RTX 3070 Ti̇ Den 4070 Ti̇ Super'e Geçilir Mi?

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba dostlar. 1 yıl önce kampanyalardan ve indirimlerden toplamış olduğum pcim var. Şu anda ekran kartım Msi RTX 3070 ti Gaming x trio 8gb 256 bit. En baba oyunlarda bile 2k görüntüde ultra ve ultraya yakın özel ayarlarda şu ana kadar üzmedi beni. Bu kartı satıp, yarından itibaren piyasaya çıkacak olan rtx 4070 ti super 16gb 256 bit modeline geçmeyi düşünüyorum sizlerin de fikrini sormak istedim. Düşünceleriniz nelerdir?

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
356
+1 bende merak ediyorum

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Merhaba dostlar. 1 yıl önce kampanyalardan ve indirimlerden toplamış olduğum pcim var. Şu anda ekran kartım Msi RTX 3070 ti Gaming x trio 8gb 256 bit. En baba oyunlarda bile 2k görüntüde ultra ve ultraya yakın özel ayarlarda şu ana kadar üzmedi beni. Bu kartı satıp, yarından itibaren piyasaya çıkacak olan rtx 4070 ti super 16gb 256 bit modeline geçmeyi düşünüyorum sizlerin de fikrini sormak istedim. Düşünceleriniz nelerdir?
İşlemciye bağlı geçilir

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
bütçe yoksa geçmeyede gerek yok ilerde daha yeni işlemciler ve kartlarla daha güzel bir sistem dizilir. Sıfırdan herşeyi yeni alıyor olsaydınız düşünebilirdiniz tabi gerçekten iyi oldu bu serisi. Tavsiyem 3070ti ile devam etmeniz şuan her oyunda istediğiniz zaten karşılayacaktır. Belki karşılamayacağı zamanda 5000-6000 serileri gelecek o zaman onlara geçersiniz

KS

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
+1 bende merak ediyorum
Bakalım ne düşünüyorlar :)

İşlemciye bağlı geçilir
i7 12700 işlemcim var.

bütçe yoksa geçmeyede gerek yok ilerde daha yeni işlemciler ve kartlarla daha güzel bir sistem dizilir. Sıfırdan herşeyi yeni alıyor olsaydınız düşünebilirdiniz tabi gerçekten iyi oldu bu serisi. Tavsiyem 3070ti ile devam etmeniz şuan her oyunda istediğiniz zaten karşılayacaktır. Belki karşılamayacağı zamanda 5000-6000 serileri gelecek o zaman onlara geçersiniz
Mayıstan itibaren yedek subay olarak askere gitme durumum var. Her ay yaklaşık 40 bin TL civarı bir para geçecek elime. O sebepten dolayı ekran kartını güncelleme düşüncesi oluştu. Aslında bu sistemle 3-4 sene devam edip sıfırlamayı düşünüyordum. Sizin dediğiniz gibi de olabilir durum gittiği yere kadar devam edip sıfırlayabilirim ama 4070 ti superi şu anki ekran kartını sattığımda güzel bir fiyata düşürtme şansım var. Bugüne kadar topladığım tüm sistemleri en az 4-5 yıl kullandım parça değiştirmeden.

KS

tolgaankara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Düşündüğüm fiyatın üzerinde piyasaya çıktı :).

Ekli dosyalar

• 0.png
    0.png
    550.9 KB · Görüntüleme: 5

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri