bekleyebilirsiniz. Tercih tamamen sizindir.

Ancak güzide ekonomimiz yüzünden bildiğiniz üzere oyun fiyatları da artık etkileniyor ve RDR2 benim zamlanmasını beklediğim oyunlar arasında. Çünkü fiyatlandırma açısında şu anda oyun en ucuz Türkiye'de satılıyor. Bizim için 150₺ olabilir ancak dolar bazlı olarak bu oyun bizim ülkemizde 8-9$ etmekte, diğer ülkelerde hala 30$ civarında ve haklı olarak diğer ülkelerdeki oyuncularda bu fiyat farkı yüzünden Steam kurallarını suistimal edip oyunu bizim ülkemizden alacaktır. Bu durumda oyun yayıncısı bunu farkettiğinde de ister istemez Türkiye'deki fiyatını yükseltecektir. (Şahsi düşüncem)
Globalde bu bilgi ve davranış çok fazla yayıldığı için firmalar son dönemlerde oyun fiyatlarını güncellemeye başladı sanırım.
Yabancı bir oyuncu topluluğunun Discord sunucusunda vakit geçiriyorum.
İnsanlar hesaplarını Türkiye'de göstererek alışveriş yapıyor ve sürekli birbirlerine bu yöntemi öneriyorlar.
Sadece oyun için değil Discord Nitro vb. gibi şeyler için de aynı sistemi kullanıyorlar.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Globalde bu bilgi ve davranış çok fazla yayıldığı için firmalar son dönemlerde oyun fiyatlarını güncellemeye başladı sanırım.
İnsanlar hesaplarını Türkiye'de göstererek alışveriş yapıyor ve sürekli birbirlerine bu yöntemi öneriyorlar.
Sadece oyun için değil Discord Nitro vb. gibi şeyler için de aynı sistemi kullanıyorlar.
Türkiye'deki Paypalcılar gibi onlarda yakındır onlarda bizim ülkemizdeki dijital bankalardan hesap açıp direkt Türkiye'den alışveriş yaparlar.

Aradaki fark, Türkiye'deki ödeme almak ya da yapmak için kullanmaya çalışıyor, onlar ucuz diye

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Valve bunlar için eğer her mağaza değiştirmelere 1 veya 2 haftalık ban getirse ondan sonra satın alım yapsalar kulanım düşecektir diye düşünüyorum.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Valve bunlar için eğer her mağaza değiştirmelere 1 veya 2 haftalık ban getirse ondan sonra satın alım yapsalar kulanım düşecektir diye düşünüyorum.
Steam zaten tespit ettiği durumlarda işlem yapıyor ancak şu var ki sizde bunu yapsanız eğer Nord VPN gibi kaliteli bir vpn alır üstüne vpn i hep açık bırakıp satın alım yaptığınız ülkede kalırsınız hayatta değişmezsiniz. Online oyunları için vpn olsa bile ping farkları olmaz hem netleri hızlı bizim çağ dışı internet altyapımız gibi değil hem de vpn sunucuları da oyun sunucuları da Amerika /Avrupa bölgelerinde çok fazla var

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
Steam zaten tespit ettiği durumlarda işlem yapıyor ancak şu var ki sizde bunu yapsanız eğer Nord VPN gibi kaliteli bir vpn alır üstüne vpn i hep açık bırakıp satın alım yaptığınız ülkede kalırsınız hayatta değişmezsiniz. Online oyunları için vpn olsa bile ping farkları olmaz hem netleri hızlı bizim çağ dışı internet altyapımız gibi değil hem de vpn sunucuları da oyun sunucuları da Amerika /Avrupa bölgelerinde çok fazla var
Size rastgele bir konuşmada yazılan şeyleri ve paylaştıkları hız değerlerini paylaşayım. Gerisini siz düşünün.
1662063262753.png
1662063288377.png

1662063295533.png
1662063253250.png

1662063239004.png

1662063516173.png
1662063457342.png

1662063440781.png
1662063549893.png

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Hayatında 150 tl yi daha çok kullanacağın bir gereç araç veya oyun olmaz

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Doğru hocam bende yabancı Fivem Discord'larında dolaşıyorum orda da Oyunlar hakkında Turkey mağazasına geçir oradan alışverişinizi yapın daha ucuz diyorlar sadece.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Evet birde o konu var özellikle pay2win içeren oyunlarda ₺ bazlı alışveriş yapmaları çok daha işlerine geliyor tabi bu tür oyunlarda genelde güncel kurdan veya kura yakın değerlendiriliyor fiyatlar ama fiyatı az tutan yapımcılarda var

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
817
Hayatında 150 tl yi daha çok kullanacağın bir gereç araç veya oyun olmaz
Şu ana kadar en pahalı aldığım oyun bannerlord 120-130₺ civarındaydı. Satın aldıktan sonra isteğim bir daha bu kadar yüksek fiyatı oyuna vermemek di ancak görünen o ki bannerlord güncel fiyatların yanında çerez parası kalmış..

Oyunlar en ucuz eğlence aracıdır ve bu eğlence araçları lüks olarak görmemelidir!

KS

Keremu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
KS

Keremu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Oyunu aldım mesaj yazan herkese teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri