RX 6650 XT Wattman Hatası

danteklein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Merhaba arkadaşlar,

Yeni sistem aldım RX 6650 XT ekran kartını kullanan var mı? Wattman hatası falan çok anlamıyorum yol gösterebilecek birisi olursa çok iyi olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
Alttaki videoyu izleyin ve PC güç ayarlarıyla ilgili olanı yapın. Wattman hatası almadığınız sürece ekran kartının frekansını veya voltajını düşürmeyin.

Ayrıca WHQL yazan yani önerilen sürücüyü kullanın. Opsiyonel sürücüyü indirmeyin videoda da bahsediyor. Böylece sürücü kaynaklı hata alma olasılığınız azalır.

KS

danteklein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Wattman hatasi aldiniz mi ?
kusura bakmayın birkaç gündür yoktum pc bugün elime ulaşacak henüz test edemedim

herhangi bir fps sorunu yaşar mıyım güncel olmayacağı için?
Alttaki videoyu izleyin ve PC güç ayarlarıyla ilgili olanı yapın. Wattman hatası almadığınız sürece ekran kartının frekansını veya voltajını düşürmeyin.

Ayrıca WHQL yazan yani önerilen sürücüyü kullanın. Opsiyonel sürücüyü indirmeyin videoda da bahsediyor. Böylece sürücü kaynaklı hata alma olasılığınız azalır.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
temiz kurulum yapmaya gerek var mı? bir de windows 10 mu 11 mi tercih etmeliyim. 11 ile sorun yaşama ihtimalim daha yüksek gibi
Win 10 kullanın daha stabil.

Amd driver indirdiğinizde WHQL sürüm olanı aşağıdaki ayarı yapın
Screenshot_1.png

Damacan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam ben bu zamana kadar hiç hata almadım ama dün sürücü güncelledim aynı hata ile karşılaştım. Baktım AMD kartlarda çok fazla watmann hatası konusu çıkıyor, dedim bu sürücüden kaynaklı. Eski sürücüye dönmek belki çözüm getirir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri