Yardım Rx6700Xt Ve I5 12400F Rdr2'De 110 Derece Sorunu

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İyi sosyaller herkese.
RDR2 oynarken hiç sıkıntı çıkmazdı ekran en fazla 58-60 derece oulrdu işlemci en fazla 72-73 derece olurdu bugün bilgisayarı açtığımda RDR2 de aşırı ısınmaya ekran kartı ve işlemcinin 110 derecelere kadar çıktığını gördüm ve oyun kasmaya başladı sorun ne olabilir arkadaşlar düne kadar hiçbir sorun yoktu bugün olmaya başladı ve farklı bir şey yapmadım.Bu arada sistem 1 aylık arkadaşlar

Ekran kartı RX6700 XT 12 GB.
İşlemci i5 12400 F

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
110 derece olan ne ekran kartı mı hot spotu mu işlemci mi? Ayrıca oyun içinde o anın ss'ini atarsanız cpu gpu kullanımlarını ile beraber iyi olur.

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
hem gpu hem cpu ikiside 110 dereceler egeliyor ve oyun kasmaya başlıyor normalda ekran kartı en fazla 60 işlemcide en fazla 74 falan olurdu 1 aydır bu böyle bugün anlamadığım şekilde aşırı kasıyor ve ısınır

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,634
İyi sosyaller herkese.
RDR2 oynarken hiç sıkıntı çıkmazdı ekran en fazla 58-60 derece oulrdu işlemci en fazla 72-73 derece olurdu bugün bilgisayarı açtığımda RDR2 de aşırı ısınmaya ekran kartı ve işlemcinin 110 derecelere kadar çıktığını gördüm ve oyun kasmaya başladı sorun ne olabilir arkadaşlar düne kadar hiçbir sorun yoktu bugün olmaya başladı ve farklı bir şey yapmadım.Bu arada sistem 1 aylık arkadaşlar

Ekran kartı RX6700 XT 12 GB.
İşlemci i5 12400 F
msı afterburn ile oyunda oynayıp değerleri paylasırmısınız ve islemci stok sogutucu mu

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
110 derece olan ne ekran kartı mı hot spotu mu işlemci mi? Ayrıca oyun içinde o anın ss'ini atarsanız cpu gpu kullanımlarını ile beraber iyi olur.

msı afterburn ile oyunda oynayıp değerleri paylasırmısınız ve islemci stok sogutucu mu
arkadaşlar değerleri ekliyorum soğutu Corsair h100 sıvı soğutucu
ben anlayamadım bu olayı bi gariplik var dün hiç bir şey yoktu 1 aydır en ufak sıkıntı çıkmadı ve fps de düşük seyretmeye başladı normalde 90 80 fps falandı genellikle

Ekli dosyalar

• rdr2 1.png
    rdr2 1.png
    3.8 MB · Görüntüleme: 27
  • rdr2.png
    rdr2.png
    4.1 MB · Görüntüleme: 27

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
arkadaşlar değerleri ekliyorum soğutu Corsair h100 sıvı soğutucu
ben anlayamadım bu olayı bi gariplik var dün hiç bir şey yoktu 1 aydır en ufak sıkıntı çıkmadı ve fps de düşük seyretmeye başladı normalde 90 80 fps falandı genellikle
Hocam kasayı söküp tekrar montaj yaparmisiniz ve tamperli camı da sökün deneyin bir

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam kasayı söküp tekrar montaj yaparmisiniz ve tamperli camı da sökün deneyin bir
hocam sistemi söküp toplamadan pek anlamam ince hesaptan toplama aldım çok bildiğim konular değil söksem toplayamam büyük ihtimal

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
hocam sistemi söküp toplamadan pek anlamam ince hesaptan toplama aldım çok bildiğim konular değil söksem toplayamam büyük ihtimal
Farklı bir oyun var mı test edebileceğiniz sıcaklık değerleri aynı mı ya da prime95 testini ve furmark testini yapıp paylaşırmısınız ayrıca bunları yaparken hwmonitör indirip de deneyebilir misiniz ?

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Farklı bir oyun var mı test edebileceğiniz sıcaklık değerleri aynı mı ya da prime95 testini ve furmark testini yapıp paylaşırmısınız ayrıca bunları yaparken hwmonitör indirip de deneyebilir misiniz ?
hocam biraz pc özürlüsüyüm bu testleri nasıl uygulayacağım biraz açıklar mısınız?

FlexR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Hocam normalde 100 derece sınırdır, üstünde ki derecelerin parçaların bozulmasına, yanmasına gider. Montajta sıkıntı yok gibi. Virüs ihtimali olabilir mi?

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam normalde 100 derece sınırdır, üstünde ki derecelerin parçaların bozulmasına, yanmasına gider. Montajta sıkıntı yok gibi. Virüs ihtimali olabilir mi?
Hocam çok dikkatli kullanırım aslında dünde hiç bir şey indirip kurmadım öyle yinede format atmayı denesem mi ne dersiniz veya güvenli temiz bir geri dönüş noktam var oraya dönsem mi? ve cihaz boştayken ideal sıcaklıklarda windows defender ile taradım bir şey çıkmadı şimdi başka program deneyeceğim şaştım kaldım valla

FlexR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Hocam çok dikkatli kullanırım aslında dünde hiç bir şey indirip kurmadım öyle yinede format atmayı denesem mi ne dersiniz veya güvenli temiz bir geri dönüş noktam var oraya dönsem mi?
Temiz format atmayı deneyebilirsiniz ama tahminimce donanımsal bir sorun, büyük ihtimalle fanlar da bir sıkıntı olmuştur veya bios ayarlarından sınırlandırılmıştır.

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Temiz format atmayı deneyebilirsiniz ama tahminimce donanımsal bir sorun, büyük ihtimalle fanlar da bir sıkıntı olmuştur veya bios ayarlarından sınırlandırılmıştır.
hocam fanlar düzgün çalışıyor soğutucu corsair h100 o çalışıyo kasa fanlarıda çalışıyor hava akışı baya iyi gibi duruyor vallahi şaştım ne yapacağımı ne yapmam gerek bi akıl verin ve böyle donanımsal bir şey 1 ay içinde başta sıkıntı vermezmiydi?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,634
hocam fanlar düzgün çalışıyor soğutucu corsair h100 o çalışıyo kasa fanlarıda çalışıyor hava akışı baya iyi gibi duruyor vallahi şaştım ne yapacağımı ne yapmam gerek bi akıl verin ve böyle donanımsal bir şey 1 ay içinde başta sıkıntı vermezmiydi?

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
2 programıda indirdim hocm prime 95 için hangi testi yapmalıyım
Hocam önce hw monitoru çalıştırın sıcaklıkların fotoğrafını çekin ardından prime 95 çalıştırın ve sıcakları kontrol edin

KS

Ozzyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam önce hw monitoru çalıştırın sıcaklıkların fotoğrafını çekin ardından prime 95 çalıştırın ve sıcakları kontrol edin
yani boştayken önce fotoğraları çekeceğim sonra prime 95 ile yük vericem onlarımı karşılaştıracağız ve eklediğim fotoda hangisini seçmeliyim

Ekli dosyalar

• prime.png
    prime.png
    1 MB · Görüntüleme: 9

mertxan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
yani boştayken önce fotoğraları çekeceğim sonra prime 95 ile yük vericem onlarımı karşılaştıracağız ve eklediğim fotoda hangisini seçmeliyim
Aynen öyle hocam ok diyin seçimler kalsın

Hw monitorü açıp sıcaklıkları izleyin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri