RTX 3060 PHOENIX GPU Sıcaklığı 80-87 Derece (Yumurta Pişiriyorum)

KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    35 KB · Görüntüleme: 12
KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
sıvı soğutma ekran kartında oluyo mu ki? bide RTX 3060 v2 Phoenix 12GB 192 bit in fan sayısı az daha fanlı bir ekran kartı alın eğer iade edebiliyorsanız 3060 güçlü bir ekran kartı ve tek fan çok iyi bir tercih değil bence
Maalesef iade edemiyorum. Yeni bir ekran kartına geçmek için de henüz erken benim için. Maddi anlamda yani

KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
2200 RPM ve 80 derece biraz fazla. Kasa hava almayan bir yerde mi ? Kasa fanları çalışması nasıl ?
Kasa masanın üstünde ve camı açık. 4 fan var ve çalışmalarında en ufak bir sorun yok. Kasa da dar boğaz olma sorunu olabilir mi ? GT301 kasa

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Kasa masanın üstünde ve camı açık. 4 fan var ve çalışmalarında en ufak bir sorun yok. Kasa da dar boğaz olma sorunu olabilir mi ? GT301 kasa
Darboğaz kasa değil işlemciden yapar. Zaten sendeki işlemci o ekran kartı için yetersiz. Darboğaz olur FPS drop falan yersin anlık olarak. Camı kapadığında ne kadar oluyor sıcaklık ?

KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Darboğaz kasa değil işlemciden yapar. Zaten sendeki işlemci o ekran kartı için yetersiz. Darboğaz olur FPS drop falan yersin anlık olarak. Camı kapadığında ne kadar oluyor sıcaklık ?
Aslında çok fark etmiyor 83-86 arası gidip geliyor. Peki ekran kartını değil de işlemciyi değişsek ne kadar idare eder ?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Aslında çok fark etmiyor 83-86 arası gidip geliyor. Peki ekran kartını değil de işlemciyi değişsek ne kadar idare eder ?
Camı kapatıp üst kısma 2 tane 120mm fan alıp egzoz olarak kullan. Biraz daha sıcaklıklara faydası olur. Bu fandan 2 tane al kasanın kontrolcüsüne bağlayabiliyorsun. İşlemciyide Ryzen 5 5600 falan alabilirsin darboğaz kesilmesi için.

KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Camı kapatıp üst kısma 2 tane 120mm fan alıp egzoz olarak kullan. Biraz daha sıcaklıklara faydası olur. Bu fandan 2 tane al kasanın kontrolcüsüne bağlayabiliyorsun. İşlemciyide Ryzen 5 5600 falan alabilirsin darboğaz kesilmesi için.

İlgin için çok teşekkür ediyorum hocam. En kısa zamanda işlemciyi yenileyeceğim. Alırken dahi aklımda soru işaretleri vardı zaten işlemci konusunda. 2 tane fanın siparişini verdim bile :)

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
İlgin için çok teşekkür ediyorum hocam. En kısa zamanda işlemciyi yenileyeceğim. Alırken dahi aklımda soru işaretleri vardı zaten işlemci konusunda. 2 tane fanın siparişini verdim bile :)
Bu fanlar baya iyi fiyatına göre hem görüntü bozulmaz. İşlemci için çok acele etme belki uygun fiyatlı Ryzen 7000 serisi gelir direk ona geçiş yaparsın. Bu haliyle yine idare eder seni.

KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu fanlar baya iyi fiyatına göre hem görüntü bozulmaz. İşlemci için çok acele etme belki uygun fiyatlı Ryzen 7000 serisi gelir direk ona geçiş yaparsın. Bu haliyle yine idare eder seni.
29 Ağustos'ta bir etkinlik olacak. Orda açıklayabilirler 7000'i. 2022 3.çeyrek diyorlardı en son. Çok teşekkürler üstad sağolasın

KS

ugurerenyavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri