Ryzen 3 2200G Ve Gigabyte B450Mk

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Yukarıdaki parçaları alıyorum, ve elimde 350w bir psu var ve yeteceğini düşünüyorum.Fakat düşüncem anakartta 8 pin cpu girişi var,psu da da 4 pin pin cpu girişi
var acaba 4 pin taksam bir süre kullanabilir miyim bir sorun yaratır mı?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
İşlemci zaten çok az güç tüketiyor. Yeterli gelir diye düşünüyorum. Ben 3200g ile Valorant oynarken 30-40w falan görüyorum ve işlemcim 4GHz OC durumda. Normal kullanımda boşta 5-10w falan çekiyor.

KS

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
İşlemci zaten çok az güç tüketiyor. Yeterli gelir diye düşünüyorum. Ben 3200g ile Valorant oynarken 30-40w falan görüyorum ve işlemcim 4GHz OC durumda. Normal kullanımda boşta 5-10w falan çekiyor.
İnşallah öyle olur bir sikinti çıkarır mı diye düşünüyorum ama çıkarmaz herhalde olmazsa yeni PSU alacağım zaten buna dönüştürücü almam artık

KS

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Dediğim gibi çok az güç tükettikleri için sorun olacağını sanmam.
Herhalde bunlarda takmam gereken pinler farklı olabiliyormuş acaba internette görebileceğim bir yer varmı?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bende net bilgi bulamadım. Sol yada sağ tarafına takmanın bir şey fark ettireceğini düşünmüyorum ama bir danışayım.

Sağ veya sol tarafına takılması bir şey değiştirmezmiş. İşlemci zaten az güç tükettiği için 4 pin girişte de sorun çıkmaz.

KS

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
Bende net bilgi bulamadım. Sol yada sağ tarafına takmanın bir şey fark ettireceğini düşünmüyorum ama bir danışayım.

Sağ veya sol tarafına takılması bir şey değiştirmezmiş. İşlemci zaten az güç tükettiği için 4 pin girişte de sorun çıkmaz.
İnşallah hocam, gelsin deneyeceğim olmaz ise başka çözümlere bakarım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri