RTX 3060 ama fps ölü

TheKing34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar arkadaşlar yeni sistem topladım arkadaşım yardımcı oldu çok fazla anlamıyorum bu işlerden yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Monitör : samsung odyssey g3 27' 165 hz

Ekran kartı: msi vga ge force rtx 3060 ventus 2x 12G

İşlemci : i5 10500 3.1 ghz

Kasa: Xıgmatek EN45044 Posedion 4*RGB Fanlı Led SW

Ram: Kingston Fury DDR4 3200 mt/s 8+8 (16 gb ram)

Anakart: Msi PRO H410M-B

fakat arzuladığım fps/performans olayını oyunlarda bulamadım. Bir sürü ayar yaptım video izledim fakat özellikle pubg oynarken bir türlü fps yükselmiyor millette 1650 ti var adam 100 fps alıyor ben de o civarda alıyorm oyunda boş odaya girince vs 120 fps oluyor oyunun geri kalanında 100 fps geziyorm normal midir? arkadaşlarım çok daha fazla fps almam gerektiğini söylüyor. yoksa benim overclock vs mi yapmam lazım? yoksa çok temel ayarları vs mi kaçırıyorum? yardımcı olabilir misiniz?

yalovaliburak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Ayarlar sondaysa dediğin değerler normal geldi bana gayet. 1650 ti ile ultra ayarlarda 100 fps alınacağını sanmıyorum 50-60 civarı olur o. 3060 testlerine de ytden bakarsan görürsün ki fps değeri senin aldığın değerlere yakın olacaktır.

KS

TheKing34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ayarlar sondaysa dediğin değerler normal geldi bana gayet. 1650 ti ile ultra ayarlarda 100 fps alınacağını sanmıyorum 50-60 civarı olur o. 3060 testlerine de ytden bakarsan görürsün ki fps değeri senin aldığın değerlere yakın olacaktır.
ahh be hocam keşke öyle olsa . doku ve bi ayarı daha orta yapıyorm hepsi düşükte fakat aldığım fps 90-120 arası malesef. pubg ayarları olsun nvidia ayarları olsun herşeyi yaptım yine artış olmadı

overclock taraması bu şekilde çıktı yükseltme için yeterli mi onu da tam anlayamadım . Konu hakkında bilgisi olan biri yönlendirebilirse sevinirim.
1.png

Son düzenleme:

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Merhabalar arkadaşlar yeni sistem topladım arkadaşım yardımcı oldu çok fazla anlamıyorum bu işlerden yardımcı olabilirseniz sevinirim.

fakat arzuladığım fps/performans olayını oyunlarda bulamadım. Bir sürü ayar yaptım video izledim fakat özellikle pubg oynarken bir türlü fps yükselmiyor millette 1650 ti var adam 100 fps alıyor ben de o civarda alıyorm oyunda boş odaya girince vs 120 fps oluyor oyunun geri kalanında 100 fps geziyorm normal midir? arkadaşlarım çok daha fazla fps almam gerektiğini söylüyor. yoksa benim overclock vs mi yapmam lazım? yoksa çok temel ayarları vs mi kaçırıyorum? yardımcı olabilir misiniz?
Pubg işlemci ağırlıklı bir oyun işlemciniz zayıf kalıyor.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

Ekran kartından daha çok işlemciye göre değerlendirmeniz lazım.

KS

TheKing34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bugün baya inceledim de anakarttan dolayı 3200 mhz olan ramlerimi bile kullanamıyormuşum. 2600 e çekebildim. darboğaz olayı oldu galiba. dediğiniz gibi işlemci de zayıf kalıyor galiba . çözüm olarak önerebileceğiniz ürün var mı?

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
bugün baya inceledim de anakarttan dolayı 3200 mhz olan ramlerimi bile kullanamıyormuşum. 2600 e çekebildim. darboğaz olayı oldu galiba. dediğiniz gibi işlemci de zayıf kalıyor galiba . çözüm olarak önerebileceğiniz ürün var mı?
İşlemci max 2666 destekliyor. Bu sistemi size kim topladı ve ücreti ne oldu.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bütçe belirtirseniz ona göre yapalım. Yoksa 12. veya 13. Nesil i5 ve üstü ram hızını 3200 çeker hem de çekirdek hızı seçilen işlemciye görede ön bellek artışı sağlar. Anakart ve işlemci değişeceği için amd de seçilebilir. Daha az masraf derseniz işlemcinizi satıp ya da yeniyse iade şansı varsa daha üst versiyona geçilebilir.
Aklınızdaki ve bütçenize bağlı hepsi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri