RX6700 XT + R5 5600 Anlık FPS Drop

bolib945

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhabalar,
Valorant, The Witcher 3 Wild Hunt bu oyunlarda drop geliyor. Bende coil whine sesi var drop anında o seste gidip geliyor. Sorun nedir sizce?
Valorantta oyuna ilk girdiğimde oluyor sonra geçiyor ama bazen oyun esnasında da oluyor.

Ekran kartı sürücüsü: 22.11.2

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
Merhabalar,
Valorant, The Witcher 3 Wild Hunt bu oyunlarda drop geliyor. Bende coil whine sesi var drop anında o seste gidip geliyor. Sorun nedir sizce?
Valorantta oyuna ilk girdiğimde oluyor sonra geçiyor ama bazen oyun esnasında da oluyor.

aynı bılesenler var ve aynı sürücü yüklü kontrol edıp yazayım

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
ben fps drop yasamıyorum amd yazılımla alakalı değil gibi. windows guncellestırmelı kontrol eder mısın.
(ben oyunda 2 gundur asırı derecede paket kaybu yasıyorum)

SandLOJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
Valorant'ta bendede öyle oluyordu FPS'i kısıtlayınca düzeliyor belki witcher da aynı problem oluyordur

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Valorant'ta bendede öyle oluyordu FPS'i kısıtlayınca düzeliyor belki witcher da aynı problem oluyordur
bende sendeki sisteme yükseltmeye düşünüyorum ris sistemi öenerirmisin bide aklındaysa valorant full ayarlarda ortalama fps kaç veriyor

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Merhabalar,

bende de aynı bileşenler var sorun yok bende bilgisayardaki bazı ayarları kontrol et istersen

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
bende de aynı bileşenler var sorun yok bende bilgisayardaki bazı ayarları kontrol et istersen
sistemini tavsiye edermiydin peki ? Nekadar zamandır kullanıyorsun dostum ve XFX ekran kartı markası tercih etmişsin şuana kadar bi sıkıntısını yaşadınmı ondanda memnunmusun

SandLOJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
47
bende sendeki sisteme yükseltmeye düşünüyorum ris sistemi öenerirmisin bide aklındaysa valorant full ayarlarda ortalama fps kaç veriyor
En yüksekte 300-400 arası alıyordu bendeki sistem anakart ekran kartı işlemci iyi psu değiştire bilirsen yeterli olur

CoLFX

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
42
Konuyla alakasız ama klavyeden memnunmusun bende aynısını almayı planlıyorum birde bende bu monitörü alicaktim ama hiçbir yerde stok bulamadım sen ne zaman aldın ve monitörden de memnun musun

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
sistemini tavsiye edermiydin peki ? Nekadar zamandır kullanıyorsun dostum ve XFX ekran kartı markası tercih etmişsin şuana kadar bi sıkıntısını yaşadınmı ondanda memnunmusun
memnunum bir sorun yok xfx yanılmıyorsam sadece amd üretiyor sağlam kart 3 fanlı zaten ısınma derdim 0 performansı zaten ayrı çoğu oyunda 3070e kafa tutuyor bazılarında geçiyor bile performans olarak

bende valo oynuyorum dia3üm :) anlayacağın biraz rakabetçi oynuyorum ve fps bakımından ayarlarla oynamadım bile şuan 350-400 rahat alıyorum mapden map'e değişiyor tabi ama zaten her türlü yeterli şimdi 240hz alıcam ondan sonra ayarları full performans yaparım zaten

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
memnunum bir sorun yok xfx yanılmıyorsam sadece amd üretiyor sağlam kart 3 fanlı zaten ısınma derdim 0 performansı zaten ayrı çoğu oyunda 3070e kafa tutuyor bazılarında geçiyor bile performans olarak

bende valo oynuyorum dia3üm :) anlayacağın biraz rakabetçi oynuyorum ve fps bakımından ayarlarla oynamadım bile şuan 350-400 rahat alıyorum mapden map'e değişiyor tabi ama zaten her türlü yeterli şimdi 240hz alıcam ondan sonra ayarları full performans yaparım zaten
Eyvallah gerçekten içimi ferahlahtın saolasın

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Video kaydı olduğu için bide ayriyeten fps düşüyor onuda hesapladığımızda müq
kasayı alırken full mesh olmasına dikkat edin benim işlemcim 5600 herkes ısınmadan şikayetçi ama ben stok fan kullanmama rağmen hem ekran kartı hem ısınmalar stabil

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
kasayı alırken full mesh olmasına dikkat edin benim işlemcim 5600 herkes ısınmadan şikayetçi ama ben stok fan kullanmama rağmen hem ekran kartı hem ısınmalar stabil
benım kasanın önü kapalı. cpu sıcaklık değerlerine bakın. arctic 34 esport duoyu bu yuzden herkese oneresım gelıyor.

sezer3636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
pubg de anlık fps drop yaşıyordum. şöyle çözdüm.
1440p de orta verylow ayarda oynuyorum en zorlayan sahnelerde 100-130 fps alıyorum. monitörümü 165hz den 120 hz ye ayarladım oyun içi fps yide 125 fps yaptım sınır. hem anlık droplar kalktı hemde daha kararlı oyun akıcılığım oldu. tabi smoke falan girince yine 50 60 fpsye düşüyoruz oyunun sıkıntısı o :D sende monitörün kaç hz veriyorsa ona yakın sınırlandır. zaten gördüğün fps monitörünün sana sunduğu kadarı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri