RX6600 İle Minecraft'ta düşük FPS ve Saliselik Takılmalar

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Merhabalar,

1.16.5'te ara ara takılmalar oluyor optifine kurulu, ama 1.19'a gelince sürekli takılma oluyor ve FPS çok Düşüyor 20 30'lara kadar, 1.19 Optifine kurupta denedim hatta 2 optifine Sürümünüde denedim daha durum aynı. Oyun her takıldığında sestede bozulma oluyor tık gibi bir ses oluyor, çok çok kısa olmasına rağmen rahatsız ediyor.

Grafik ayarını düşük yada şahaneye alınca Open GL 1281 Hatası almaya başlıyorum ama Gerçekçide gidiyor. 1.8.9'da herhangi kasma FPS Düşmesi olmuyor. Sistemim imzadaki gibi bu sistemde kasmalar normal değil.

Diğer oyunlarda da oyunları ilk yüklediğimde 1. 2. açışlarımda donmalar oluyordu bir daha olmuyor, ama minecraft kaç kez açsam da yok. SSD'den kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Yardım edebilecek varmı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
MSI Afterburner ile CPU ve GPU yükünüzü ve FPS durumunuzu takılma öncesi ve sonrası olarak görsel alıp paylaşın. Ayrıca sorun sadece tek oyunda mı var birkaç oyunda daha deneyip bildirin.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
MSI Afterburner ile CPU ve GPU yükünüzü ve FPS durumunuzu takılma öncesi ve sonrası olarak görsel alıp paylaşın. Ayrıca sorun sadece tek oyunda mı var birkaç oyunda daha deneyip bildirin.
Sadece Minecraftta var başka oyunda olmuyor sadece oyunları ilk yüklediğimde 1. 2. açışlarımda kasmalar oluyor sonra bidaha olmuyor ama minecraft hiç düzelmedi hala aynı. SSD'den olduğunu düşünüyorum ama neden sadece minecraft :/

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Takılma öncesi ve sonrası olarak ancak video şeklinde gösterebilirim çünkü saliselik olduğundan görsel yakalayamam, ama kendi baktığıma göre kasma önce ve sonrasında birşey değişmiyor, yine kontrol ediyim bi.

KS

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
@ugur.gozaydin Hocam şeyi farkettim İşlemci ve Ekran kartı kullanımı %50 üstüne çıkmıyor ve çok fazla değişiyor bazen Ekran kartı fazla kullanılıyor bazen işlemci, Birde 16 chunkta bile 200 FPS Üstüne çıkamıyorum, ryzen 5 3600 1660 ti sistem bile 32 chunkta 200 fps üstü alıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Oyunun bileşen kullanımı konusunda nasıl bir senaryo izliyor bilmiyorum ama sorun tek oyunda varsa sistemde bir hata arayamaya gerek yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri