rtx 3070 ekran kartı hangi marka almalıyım

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam hangi marka alacağım arasında kararsız kaldım lakin hiç bir yer 2 markayıda aynı oyunlarda test etmemiş asus tufmu msi gaming x triomu almalıyım yoksa suprim xmı bunlar arasındaki farklar neler kafam allak bullak oldu asus tuftada ısınma sorunu var denmişti benim gönlüm şuanlık msi gibi ama asusunda tuf serisinin bu ısınma sorunu korkutuyo hangisini almalıyım ve neden msi gaming x trio kartına baktığımda 65 derecelerde fan kullanımı %30 larda cok hoşuma gitti bu değerler lakin işte diğer kartlarında performanslarına tam bakamadım aynı oyun testine sokulmamış aynı değerleri gösterilmemiş yardım ederseniz sevinirim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,125
hocam hangi marka alacağım arasında kararsız kaldım lakin hiç bir yer 2 markayıda aynı oyunlarda test etmemiş asus tufmu msi gaming x triomu almalıyım yoksa suprim xmı bunlar arasındaki farklar neler kafam allak bullak oldu asus tuftada ısınma sorunu var denmişti benim gönlüm şuanlık msi gibi ama asusunda tuf serisinin bu ısınma sorunu korkutuyo hangisini almalıyım ve neden msi gaming x trio kartına baktığımda 65 derecelerde fan kullanımı %30 larda cok hoşuma gitti bu değerler lakin işte diğer kartlarında performanslarına tam bakamadım aynı oyun testine sokulmamış aynı değerleri gösterilmemiş yardım ederseniz sevinirim.
rog al hocam

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam yanlışım varsa düzeltirler. MSI gaming x trio tepe model kartlardan diye biliyorum. Alın geçin derim. Diğer ikisine şans bile vermezdim şahsen. Görünüş olarakta baya şık geliyor şahsen.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
gereksiz pahalı ve sonuçları tatmin etmedi eğer diğer kartlara göre değerleri karşılaştırılmış bir tablo varsa atabilirmisiniz

t
Hocam yanlışım varsa düzeltirler. MSI gaming x trio tepe model kartlardan diye biliyorum. Alın geçin derim. Diğer ikisine şans bile vermezdim şahsen. Görünüş olarakta baya şık geliyor şahsen.
epe mode kart derken hocam

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,125
gereksiz pahalı ve sonuçları tatmin etmedi eğer diğer kartlara göre değerleri karşılaştırılmış bir tablo varsa atabilirmisiniz

t

bilmiyorum ama msi almazdım ben şahsen ya asus dual yada asus rog yada tuf

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bilmiyorum ama msi almazdım ben şahsen ya asus dual yada asus rog yada tuf
msi almamanızdaki sebep ne bide asus tufa ısınma sorunu var diyolar neden nedenleriyle yazarsanız sevinirim hocam bilmediğim bişi varsa bilmek isterim

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286

t

Hocam ROG nasıl tepeyse MSIda da o modelini tepe diye biliyorum. O anlamda yani.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Hocam MSI da tepe Suprim X dir

Asus dual vs salla. Z TRİO dururken Duali kim alır.

Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3070 Aorus Master da alınabilir aralarında en iyi model. Suprim X seviyesinde Gigabyte tepe modeli.​

Son düzenleme:

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Ekran görüntüsü 2022-12-24 130159.jpg
Ekran görüntüsü 2022-12-24 130351.jpg

TUF alabilirsin, MSI X trio da. Çok bir fark yok.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
yani istediğim tek şey soğutmasında sıkıntı olmasın soğutmaya calışırkende cok güç harcamasın sessiz çalışsın ısınma arızası vs istemiyorum tum olanakları en düşüğe indirmek istiyorum gönlüm asusdan yana servisi filan iyi diye lakin tuf serisinde ısınma sorunu var dendi valla servisle konuştuğumuzda asus rog strixle msi suprim xle aralarında cok fark olmassa hangisini alayım 3k fark olursa mesela veya 2 k fark olursa aralarında hangisini alıyım elimdeki değeri faydalı kullanmak istiyorum

şuan ozaman eğer fiyat farkı cok düşük olursa asus rog strix alıyorum fiyat farkı cok olursa msi suprim x alıyorum doğrumudur hocam

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Tam olarak fiyatlar nedir ona göre yorum yapayım
daha servisle konuşulmadı daha değişim talep edilmedi değişim talep edildiğinde bu kartların modellerini belirtip aradaki fiyat farkına göre yorum yapacağım

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Z TİRO ,X TRİO ,SUPRİM X ,TUF VE ROG HANGİSİ EN UCUZSA ONU ALIN HEPSİNİN SOĞUTMASI İYİ.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
şuan msi suprim x 3070 piyasa değeri : 23 bin tl 22bin tl asus rog strix fiyatı ise: 19bin tl yazıyo ama 22 bin tl yazıyo bazı yerlerde

Z TİRO ,X TRİO ,SUPRİM X ,TUF VE ROG HANGİSİ EN UCUZSA ONU ALIN HEPSİNİN SOĞUTMASI İYİ.
hocam bende biliyorum hepsi iyi lakin kriterleri düşürerekten hangisi iyi işte onu arıyorum ben o markaların hepsi iyi bende biliyorum zaten belli oldu fiyat düşükse asus rog düşük değilse suprim x alıncak lakin asus rog sanki daha ucuz gibi geldi

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
hocam o fiyatlar verilmez artık 3070 için. Gigabyte aorus master 3070 gördüğüm kadarıyla 15 bin bandında. Alın geçin iyi karttır. Bir de değişecek kart ne, nereden aldınız?

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
kasam bu bu 2 ekran kartıda kasaya sığarmı ? bide destek aparatı ile geliyo onuda kasaya nereye koycaz :D

hocam o fiyatlar verilmez artık 3070 için. Gigabyte aorus master 3070 gördüğüm kadarıyla 15 bin bandında. Alın geçin iyi karttır. Bir de değişecek kart ne, nereden aldınız?
hocam kartın garanti süresi devam ediyo değişim istendiğinde indirimli olaraktan bize kart verilcek öle düşünün

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Değişecek kart da 3070 midir? Değişim yapacak firma hangisi?
evga rtx 3060 12 gb 192 bit xc modeli şuan piyasada yok bu kart diye biliyorum

Değişecek kart da 3070 midir? Değişim yapacak firma hangisi?
değişim yapcak firma derken servis diyosanız vektron elektronik

anakartım asus tuf x570 plus wifi bu kartı destekle beraber kullanırsam bi sıkıntı olurmu ona rağmen bükülürmü bişi olurmu uzun vaadede anakarta zarar verirmi

Son düzenleme:

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
Desteksiz de sıkıntı olmaz ama varsa destekle kullanın. Vektron elektronik gördüğüm kadarı ile evga dışında gigabyte markasına bakıyor. Asus ya da msi vereceğini sanmam. Konuştunuz mu bu konuyu servisle? Gigabyte veriyor ise yukarıda da yazdığım gibi fark verip aorus master alabilirsin. Tabii istediği farkın da mantıklı bir rakam olması gerekli.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri